Reklama

Niedziela Sandomierska

Nagroda dla miasta

Tarnobrzeg otrzymał tytuł Mistrza Zmian w konkursie Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany zorganizowanym przez marszałka województwa podkarpackiego.

Niedziela sandomierska 43/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

nagroda

Tarnobrzeg

UM Tarnobrzeg

Nagroda jest dużym wyróżnieniem dla miasta

Nagroda jest dużym wyróżnieniem dla miasta

Nagroda została przyznana w kategorii Zielony Region za projekt Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu.

– Niezwykle cieszy fakt zauważenia i docenienia starań miasta w dążeniu do podnoszenia jakości usług świadczonych dla mieszkańców oraz dla turystów, w tym przypadku usług w zakresie edukacji ekologicznej. Mistrzowski tytuł cieszy, ale też motywuje do kolejnych równie mistrzowskich zmian na wielu polach. Obyśmy tylko po mistrzowsku sięgali po kolejne fundusze, jak to miało miejsce z Centrum Natura – podkreślał Dariusz Bożek, prezydent miasta.

Reklama

O tym, że to prestiżowe wyróżnienie w skali województwa jest wielkim zaszczytem przekonują również osoby zaangażowane w funkcjonowanie Centrum. – Jednak to nie tylko nasza zasługa. To doskonale przygotowany wniosek przez Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Tarnobrzega pozwolił zdobyć środki na remont i przeprowadzkę naszej jednostki z gościnnych, ale dla naszej działalności już zbyt ciasnych wnętrz Zamku Tarnowskich, do przestronnych pomieszczeń w budynku leżącym również w kompleksie parku dzikowskiego. Centrum realizuje wiele projektów, współpracuje z licznymi instytucjami, co pozwala otwierać się na nowe wyzwania i stawać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla tysięcy mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i doceniają naszą działalność, to Wy jesteście Mistrzami – mówił Janusz Wepsięć z Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu.

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 prowadzi szeroko pojętą działalność w zakresie edukacji ekologicznej organizując liczne warsztaty, konkursy, seminaria i lekcje przyrodnicze w siedzibie oraz w szkołach, przedszkolach i innych placówkach. Centrum systematycznie powiększa ekspozycję stałą – eksponaty przyrodnicze, geologiczne (najciekawszym eksponatem są oryginalne kości mamuta, odkryte podczas eksploatacji kopalni siarki), terraria i potężne akwaria z żywymi okazami ryb i wiślanej herpetofauny oraz ogólnodostępny zbiór biblioteczny. Placówka organizuje pikniki ekologiczne, wycieczki do Parków Narodowych, krajobrazowych, rezerwatów przyrody, spacery po Dolinie Wisły oraz otaczającym Zamek Dzikowski parku, obfitującym w starodrzew i ciekawostki przyrodnicze. W 2016 r. Centrum zainicjowało tzw. Akademię Przyrodniczą, czyli serie spotkań z ciekawymi osobistościami ze świata ochrony przyrody z całej Polski.

Uroczysta gala, która wyłoniła laureatów II edycji konkursu Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany, skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20, miała miejsce z początkiem października, podczas otwarcia zrewitalizowanego Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej.

W ramach konkursu, którego organizatorem był urząd marszałkowski, kapituła nominowała 25 projektów, po 5 w każdej kategorii konkursowej. Mistrzowie wybierani byli w kategoriach: Inteligentny Region, Zielony region, Kreatywny region, Przyjazny region, Bezpieczny Region. W lipcu i sierpniu odbyły się wizyty u nominowanych, których celem było zebranie materiału fotoreporterskiego i przygotowanie raportu. Dzięki zebranym informacjom Kapituła wybrała ostatecznie pięciu laureatów. Swojego „Mistrza zmian” wybrali również internauci.

2021-10-19 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miejsce dla seniorów

Niedziela sandomierska 15/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Tarnobrzeg

Klub Senior+

UM Tarnobrzeg

Józefa Biernacka i Krystyna Frąszczak cieszą się z nowego lokalu

Józefa Biernacka i Krystyna Frąszczak cieszą się z nowego lokalu

W Tarnobrzegu niebawem ruszy klub seniora. Będzie się mieścił w centrum przy placu Bartosza Głowackiego.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, bo ma duży metraż, a w dodatku lokal umiejscowiony jest na parterze, co ułatwi dostęp dla osób poruszających się o kulach lub na wózkach inwalidzkich. Jak przyznała Józefa Biernacka, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, poszukiwania miejsca na taki klub trwały bardzo długo, gdyż istnieje w mieście taka potrzeba.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież zatwierdził wybór najmłodszego biskupa świata

2022-05-12 13:38

[ TEMATY ]

biskupi

Episkopat News

Franciszek zatwierdził nominacje trzech biskupów syryjskokatolickich, wybranych wcześniej przez Synod Biskupów Kościoła Patriarszego Antiochii. Jednym z nich jest biskup-elekt Jules Boutros, mianowany biskupem Kurii Patriarszej Antiochii dla Syryjczyków, który pod koniec br. skończy 40 lat i obecnie jest najmłodszym katolickim biskupem na świecie.

Arcybiskup-elekt Hassaké-Nisibi (Nissibisu) Syryjczyków (Siria) Joseph Abdel-Jalil Chami urodził się 15 sierpnia 1959 w libańskim Zahlé. W 1972 rozpoczął studia w seminarium duchownym, które w latach 1982-87 uzupełniał na Uniwersytecie Świętego Ducha w Kasliku (również w Libanie). 21 czerwca 1987 przyjął święcenia kapłańskie, po czym do 1992 był ekonomem w seminarium w mieście Charfet; posługiwał następnie jako proboszcz w kilku parafiach, m.in. w katedrze Zwiastowania NMP w Bejrucie, pracując jednocześnie w Sądzie Patriarszym. 18 czerwca 2017 został wyświęcony na chorepiskopa (historycznie: biskupa wiejskiego), a 13 października 2019 mianowano go administratorem patriarszym archieparchii Hassaké-Nisibi w Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: św. Andrzejowi Boboli polecamy wszelkie trudne sprawy

2022-05-16 18:37

[ TEMATY ]

gądecki

Episkoapt News

Patronowi tego miejsca polecamy wszelkie trudne sprawy. Modlimy się o sprawiedliwy pokój w Ukrainie i wycofanie rosyjskich wojsk. Ufajmy, że św. Andrzej Bobola wstawi się u Boga za cierpiącym narodem ukraińskim – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w słowie na uroczystości 20-lecia ogłoszenia św. Andrzeja Boboli patronem Polski, które odbywają się w Sanktuarium Narodowym tego świętego na warszawskim Mokotowie w jego święto przypadające 16 maja.

Przewodniczący Episkopatu zauważył, że za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli modlono się w całej Polsce prosząc o zatrzymanie szerzącej się pandemii koronawirusa. „Dzisiaj, w uroczystość odpustową tego wielkiego patrona Polski, przeżywamy pierwszy dzień, w którym ogłoszono zakończenie w naszej Ojczyźnie stanu epidemii. Gorąco wierzymy, że stało się to m.in. za skutecznym orędownictwem św. Andrzeja Boboli” – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję