Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Uczyć się modlitwy

W parafii św. Anny na wrocławskim Oporowie trwają spotkania formacyjne wspólnoty ewangelizacyjnej „Przyjaciele Oblubieńca”.

Niedziela wrocławska 10/2022, str. III

[ TEMATY ]

ewangelizacja

wspólnota

Grzegorz Kryszczuk/Niedziela

S. Wirginia Mielcarek, ks. Jarosław Lawrenz oraz animatorzy wspólnoty

S. Wirginia Mielcarek, ks. Jarosław Lawrenz oraz animatorzy wspólnoty

Jest to owoc Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczęło się we wrześniu ubiegłego roku i dzieło powstania do życia nowej wspólnoty parafialnej.

Formacja opiera się na trzech zasadniczych filarach. – Pierwszym z nich jest spotkanie wspólnotowe i dzielenie się doświadczeniem wiary w małych grupach. Drugi filar to regularna konferencja wprowadzająca w temat tygodnia, a trzeci to praca indywidualna ze Słowem Bożym i specjalnym podręcznikiem Szkoła modlitwy – wymienia proboszcz parafii ks. Jarosław Lawrenz, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Konferencję wyjaśniającą na czym polega modlitwa, wygłosiła dominikanka s. Wirginia Mielcarek, koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętej Rodziny, odpowiedzialna za wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca w Kłodzku oraz inicjatorka Eucharystii Jedności w diecezji świdnickiej.

Reklama

– Pycha przeszkadza w tym żeby się uczyć, jesteśmy w szkole modlitwy i to wymaga wysiłku oraz zaangażowania. Potrzebna jest codzienna żmudna praca, aby się zatroszczyć o to, co Bóg chce mi dać. Oprócz naszych pragnień i chęci potrzebny jest czas. Niczego nie jesteśmy w stanie osiągnąć jeśli nie poświęcimy na to czasu – mówiła s. Wirginia.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 19. Przez dziesięć tygodni będzie podejmowany temat Szkoły Modlitwy. Uczestnicy utworzą wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca” i będą wzrastać w relacji z Bogiem m.in. przez czytanie i rozważanie Słowa Bożego.

2022-03-01 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Farrell: rodziny to nie „gleba do nawodnienia”, ale źródło ewangelizacji

[ TEMATY ]

rodzina

ewangelizacja

W siedzibie watykańskiego biura prasowego odbyła się konferencja prasowa prezentująca 10. Światowe Spotkanie Rodzin, które odbędzie w Rzymie i w diecezjach na całym świecie. „To okazja, aby zaangażować większą liczbę rodzin i zaktywizować lokalne Kościoły” – uważa kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Pod koniec czerwca przyszłego roku Ojciec Święty spotka się w Rzymie jedynie z delegatami episkopatów, ruchów i stowarzyszeń. W tym samym czasie, na całym świecie, rodziny będą uczestniczyć w spotkaniach diecezjalnych, organizowanych przez miejscowych ordynariuszy. „Jeśli chcemy nadać nowy impuls duszpasterstwu rodzin, konieczne jest zaangażowanie większej ich liczby” – stwierdził kard. Farrell.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: wierzę, że dzięki naszemu wspólnemu wsparciu Ukraina zwycięży

2023-01-31 17:16

[ TEMATY ]

Ukraina

Andrzej Duda

PAP/Andrzej Lange

Polska i Łotwa świetnie współpracują we wspieraniu Ukrainy, wierzę głęboko, że dzięki wspólnemu wsparciu Ukraina pokona wroga. Chcielibyśmy żyć z Rosją i Rosjanami w pokoju, ale niestety, jak widać nie da się, bo napadają, rabują, chcą odebrać wolność - powiedział w Rydze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się we wtorek z Polakami mieszkającymi na Łotwie. Podczas uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe: Srebrne i Złote Krzyże Odrodzenia Polski oraz polskie flagi. "To są odznaczenia (...) za ciężką, wieloletnią pracę, za ogromny wkład państwa w codzienne umacnianie po pierwsze polsko-łotewskich relacji, po drugi - za podtrzymywanie tu, na Łotwie polskiej tradycji, kultury" - podkreślił prezydent, zwracając się do odznaczonych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję