Reklama

Niedziela Sandomierska

Operacja Koprzywianka

W ramach ogólnopolskiej akcji „Czysta Rzeka” mieszkańcy Koprzywnicy postanowili posprzątać brzegi rzeki oraz teren wokół zalewu.

Niedziela sandomierska 16/2021, str. VI

Archiwum

Ciek wodny wymaga nieustannej troski

Ciek wodny
wymaga
nieustannej
troski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wspólnym sprzątaniem zajęci są mieszkańcy, organizacje społeczne i wędkarze. Ideą akcji jest posprzątanie odcinka rzeki, który przepływa przez teren gminy.

– Dołączamy do ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek w linii brzegowej oraz ich korytach, a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. Zachęcamy wszystkich miłośników przyrody do włączenia się w proekologiczne działanie, w swoim najbliższym otoczeniu. Przed akcją sprzątania przeprowadziliśmy stosowny rekonesans, który pozwolił nam ocenić, czy konieczne będzie do sprzątania użycie łodzi czy też innego sprzętu pływającego. Czyszczenie obejmie brzegi oraz działki przylegające do koryta rzeki. Celem przedsięwzięcia jest udrożnienie Koprzywianki pod kątem spływów kajakowych, z którymi pragniemy ruszyć jako nową atrakcją turystyczną, zwłaszcza że rzeka idealnie nadaje się do tego typu rekreacji. Nasze działania będziemy prowadzić tak, by w żaden sposób nie naruszyć klimatu Koprzywianki, jej walorów ekologicznych i by nasza ingerencja w jej bieg była sprowadzona do minimum. Jako organizatorzy zapewniamy worki i rękawice – mówił Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

Akcja sprzątania rzeki oraz jej otoczenia jest tylko jednym z działań, które samorząd wspólnie z dyrekcją domu kultury planuje w przyszłości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-04-14 07:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kiedy wschód przynosi śmierć - rocznica 17 września

2025-09-17 13:18

[ TEMATY ]

Niemcy

Armia Czerwona

Archiwum CSFN

Deportowane siostry nazaretanki

Deportowane siostry nazaretanki

Wspominamy dziś jedną z najczarniejszych dat w polskich dziejach. 17 września 1939 roku Armia Czerwona, w sojuszu z hitlerowskimi Niemcami, wkroczyła na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej, przesądzając o losie trwającej wojny obronnej. Rozpoczęła się fala represji, która naznaczyła życie milionów obywateli.

W pierwszych latach wojny, w masowych deportacjach, wywieziono na Syberię, do Kazachstanu i innych odległych rejonów ZSRR od 1,2 do 1,7 miliona Polaków. W tym kobiety, dzieci i osoby konsekrowane. Od 30 do 50 procent z nich nie przeżyło z powodu głodu, chorób i wycieńczenia.
CZYTAJ DALEJ

Legnica: Zarzuty kradzieży i obrazy uczuć religijnych za odcięcie krzyża z dachu cerkwi

2025-09-17 15:34

[ TEMATY ]

krzyż

Legnica

ks. Waldemar Wesołowski

Sprawcy kradzieży krzyża z budynku cerkwi w Legnicy prokurator postawił zarzuty kradzieży, usiłowania kradzieży oraz obrazy uczuć religijnych. Podejrzany próbował już ukraść krzyż kilka dni wcześniej - podała prokuratura w komunikacie.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Liliana Łukasiewicz poinformowała w komunikacie przesłanym w środę PAP, że sprawcą kradzieży jest 29-letni mieszkaniec Legnicy Beniamin W., który był wcześniej kilkakrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
CZYTAJ DALEJ

MSWiA chce przedłużenia kontroli na granicy z Niemcami i Litwą do 4 kwietnia 2026 r.

2025-09-17 17:17

[ TEMATY ]

Niemcy

Litwa

Adobe Stock

Przedłużenia tymczasowo o pół roku - od 5 października 2025 r. do 4 kwietnia 2026 r. - kontroli granicznej na granicy z Niemcami i Litwą chce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt rozporządzenia znalazł się w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Projekt rozporządzenia szefa MSWiA trafił do uzgodnień międzyresortowych, których termin wyznaczono do 19 września.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję