Reklama

Niedziela Kielecka

W bliskości z papieżem

Kazimierza Mała Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zainicjowała akcję „Święty4ever – Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze”.

Niedziela kielecka 3/2021, str. III

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Akcja potrwa do 18 maja – 101. rocznicy urodzin papieża Polaka. Jej zwieńczeniem będzie posadowienie i poświęcenie krzyża, który wykonany jest na wzór giewonckiego. Działania mają przygotować duchowo parafian do tego wydarzenia.

W 4 niedzielę Adwentu papieskie relikwie nawiedziły parafian. Proboszcz wsiadł w specjalnie przygotowanego busa i w asyście strażaków pobłogosławił relikwiami Jana Pawła II mieszkańców oczekujących na przejazd relikwii przed swoimi przybranymi w papieskie akcenty domami. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modlili się w intencji ustania pandemii, pokój i poszanowanie każdego ludzkiego życia.

Projekt Święty4ever obejmuje cztery filary działań: modlitwa za wstawiennictwem świętego papieża, przeczytanie fragmentu jego nauczania i wspomożenie potrzebującego. W każdy poniedziałek, środę oraz piątek na oficjalnych kontach akcji w mediach społecznościowych są publikowane fragmenty nauczania św. Jana Pawła II.

Reklama

Wcześniejsza modlitwa i lektura tekstów papieskich może inspirować i budzić wrażliwość, by widzieć wokół nas innych ludzi potrzebujących pomocy, zachęcić do obdarowywania się dobrem – zaznacza proboszcz ks. Krzysztof Balcer.

Parafianie zachęceni są również do wystawienia wizerunku papieża w oknie i wywieszenia flagi papieskiej. Powinno to jednak wynikać z podjętej wcześniej modlitwy, zapoznania się z nauczaniem papieża i okazania innym pomocy. Wówczas jest to autentyczne i naturalne. Manifestacja bliskości z papieżem powinna wynikać z potrzeby serca – wyjaśnia proboszcz.

2021-01-12 18:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jan Paweł II jest naszym domownikiem

Z Krystyną Fałdygą-Solską i Bogusławem Solskim, twórcami kilkunastu pomników Jana Pawła II rozmawia Jadwiga Kamińska.

Jadwiga Kamińska: 16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został papieżem. Jak Państwo wspominają ten dzień?

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję