Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Młodzieńcze wstań

W kościele Mariackim w Chojnie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych i Dzień Skupienia Służby Liturgicznej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wraz z grupą młodzieży z parafii św. Ottona z Bambergu w Szczecinie wyruszyliśmy do Chojny, aby przeżyć to spotkanie dla umocnienia i pogłębienia własnej wiary.

Doświadczyliśmy na miejscu żywego Kościoła, młodych pełnych entuzjazmu życia ludzi, którzy dzielili się swoim sercem przepełnionym miłością i wrażliwością na drugiego człowieka. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni ilością młodych ludzi, którzy przybyli do Chojny, aby dzielić się świadectwem swojej wiary i radością młodego życia. Wszystkie spotkania odbywały się pod hasłem „Młodzieńcze wstań” (Łk 7, 14), co zachęcało nas do tego, jak naucza papież Franciszek, aby wstać z kanapy przyzwyczajeń, schematów, nałogów, uzależnień i zacząć ewangelizować.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Młody Kościół zebrany w Chojnie radował się także beatyfikacją bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zatrzymaliśmy się nad jego osobą, zostaliśmy także ubogaceni świadectwem s. Nulii – uzdrowionej za przyczyną Prymasa Tysiąclecia. Najcenniejszym skarbem, którego doświadczyliśmy to duchowe odrodzenie w Chrystusie, to powstanie z grzechów do życia w Chrystusie i komunia z Nim. Byłem pod ogromnym wrażeniem jak wielu młodych ludzi korzystało z sakramentu pokuty i przyjmowało Komunię św. Pośród tych duchowych przeżyć nie zabrakło czasu dla budowania wspólnoty i młodzieńczej zabawy. Wysłuchaliśmy koncertu zespołu niemaGOtu i wzięliśmy udział w szeregu atrakcji zapewnionych przez organizatorów.

Reklama

W jednym ze swoich przemówień kard. Wyszyński powiedział, zwracając się do młodych: ,,Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”.

Wydarzenie w Chojnie, w którym braliśmy udział umacnia nas w osobistym hartowaniu ducha, by przelatywać nad różnymi graniami dzisiejszego czasu. To był piękny duchowy czas wzrostu i radości bycia w Kościele. Niech wydaje owoce w naszym życiu.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Skupienie dla Rycerzy

Niedziela sandomierska 9/2018, str. II

[ TEMATY ]

dni skupienia

Archiwum autora

Spotkanie Rycerzy Kolumba

Spotkanie Rycerzy Kolumba

Wspólnota Rycerzy Kolumba Wielki Post rozpoczęła od Dnia Skupienia. Odbył się on 17 lutego w Instytucie Teologicznym im. bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu. Przedsięwzięcie skierowane było również do mężczyzn spoza wspólnoty Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Jezus Chrystus - Kardiolog z przebitym sercem!

2024-02-29 21:20

[ TEMATY ]

Jezusowa Kardiologia

Adobe Stock

Chociaż ręce ma dziurawe, to moje serce zoperuje tymi rękami świetnie. On się zna na sercach, bo zanim nasze będzie kroił, to wpierw swoje miał przebite…

Biblijna kardiologia

Pismo Święte nie pozostawia żadnych wątpliwości, czemu w relacji z Bogiem i w naszym nawróceniu to nie chowanie słodyczy do szafki, ale troska o serce jest najważniejsza. Naszych serc dotyczy wiele biblijnych prawd. Nasze serca zdolne są do najlepszego i do najgorszego. Z jednej strony noszą w sobie ogromną dynamikę dobra i ukierunkowanie ku świętości, a z drugiej – mogą nas naprawdę mocno potarmosić, gdy zaniedbujemy ich rozwój.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Nowy układ z Bogiem ojca Pio

2024-03-01 08:07

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

W obliczu współczesnych wyzwań i napotykanych trudności, coraz bardziej dostrzegamy potrzebę zawarcia nowego układu z Bogiem. To nie jest propozycja transakcji, ale zaproszenie do odkrywania i wypełniania woli Bożej.

Potrzebujemy w naszym życiu odnowionego układu, który opiera się na głębokiej modlitwie, zaufaniu i wierze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję