Kapituła Nagrody pod przewodnictwem prof. Jana Żaryna w tegorocznej edycji przyznała ją abp. Hoserowi za "obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci", a prof. Chazanowi za "obronę życia nienarodzonych".
Uroczystość wręczenia Nagrody Społecznej im. kard. Stefana Wyszyńskiego za 2014 rok odbędzie się 28 maja o godz. 17.30 w sali kurialnej diecezji warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3.
Wystąpienia laudacyjne wygłoszą: Krzysztof Wąsowski, generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II i dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Fragmenty przemówień kard. Wyszyńskiego w obronie życia przeczyta Jerzy Zelnik.
Fundacja SPES powstała w 2002 r. w kręgu dawnych współpracowników kierowanego przez Janusza Zabłockiego Ośrodka Dokumentacji i Studiów Społecznych w Warszawie. Jej prezesem jest Marek Hołubicki.
Kapituła Nagrody Dziennikarskiej "ŚLAD" im. Bp. Jana Chrapka zaprasza do zgłaszania kandydatur. W tym roku przypadnie czternasta edycja tej nagrody. Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 24 lutego 2015 r.
Prawo wysuwania kandydatur przysługuje członkom Kapituły oraz redakcjom. Kandydatami do nagrody "Ślad" mogą być pojedyncze osoby; w szczególnych wypadkach Kapituła może przyznać nagrodę specjalną zespołom dziennikarskim. Kapituła nagrody oceni dorobek kandydata, ze szczególnym uwzględnieniem czasu, jaki upłynął od poprzedniej edycji nagrody, tj. od kwietnia 2014 r.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC
Niech modlitwa różańcowa, odmawiana indywidualnie czy wspólnotowo, pomnaża naszą miłość oraz wprowadza w nasze serca prawdziwy pokój Chrystusa – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC na rozpoczynający się wkrótce miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Październik jest miesiącem szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że „wielu świętych wskazywało na niezwykłą wartość tej modlitwy, wypraszając dzięki niej potrzebne łaski”. Dodał, że dla św. Jana Pawła II była to modlitwa, którą szczególnie ukochał.
Zbigniew Ziobro został zatrzymany przez policję po wyjściu z samolotu
Były prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został w poniedziałek zatrzymany przez policję w celu doprowadzenia na przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Zatrzymanie odbyło się, gdy tylko polityk wyszedł z samolotu, którym przyleciał z Brukseli do Warszawy.
Ziobro, który ok. godz. 10.30 wylądował na Lotnisku Chopina, został zatrzymany po wyjściu na schody samolotu.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.