Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Różaniec? Czemu nie?

Choć październik trwa i o modlitwie różańcowej mówiono już na łamach tygodnika, to świadectwa ludzi przeżywających tę modlitwę zawsze warto przytoczyć. Nie tylko w październiku.

Jak ważny jest różaniec w walce duchowej wielokrotnie wspomina ks. prał Eugeniusz Derdziuk, kustosz krasnobrodzkiego sanktuarium, a jednocześnie diecezjalny egzorcysta. Czy to prawda, że diabeł boi się tej modlitwy?

– Pamiętam takie wydarzenie, gdy byłem jeszcze młodym księdzem, ale nie byłem jeszcze egzorcystą. Wówczas brałem udział w spotkaniu z osobą opętaną. Przejęty tą sytuacją wsunąłem rękę do kieszeni, by tam przesuwać paciorki różańca i modlić się w ciszy. Osoba, która nam towarzyszyła za każdym razem ze złością zwracała się do mnie, że mam to zostawić i przestać. Tylko ja wiedziałem, że się modlę. Zrozumiałem wtedy, jak ważna jest to modlitwa. W swojej posłudze wielokrotnie doświadczyłem niesamowitego działania Różańca. Wiem, że przyzywanie obecności Maryi i Jej Syna chroni nas przed demonem – wspomina ks. prał. Eugeniusz Derdziuk.

W swojej posłudze wielokrotnie doświadczyłem niesamowitego działania tej modlitwy. Wiem, że przyzywanie obecności Maryi i Jej Syna chroni nas przed demonem.

Reklama

Wiele osób świeckich nie wyobraża sobie życia bez Różańca i bez zawierzenia Marce Bożej. Wystarczy kilka paciorków, by modlitwa różańcowa stała się częścią ich życia. Niezwykłe jest jednak to, jak bardzo świadectwo rodziców wpływa na przyszłą wiarę młodego człowieka.

– Modlitwą różańcową zachwyciłam się, gdy byłam dzieckiem. Chodziłam z mamą na różaniec i widziałam mojego tatę, który klękał do modlitwy z różańcem w dłoni. Pielgrzymowałam na Jasną Górę w wieku 18 lat i wtedy przybliżyłam się do tej modlitwy. Teraz należę do Koła różańcowego za dzieci. Kiedy moje dzieci były małe, zawsze przed wyjściem do szkoły klękaliśmy i wspólnie modliliśmy się na Różańcu. Wiem, że to im zostanie na zawsze. Nawet jeśli pobłądzą, będą wiedziały, gdzie wrócić. Nie mogę być z nimi zawsze i pomagać im we wszystkim, ale wiem i czuję obecność Boga i Maryi, która chowa ich pod swoim płaszczem. Jestem przekonana, że nie są same. Każdego dnia się za nich modlę – wyznała parafianka z Rzeplina, Katarzyna Kawka.

Niektórzy twierdzą, że modlitwa różańcowa jest na tyle monotonna, że aż nudna. Czasami monotonne powtarzanie słowa „mamo” jest najgłębszym doznaniem, jakiego możemy doświadczyć w chaotycznym i pogubionym świecie. To właśnie Różaniec „wyciąga” dusze z czyśćca, a modlitwa pompejańska zmienia serca nie tylko tych, za których się modlimy, ale przede wszystkim nas, modlących się. Niech nigdy nie zgaśnie w nas głód modlitwy różańcowej, którą silna jest Polska.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec w obronie życia po raz kolejny w Częstochowie!

[ TEMATY ]

różaniec

©Adam Jn/fotolia.com

W najbliższą sobotę 7 lipca o godz. 12.00 na pl. Daszyńskiego w Częstochowie, po raz kolejny odbędzie się spotkanie modlitewne w obronie życia nienarodzonych dzieci.

Wydarzenie jest kolejnym etapem Nowenny Częstochowskiej organizowanej przez obrońców życia w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, za każdym razem w innym miejscu miasta. Podczas Nowenny, uczestnicy modlą się różańcem św. za nienarodzone dzieci, oraz za mieszkańców Częstochowy, aby uznali oni wartość i świętość życia od poczęcia.

CZYTAJ DALEJ

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Dla chrześcijan Adwent to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent odnosi się zarówno do naszego duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w Jezusie na dzień Sądu nad światem.

CZYTAJ DALEJ

Żyć Słowem Bożym

2022-11-27 17:25

Ks. Wojciech Kania

Zakończył się jesienny XXVIII Tydzień Biblijny w Diecezji Sandomierskiej.

Ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego już od 28 lat przebiegają w naszej diecezji w kontekście modlitwy Słowem Bożym. Tydzień biblijny, który zakończyliśmy był okazją do zwrócenia jeszcze bardziej uwagi na rolę jaką Pismo Święte – Słowo samego Boga powinno odgrywać w naszym życiu. Czas ten był więc okazją do wyjaśniania tajników Biblii tak młodym jak i starszym. Bibliści prowadzący na co dzień zajęcia wykładowe dla seminarzystów spotkali się z tymi, którzy w swoim życiu starają się żyć Słowem Bożym. Ks. Paweł Lasek, wicerektor w seminarium duchownym zaprosił w jego mury uczestników sandomierskiej Szkoły Biblijnej. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze czytania Bożego Słowa. Ks. Michał Powęska, prefekt naszych alumnów wygłosił konferencje biblijne dla katechetów, którzy odbywali swoje skupienie w ośrodku rekolekcyjnym w Radomyślu nad Sanem. Ponadto ks. prefekt przeprowadził w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli szereg katechez biblijnych, przekazując tym samym młodym ludziom kilka prostych kroków niezbędnych podczas lektury Pisma Świętego. W kilka dniu później już w spotkaniu on-line, zatytułowanym „Samarytanin i to jeszcze miłosierny” ks. Michał zwrócił uwagę uczestników na zagadnienie miłosierdzia obecne na kartach Ewangelii św. Łukasza. W seminarium odbyły się także rekolekcje dla młodzieży męskiej, podczas których rekolektanci uczyli się jak obronić wiarę mając za wzór św. Jana Chrzciciela oraz bł. Antoniego Rewerę. Czas skupienia rozpoczął się w piątek w kościele seminaryjnym medytacją biblijną przygotowaną przez naszych alumnów. Materiały duszpasterskie, będące pomocą dla przeprowadzenia katechez biblijnych w parafiach opracował jak co roku ks. Roman Sieroń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję