Reklama

Niedziela Rzeszowska

Prośmy o miłosierdzie dla nas i całego świata

W diecezji rzeszowskiej powstało nowe sanktuarium.

Niedziela rzeszowska 42/2021, str. I

[ TEMATY ]

Diecezja rzeszowska

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Arkadiusz Kosydar

Erygowanie nowego sanktuarium to uroczysty dzień dla diecezji

Erygowanie nowego sanktuarium to uroczysty dzień dla diecezji

Prawda o nieskończonym miłosierdziu Boga jest obecna w historii ludzkości. Także wydarzenia współczesne przypominają nam o przymiocie Boga, jakim jest miłosierdzie. Z pewnością należy zaliczyć do nich dzieło św. Siostry Faustyny oraz rozpowszechnianie tego dzieła przez bł. ks. Michała Sopoćkę, czy św. Jana Pawła II. Dla naszego Kościoła diecezjalnego takim wydarzeniem jest ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim.

Parafianie, zaproszeni goście, mieszkańcy miasta oraz wszyscy sympatycy parafii uczestniczyli 3 października w uroczystej Eucharystii, podczas której został odczytany dekret biskupa Jana Wątroby, ustanawiający świątynię Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Liturgii przewodniczył bp Edward Białogłowski. Celebrację Mszy św. poprzedził obrzęd poświęcenia trzech dzwonów, które będą zwoływać wiernych na Eucharystię, a także przypominać o modlitwie Anioł Pański i Koronce do Miłosierdzia Bożego. Sens oraz potrzebę nowo powstałego sanktuarium streszczają słowa powitania wypowiedziane przez przedstawicieli rodzin parafii: „Mamy świadomość naszej kruchości, zagrożeń świata; trudności w codziennym życiu naszych rodzin; nas samych, naszych dzieci, pogubienia młodzieży, czego przyczyną jest grzech i dlatego wszyscy miłosierdzia Bożego bardzo potrzebujemy”. Po homilii wygłoszonej przez bp. Edwarda Białogłowskiego, kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Piotr Steczkowski odczytał dekret erygowania Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim. Dokument podkreśla, że sanktuarium powstaje „na większą chwałę Bożą oraz dla dobra duchowego wiernych”. Świątynia staje się szczególnym miejscem kultu i uzyskiwania Bożych łask oraz cieszy się przywilejem możliwości uzyskiwania odpustów zupełnych. Ponadto, kościół od tego momentu staje się centrum Apostolstwa Chorych Diecezji Rzeszowskiej.

Jako duszpasterze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy modlitwą i pracą w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania dzieła, jakim jest ta świątynia, a od 3 października Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Otrzymujemy od Boga wielki dar, konkretne miejsce, w którym będziemy mogli doświadczać Bożego miłosierdzia, w głoszonym Słowie, sprawowanych sakramentach oraz modlitwie, indywidualnej czy wspólnotowej. Obyśmy nigdy nie przestali i nie zapomnieli prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja modlitewna „Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby”

„Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby” – pod takim hasłem 23 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku rozpocznie się czuwanie modlitewne przed 90. rocznicą pierwszego objawienia się Jezusa w obrazie „Jezu ufam Tobie” św. s. Faustynie Kowalskiej.

Do 22 lutego włącznie czciciele Bożego Miłosierdzia każdego dnia będą słuchać słowa Bożego i kontemplować Boże Miłosierdzie: – Chcemy powierzyć Jezusowi Miłosiernemu nasze życie w trudnym czasie, w którym żyjemy – powiedział ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: Polacy ratujący Żydów są naszymi narodowymi bohaterami

2022-12-04 08:37

[ TEMATY ]

prezydent

II wojna światowa

Andrzej Duda

prezydent.pl

Polacy ratujący Żydów podczas okupacji są naszymi narodowymi bohaterami na równi z obrońcami RP i żołnierzami AK - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 80. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom.

"Przed 80 laty, 4 grudnia 1942 roku, powołano Radę Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu na Kraj. Działając w konspiracji, w imieniu Polskiego Państwa Podziemnego i władz Rzeczypospolitej na uchodźstwie, tworzyła ona ramy instytucjonalne dla spontanicznej i oddolnej akcji ratowania Żydów, śmiertelnie zagrożonych przez Holocaust, który zgotowali im Niemcy" - napisał prezydent Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję