Reklama

Niedziela Kielecka

W bliskości z papieżem

Kazimierza Mała Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zainicjowała akcję „Święty4ever – Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze”.

Niedziela kielecka 3/2021, str. III

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Akcja potrwa do 18 maja – 101. rocznicy urodzin papieża Polaka. Jej zwieńczeniem będzie posadowienie i poświęcenie krzyża, który wykonany jest na wzór giewonckiego. Działania mają przygotować duchowo parafian do tego wydarzenia.

W 4 niedzielę Adwentu papieskie relikwie nawiedziły parafian. Proboszcz wsiadł w specjalnie przygotowanego busa i w asyście strażaków pobłogosławił relikwiami Jana Pawła II mieszkańców oczekujących na przejazd relikwii przed swoimi przybranymi w papieskie akcenty domami. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modlili się w intencji ustania pandemii, pokój i poszanowanie każdego ludzkiego życia.

Projekt Święty4ever obejmuje cztery filary działań: modlitwa za wstawiennictwem świętego papieża, przeczytanie fragmentu jego nauczania i wspomożenie potrzebującego. W każdy poniedziałek, środę oraz piątek na oficjalnych kontach akcji w mediach społecznościowych są publikowane fragmenty nauczania św. Jana Pawła II.

Reklama

Wcześniejsza modlitwa i lektura tekstów papieskich może inspirować i budzić wrażliwość, by widzieć wokół nas innych ludzi potrzebujących pomocy, zachęcić do obdarowywania się dobrem – zaznacza proboszcz ks. Krzysztof Balcer.

Parafianie zachęceni są również do wystawienia wizerunku papieża w oknie i wywieszenia flagi papieskiej. Powinno to jednak wynikać z podjętej wcześniej modlitwy, zapoznania się z nauczaniem papieża i okazania innym pomocy. Wówczas jest to autentyczne i naturalne. Manifestacja bliskości z papieżem powinna wynikać z potrzeby serca – wyjaśnia proboszcz.

2021-01-12 18:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Operacja „Kaplica”, nieznane dokumenty KGB na temat inwigilacji Jana Pawła II

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

KGB

inwigilacja

Po raz pierwszy istnieje możliwość zapoznania się z dokumentami dotyczącymi ważnej operacji prowadzonej przez KGB przeciwko Janowi Pawłowi II. Wydane przez IPN dokumenty sowieckiego wywiadu pozwalają zrozumieć logikę trwających ponad dekadę zmagań papieża o wolność sumienia i prawa człowieka na Wschodzie. Książka nosi tytuł „Pontyfikat wielu zagrożeń. Jan Paweł II w świetle dokumentów sprawy «Kapella» 1979 -1990”.

„Dla Jana Pawła II stawką w rozgrywce z sowieckim systemem była nie tylko zmiana sytuacji geopolitycznej, lecz także możliwość powtórnej ewangelizacji Rosji. Sowieccy analitycy nie mieli wątpliwości, że pojawienie się papieża zmieniło bieg historii i starali się analizować, jakie to będzie miało skutki dla sowieckiego imperium” – podkreśla dr Andrzej Grajewski, który badał znalezione w Wilnie dokumenty. Ich opracowanie przygotował wspólnie z dr Ireną Mikłaszewicz. Dr Grajewski wskazuje, że jest to nieomal kompletna dokumentacja jednej z prowadzonych przez sowiecki wywiad operacji przeciwko Janowi Pawłowi II.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: niech Adwent będzie czasem łaski

2022-12-04 13:21

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

„Z Jezusem zawsze jest szansa, by zacząć od nowa. Zawsze! On na nas czeka i nigdy się nami nie nuży. Usłyszmy skierowane do nas wołanie miłości Jana, byśmy powrócili do Boga, i nie pozwólmy, aby ten Adwent przeminął jak dni z kalendarza, bo to czas łaski dla nas, teraz, tutaj!” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” – 4 grudnia, w drugą niedzielę Adwentu.

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry, dobrej niedzieli!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję