Reklama

Niedziela Łódzka

Archidiecezja Łódzka

W progach Świętych Apostołów

Łódzcy biskupi wzięli udział w wizycie ad limina Apostolorum, czyli w pielgrzymce do grobów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Niedziela łódzka 45/2021, str. III

[ TEMATY ]

ad limina Apostolorum

Ks. Hubert Kępiński

Uczestnicy wizyty ad limina Apostolorum

Uczestnicy wizyty ad limina Apostolorum

W dniach od 17 do 23 października hierarchowie spotykali się na wspólnej modlitwie w bazylikach Rzymu, odwiedzali kongregację i rady Stolicy Apostolskiej oraz rozmawiali z papieżem Franciszkiem o tych wszystkich sprawach, które są ważne dla duszpasterskiego funkcjonowania powierzonych im diecezji oraz Kościoła w Polsce.

Arcybiskup Grzegorz Ryś powiedział, że jednym z najważniejszych spotkań podczas ad limina, było to z papieżem Franciszkiem – spotkanie braterskie, podczas którego rozmawialiśmy na różne tematy. Kiedy mówiliśmy o odchodzeniu ludzi od wiary i Kościoła, a szczególnie młodych osób, papież z troską powiedział, że rozwiązaniem na ten kryzys jest świadectwo, świadectwo i jeszcze raz świadectwo życia katolików, przede wszystkim duchownych i osób konsekrowanych.

Biskupi Ireneusz Pękalski oraz Marek Marczak dzieląc się swoim doświadczeniem pobytu w Rzymie, zwrócili uwagę na otwartość papieża i jego zainteresowanie Kościołem w Polsce, co wyrażało się licznymi pytaniami, które papież kierował do hierarchów. Na zakończenie ad limina łódzka delegacja wraz z kard. Konradem Krajewskim nawiedziła klasztor benedyktyński w Subiaco, gdzie przebywali św. Benedykt i św. Franciszek.

2021-11-03 07:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi ze Świdnicy już na Watykanie

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

ad limina

bp Adam Bałabuch

ad limina Apostolorum

KEP

Mszą św. u grobu św. Piotra Apostoła, druga grupa biskupów z Polski rozpoczęła swoją wizytę ad limina.

Mszą św. u grobu św. Piotra Apostoła, druga grupa biskupów z Polski rozpoczęła swoją wizytę ad limina.

Dzisiaj wizytę ad limina rozpoczyna druga grupa biskupów, wśród którzy są bp Marek Mendyk i bp Adam Bałabuch.

Dziś 11 października szczególny dzień - liturgiczne wspomnienie św. Jana XXIII, przyjaciela Polaków, oraz dokładnie 59. rocznica rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II, który również został zainaugurowany w bazylice watykańskiej. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Czy pamiętam o moim bilecie do nieba?

2022-09-23 13:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

homilia

s. Amata

Miłosierdzie św. Krystyny - Bolsena

Miłosierdzie św. Krystyny - Bolsena

Życie daje okazje do czynienia dobra. Jeśli je stracimy, możemy znaleźć się w takich tarapatach jak bogacz. Gdy prosi o interwencję na rzecz swoich braci, nie zostaje wysłuchany. Jest za późno. Właśnie kwestia mądrego życia jest jedną z głównych do przemodlenia w związku Ewangelią tej niedzieli – wskazuje o. Innocenzo Gargano w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 25 września.

Umarł żebrak, umarł także bogacz

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: pielgrzymi piętnastoma trasami dotarli do świętokrzyskiego sanktuarium

2022-09-24 21:15

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

swietykrzyz.pl

15 tras prowadziło uczestników XXIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2022”. To największe wydarzenie turystyczno-pielgrzymkowe w kraju skierowane do pielgrzymów diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej oraz do wszystkich chętnych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.

W tym roku przebiegał on pod hasłem „Krzyż znakiem jedności i pokoju”. Motto nawiązywało do sytuacji na Ukrainie oraz stanowiło zachętę do modlitwy w intencji pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję