Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Kolędowe Jaworzno

Przed nami 18. edycja Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka”.

Niedziela sosnowiecka 49/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

kolędowanie

Jaworzno

MCKiS w Jaworznie

Gala laureatów w 2018 r

Gala laureatów w 2018 r

Organizatorami festiwalu są Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. „Złota Kantyczka” jest rejonowym etapem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Honorowy patronat nad festiwalem sprawują: bp senior Piotr Skucha, który jest także fundatorem grand prix festiwalu, oraz Paweł Silbert – prezydent Jaworzna i Dariusz Starzycki – wicemarszałek województwa śląskiego. Niedziela sprawuje patronat medialny nad festiwalem.

Reklama

Eliminacje rejonowe zostaną przeprowadzone zdalnie w dniach 7-11 grudnia w MDK im. Jaworzniaków, a koncert laureatów, wręczenie nagród i zakończenie festiwalu zaplanowano na 9 stycznia 2022 r. w sali widowiskowo-koncertowej MDK.

Jak co roku organizatorzy pragną rozbudzić talenty wokalno-instrumentalne, kultywować tradycję śpiewania najpiękniejszych utworów religijnych i przyczynić się do integracji dzieci i młodzieży z dużych i małych miejscowości oraz dzieci i młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. – Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wychowanków przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych, kulturalnych, parafialnych itp. oraz dla osób dorosłych. Przesłuchania festiwalowe będą się odbywały w 5 kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VIII SP, uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby dorosłe. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry – wyjaśnia Renata Gacek z MDK w Jaworznie.

Uczestnicy festiwalu – zespoły i chóry, zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd i pastorałek, soliści i duety – dwóch, w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej, a liczbę wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Organizatorzy nie dopuszczają do konkursu wykonania piosenki świeckiej o tematyce zimowej i noworocznej, a uczestnicy poprzednich edycji zobowiązani są do prezentacji nowego repertuaru. – W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć: 10 minut – soliści i duety, 15 minut – zespoły, chóry. Utwory podane na kartach uczestnictwa są programem obowiązującym i nie podlegają zmianom. Informacje podane w karcie zgłoszenia powinny być przemyślane. Niezastosowanie się do któregokolwiek z punktów regulaminu powoduje dyskwalifikację – tłumaczy Renata Gacek.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szkoła inna niż wszystkie

Niedziela sosnowiecka 6/2020, str. III

[ TEMATY ]

szkoła

dzień otwarty

Jaworzno

Archiwum UKSP KANA w Jaworznie

Szkoła stawia na wszechstronny rozwój dzieci

Szkoła stawia na wszechstronny rozwój dzieci

12 lutego o godz. 17 zapraszamy rodziców oraz dzieci do odwiedzenia Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA przy ul. Chopina 40 w Jaworznie.

Nasza szkoła od kilku lat z powodzeniem kształci dzieci w oparciu o metodę Marii Montessori, która to metoda pozwala na ich wszechstronny rozwój. Skuteczność metody, zauważana przez wychowawców i rodziców, została również doceniona przez nauczycieli klas starszych 7 i 8 oraz pedagogów naszego liceum – tu kontynuowana jest w formie autorskiego Sytemu Indywidualnego Nauczania Symultanicznego. Nauczyciele skupiając się na spersonalizowanej i już bezpośredniej pracy z każdym uczniem, realizują podstawę programową i zindywidualizowane rozszerzenia – wyjaśnia Magdalena Kielska, dyrektor Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA.

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

CZYTAJ DALEJ

Bp Zadarko dla CNA: nie rozumiem braku wsparcia UE dla uchodźców

2022-05-16 17:59

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Zadarko

Karol Porwich/Niedziela

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie ma wsparcia z Unii Europejskiej i innych państw dla Polski, która przyjęła blisko 3,4 mln uchodźców z Ukrainy - powiedział w rozmowie z amerykańską agencją CNA bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski.

Zaznaczył, że trzeba stworzyć dla nich systemową i długofalową pomoc.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję