Reklama

Wysoka cena świętego spokoju

W trudnych dla wiary katolickiej i Kościoła czasach najnowsza publikacja wydawnictwa Biały Kruk, której autorem jest znany teolog ks. prof. Janusz Królikowski, to lektura obowiązkowa.

Niedziela Ogólnopolska 43/2021, str. 43

Biały Kruk

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła. Ewangelizacja słabnie z roku na rok albo nawet przeradza się w kompromitujące i gorszące postmodernistyczne widowiska. Z tym wszystkim nie godzi się i przeciw temu protestuje autor książki Nie mamy prawa milczeć... – ks. prof. Janusz Królikowski. Zwalcza on stereotypy narzucane przez wrogów naszej wiary i medialne pomówienia, które kształtują opinię publiczną. Pokazuje prawdziwe rodowody nacjonalizmów i antysemityzmu złośliwie przypisywanych Kościołowi. Dowodzi, że wiele państw w Unii Europejskiej można dziś nazwać wyznaniowymi, a tym panującym „wyznaniem” staje się wojujący ateizm.

Reklama

Przeciwko chrześcijanom, zwłaszcza przeciw katolikom, skierowany jest zmasowany, brutalny i ordynarny atak. W tej sytuacji nie mamy prawa milczeć! Nie mamy prawa ustępować, rezygnować, poddawać się zniechęceniu – zresztą poza naszym wygodnictwem nie istnieją żadne prawdziwe powody, by temu ulegać. Ta niezwykle aktualna, a przy tym barwnie napisana książka, wzbogacona licznymi ilustracjami, które wzmacniają sugestywność przekazu, wyjaśnia i analizuje uderzające w Kościół – czyli w nas, wiernych – destrukcyjne zjawiska społeczne. Wielkim walorem publikacji jest również wytłumaczenie zrozumiałym językiem błędów teologicznych, doktrynalnych, popełnianych przez tzw. lewicę kościelną. Stąd dzieło ks. prof. Janusza Królikowskiego jest świetną lekturą dla świeckich, ale powinno być także bardzo pomocne w codziennej pracy duszpasterzy różnego szczebla.

Jest to tym ważniejsze, że jakikolwiek atak na wiarę gwarantuje dziś poklask mediów. Wystarczy zająć się w odpowiedni sposób Kościołem, głoszeniem, że odszedł on od Ewangelii, domniemaniem „symfonii” ołtarza i tronu, „mieszania się” biskupów i księży w politykę. Gdyby tego było mało, zawsze można sięgnąć do dyżurnego tematu księży pedofilów i biskupów tuszujących pedofilię – wtedy na pewno można liczyć na zainteresowanie czytelników lub widzów, a już bez wątpienia redaktorów prowadzących z mainstreamowych mediów. Nawet jeśli w ostatnim czasie wybroniono od współwiny św. Jana Pawła II, to jednak jest to tylko przejściowy spokój wokół osoby naszego wielkiego rodaka. Zrobił on bowiem zbyt dużo dobrego dla wielu ludzi, a nawet całych narodów, by niektórzy mogli przejść obok niego bez oburzenia, a nawet nienawiści. Paradoksalne pytanie z Talmudu jest wciąż aktualne: „Cóżem ci dobrego uczynił, że mnie tak nienawidzisz?”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. prof. Januszem Królikowskim na kanale YouTube wydawnictwa Biały Kruk.

Specjalna promocja dla Czytelników Niedzieli:
Jeden egzemplarz książki Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła – za 49 zł (zamiast 59 zł), a dwa egzemplarze – za 89 zł. Pakiet książek Nie mamy prawa milczeć... wraz z książką Bunt barbarzyńców... – za 85 zł (zamiast 128 zł).
Proszę dzwonić pod numery tel.: 12 254 56 02, 12 260 32 90 lub wysłać wiadomość na adres: dystrybucja@bialykruk.pl .
Do zamówienia należy doliczyć koszt wysyłki (16 zł).

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła
Ks. Janusz Królikowski
Wydawnictwo: Biały Kruk
Liczba stron: 368
Format: 14,3 x 20,5 cm
Oprawa: twarda

2021-10-19 13:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święta Agnieszka - dziewica i męczennica

21 stycznia Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki Rzymskiej - dziewicy i męczennicy. Artyści przedstawiają ją z barankiem, gdyż łacińskie imię Agnes wywodzi się od łacińskiego wyrazu agnus - baranek.

Dzisiaj obchodzimy urodziny (dla nieba) dziewicy, trzeba więc mówić o dziewicach. (...) Urodziny dziewicy - naśladujmy niewinność; urodziny męczennicy - złóżmy ofiary. Niech z podziwem patrzą mężowie, a młodzi niech nie upadają na duchu. Niech się zdumiewają mężatki, a dziewice niech idą w ich ślady. (...) W dwunastym roku życia miała złożyć świadectwo krwi. (...) Ale jak wielka musiała być siła wiary, co nawet w takim wieku znalazła świadectwo...

CZYTAJ DALEJ

Francja: prezydent Macron chce wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych UE

2022-01-20 13:56

[ TEMATY ]

aborcja

Francja

PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Mówił o tym w przemówieniu, jakie wygłosił 19 stycznia na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Zdaniem szefa francuskiego państwa, przyjęta w 2000 roku Karta powinna zostać zaktualizowana. – Mam nadzieję, że dwadzieścia lat po ogłoszeniu Karty Praw Podstawowych, która w szczególności przewidywała zniesienie kary śmierci w całej Unii, możemy uaktualnić tę Kartę, aby być bardziej jednoznaczni w kwestii ochrony środowiska i w uznaniu prawa do aborcji – powiedział Macron.

CZYTAJ DALEJ

Libiąż: 5. rocznica śmierci wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć

2022-01-21 16:29

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

rocznica śmierci

Lubiąż

Tomasz Reczko

Pod hasłem „Misja: Niebo” odbędą się 23 stycznia obchody 5. rocznicy tragicznej śmierci świeckiej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć. - Była gotowa oddać życie za wiarę. To podstawa, by po 5 latach myśleć o jej procesie beatyfikacyjnym – uważa bp Jan Zając.

Bp Zając podkreśla, że zainteresowanie wolontariuszką rośnie, a jej śmierć nie była jednorazową sensacją medialną, ale wciąż przynosi owoce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję