Reklama

W szkole Miłosierdzia

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbył się V Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia pod hasłem: „Celebrować Miłosierdzie”.

Kongres, który trwał w dniach 2-5 października, miał charakter modlitewno-formacyjny. Dla uczestniczących w nim osób – bezpośrednio i za pośrednictwem internetu – stał się okazją m.in. do uświadomienia potrzeby osobistego i wspólnotowego doświadczania miłosierdzia Bożego oraz do świadczenia o nim w służbie nowej ewangelizacji, a także w stawaniu się apostołami Bożego Miłosierdzia. Wśród głoszących konferencję byli m.in.: abp Grzegorz Ryś, bp Robert Chrząszcz, bp Artur Ważny, ks. dr Krzysztof Wons, salwatorianin, ks. Rafał Jarosiewicz i s. Miriam Janiec z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. W ostatni dzień kongresu Eucharystii sprawowanej w bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył bp Stanislav Stolárik. Ordynariusz słowackiej diecezji rożnawskiej przyjął przyrzeczenie nowych członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

W gronie nowych apostołów (nie tylko z Polski) znaleźli się Edyta Bielecka-Plewa i Sławomir Plewa. W rozmowie z Niedzielą małżonkowie wyznali, że dołączenie do stowarzyszenia jest łaską. – Nie da się tego wytłumaczyć. Pan Jezus przyciąga i na Jego wezwanie nie można nie odpowiedzieć – przyznaje p. Edyta. Państwo Plewowie mieszkają w Łagiewnikach, ale nie od razu trafili pod skrzydła św. Siostry Faustyny. Pan Sławomir wspomina: – Szukaliśmy wspólnoty, w której moglibyśmy wzrastać w wierze. Cztery lata temu trafiliśmy na rekolekcje wielkopostne, które organizowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. To było dla nas odkrycie... Małżonkowie wyjaśniają, że ich zadaniem jest głosić Boże Miłosierdzie, zapewniać, iż Pan Jezus obdarza miłosierdziem każdego człowieka, który się do Niego zwróci. – To działa – przekonują i dodają: – Mamy głosić Boże Miłosierdzie słowem i czynem, własnym przykładem, w taki sposób, aby inni zobaczyli owoce tej postawy w naszym życiu i zechcieli postępować podobnie.

Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, które jest organizatorem kongresu, skupia ponad 18 tys. członków i wolontariuszy z prawie dziewięćdziesięciu państw.

2021-10-12 12:22

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

kard. Kazimierz Nycz

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Najwyższy Rycerz zaoferował wsparcie archidiecezji warszawskiej we wszelkich jej przedsięwzięciach dotyczących pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę. Kelly zadeklarował, że organizacja zamierza wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne oraz podkreślił ważną rolę współpracy ludzi dobrej woli z Polski i Ukrainy przy wsparciu katolików ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

CZYTAJ DALEJ

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Autobus dla bezdomnych znów w trasie

2022-12-04 09:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Urząd Miasta Łodzi

Od 1 grudnia na łódzkich ulicach w godzinach nocnych ponownie pojawił się specjalny autobus przeznaczony dla bezdomnych i osób potrzebujących pomocy w zimne noce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję