Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprosił studentów do odważnego powstania z wygodnej kanapy, w którą – jak podkreślili organizatorzy – „każdy z nas został mentalnie wciśnięty przez bolesne skutki pandemii”.
Przyjmujący kolędowe błogosławieństwo otrzymali obrazek z zachętą Jezusa, by „siłę do pokonywania codziennych trudności czerpać z karmienia się pokarmem z nieba”, czyli Komunią św. Kolędnicy przynieśli także mieszkańcom akademików swoje „ofiary”. – Zaprosiliśmy członków Wspólnoty „Martyria”, by w ramach przygotowanych voucherów na usługi wykonywanych przez siebie zawodów (wizyty lekarskie, porady prawnicze, usługi motoryzacyjne, fryzjerskie czy gastronomiczne) mieli sposobność spotkania się ze studentami akademików po kolędzie – w ich pracy i domu. Wyświadczając im przysługę, skorzystają z okazji do pogłębionej rozmowy o Bogu oraz Kościele, którego sami są wiernymi członkami. Ta inicjatywa nosi znamiona przeżywanego aktualnie synodu – dodał diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski.
W ciągu zaledwie trzech tygodni od ukazania się nowy album Golec uOrkiestry, będący rejestracją koncertu kolęd i pastorałek w bazylice na Jasnej Górze, osiągnął status złotej płyty. W Polsce warunkiem uzyskania przez płytę tej kategorii jest osiągnięcie przez nią progu sprzedaży w wysokości 15 tys. egzemplarzy CD.
Znawcy rynku muzycznego przyznają, że to prawdziwy ewenement, by płyta z repertuarem kolędowo-pastorałkowym cieszyła się takim zainteresowaniem słuchaczy. Album braci Golców, którego sprzedaż rozpoczęła się 24 listopada, stał się niezwykle popularny wśród melomanów i prawdopodobnie ma szansę na osiągnięcie niebawem statusu płyty platynowej, z progiem sprzedaży na poziomie 30 tys. egzemplarzy.
W ostatnich dniach kard. Konrad Krajewski podtrzymał w mocy posługę dotychczasowych księży egzorcystów i mianował dwóch nowych duchownych, którzy będą pełnić tę posługę w Kościele Łódzkim. O tym, kim jest egzorcysta, na czym polega jego posługa, kto może zostać egzorcystą i dla kogo jest ta posługa - opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej ks. dr Andrzej Michalak - proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi, jeden z egzorcystów Archidiecezji Łódzkiej.
Komisja Edukacji i Nauki oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
W Sejmie odbyło się połączone posiedzenie Komisja Edukacji i Nauki oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poświęcone rozpatrzeniu obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy – Prawo oświatowe. Projekt przygotowany przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy „Tak dla religii i etyki w szkole” wywołał gorącą debatę i polityczne emocje.
Przedstawicielem wnioskodawców był Dariusz Piontkowski, który w swoim wystąpieniu podkreślał ogromne społeczne poparcie dla inicjatywy. Jak zaznaczył, projekt został podpisany przez około pół miliona obywateli, a mimo to od pierwszego czytania minęło już ponad pół roku.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.