Reklama

Niedziela Łódzka

Nieszpory osób konsekrowanych

W Dniu Życia Konsekrowanego bp Marek Marczak przewodniczył Nieszporom, czyli wieczornej modlitwie Kościoła w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi.

Niedziela łódzka 7/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Piotr Drzewiecki

Życie konsekrowane jest oddaniem siebie Bogu – powiedział bp Marczak

Życie konsekrowane jest oddaniem siebie Bogu – powiedział bp Marczak

Dzień ten staje się dla całego Kościoła i dla każdego z nas doskonałą okazją do refleksji na temat życia poświęconego Bogu. Chcemy dziś zobaczyć życie konsekrowane jako rzeczywisty dar pochodzący od Boga. Życie konsekrowane jest oddaniem siebie Bogu m.in. poprzez praktykowanie rad ewangelicznych – czystości, ubóstwa czy posłuszeństwa. Siostry i bracia zakonni oraz członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, konsekrowane dziewice, wdowy, wdowcy, tak jak Jezus w świątyni jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie Bogu. Wierni, spotykający ludzi konsekrowanych, zwracają swój wzrok ku tajemnicy Królestwa Bożego, które jest obecne w historii właśnie przez dar pochodzący od Boga, który odbija się echem w darze każdego człowieka. Osoby życia konsekrowanego mają wzrok utkwiony w Niebo! Choć jesteśmy zanurzeni w doczesności, stąpamy nogami po ziemi, to celem naszego życia jest Królestwo Niebieskie (…). Oddając się do dyspozycji Chrystusa w Kościele, osoby konsekrowane, stają się dla nas braćmi i siostrami, dokładnie tak jak Jezus. Modlą się za wszystkich i pełnią ofiarną służbę w przeróżnych dziełach apostolskich, głosząc przede wszystkim Dobrą Nowinę o Bogu, który kocha każdego człowieka. Patrząc na nich, możemy powiedzieć, że są to ludzie Boga! Dziś chcemy dziękować Panu Bogu za dar życia konsekrowanego i za obecność tego charyzmatu w życiu Kościoła – mówił bp Marczak.

Po zakończonych Nieszporach biskup podziękował siostrom i braciom zakonnym, kapłanom diecezjalnym i wiernym świeckim za wspólną modlitwę brewiarzową.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poszłam za „małą drogą” św. Tereski

Niedziela podlaska 5/2018, str. VI

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Archiwum prywatne

S. Mateusza – karmelitanka Dzieciątka Jezus

S. Mateusza – karmelitanka Dzieciątka Jezus

Monika Kanabrodzka: – Co skłoniło Siostrę do pójścia do Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus? Jaka historia wiąże się z wyborem drogi powołania?

CZYTAJ DALEJ

Dwa Filary Kościoła

2022-06-29 22:26

Magdalena Lewandowska

Bp Kiciński ogłosił dekret Stolicy Apostolskiej o ustanowieniu odpustu zupełnego dla wiernych nawiedzających świątynię śś. Piotra i Pawła.

Bp Kiciński ogłosił dekret Stolicy Apostolskiej o ustanowieniu odpustu zupełnego dla wiernych nawiedzających świątynię śś. Piotra i Pawła.

W uroczystość śś. Piotra i Pawła Eucharystii w kościele rektoralnym na Ostrowie Tumskim – jedynym o tym wezwaniu we Wrocławiu – przewodniczył bp Jacek Kiciński. Ogłoszony został także dekret Stolicy Apostolskiej o uzyskaniu odpustów podczas nawiedzenia tej świątyni.

W homilii bp Jacek mówił o dwóch filarach Kościoła: św. Piotrze i św. Pawle. – Każdy z nich miał swoją drogę wiary, każdy z nich musiał się zmierzyć ze swoimi słabościami i otworzyć serce na działanie łaski Bożej. Piotr, pierwszy z Apostołów, reprezentuje Kościół hierarchiczny. Jest gwarantem wierności i stałości. A Paweł reprezentuje Kościół charyzmatyczny, chciałoby się powiedzieć: huragan Ducha Świętego. Z jednej strony fundament, a z drugiej powiew Ducha Świętego – podkreślał bp Kiciński.

CZYTAJ DALEJ

NATO/ Kanclerz Scholz: Rosja zagraża porządkowi międzynarodowemu

2022-06-30 14:30

[ TEMATY ]

NATO

PAP/EPA/SERGIO PEREZ

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz oświadczył, że Rosja stanowi zagrożenie dla Europy i NATO. "Poprzez swoją agresywną politykę Rosja po raz kolejny stanowi zagrożenie dla Europy i Sojuszu" - powiedział w czwartek na zakończenie szczytu NATO w Madrycie, odnosząc się do wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

"To zagraża porządkowi międzynarodowemu" - oznajmił Scholz, cytowany przez agencję dpa. (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję