Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Uczyć się modlitwy

W parafii św. Anny na wrocławskim Oporowie trwają spotkania formacyjne wspólnoty ewangelizacyjnej „Przyjaciele Oblubieńca”.

Niedziela wrocławska 10/2022, str. III

[ TEMATY ]

ewangelizacja

wspólnota

Grzegorz Kryszczuk/Niedziela

S. Wirginia Mielcarek, ks. Jarosław Lawrenz oraz animatorzy wspólnoty

S. Wirginia Mielcarek, ks. Jarosław Lawrenz oraz animatorzy wspólnoty

Jest to owoc Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczęło się we wrześniu ubiegłego roku i dzieło powstania do życia nowej wspólnoty parafialnej.

Formacja opiera się na trzech zasadniczych filarach. – Pierwszym z nich jest spotkanie wspólnotowe i dzielenie się doświadczeniem wiary w małych grupach. Drugi filar to regularna konferencja wprowadzająca w temat tygodnia, a trzeci to praca indywidualna ze Słowem Bożym i specjalnym podręcznikiem Szkoła modlitwy – wymienia proboszcz parafii ks. Jarosław Lawrenz, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Konferencję wyjaśniającą na czym polega modlitwa, wygłosiła dominikanka s. Wirginia Mielcarek, koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętej Rodziny, odpowiedzialna za wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca w Kłodzku oraz inicjatorka Eucharystii Jedności w diecezji świdnickiej.

Reklama

– Pycha przeszkadza w tym żeby się uczyć, jesteśmy w szkole modlitwy i to wymaga wysiłku oraz zaangażowania. Potrzebna jest codzienna żmudna praca, aby się zatroszczyć o to, co Bóg chce mi dać. Oprócz naszych pragnień i chęci potrzebny jest czas. Niczego nie jesteśmy w stanie osiągnąć jeśli nie poświęcimy na to czasu – mówiła s. Wirginia.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 19. Przez dziesięć tygodni będzie podejmowany temat Szkoły Modlitwy. Uczestnicy utworzą wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca” i będą wzrastać w relacji z Bogiem m.in. przez czytanie i rozważanie Słowa Bożego.

2022-03-01 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Porozmawiajmy o rodzinie

Z Małgorzatą i Adamem Michajłyszynami o tym, jak być szczęśliwą rodziną, rozmawia ks. Adam Stachowicz

KS. ADAM STACHOWICZ: – Czy łatwo jest zaprosić Chrystusa do relacji małżeńskiej i rodzinnej?

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Apostoł

[ TEMATY ]

św. Andrzej

TER

Św. Andrzej, patron kościoła

Św. Andrzej, patron kościoła

Andrzej był rybakiem, bratem św. Piotra, pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim. Razem z bratem i jego rodziną mieszkał w Kafarnaum. Jezusa i Jego naukę poznał dzięki Janowi Chrzcicielowi, którego był uczniem.

Stał się Pierwszym Powołanym, jednym z dwunastu Apostołów; poszedł za Jezusem zaraz po Jego chrzcie w Jordanie i namówił do tego również Piotra.

CZYTAJ DALEJ

Papież modlił się o jedność Kościoła i pokój na Ukrainie

2022-11-30 10:32

Grzegorz Gałązka

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty zapewnił o swej miłości i modlitwie Kościół prawosławny Konstantynopola, a zwłaszcza patriarchę Bartłomieja. Zapewnił też o swej modlitwie udręczony naród ukraiński

Dzisiaj obchodzimy święto apostoła św. Andrzeja, brata Szymona Piotra, patrona Kościoła w Konstantynopolu, gdzie udała się jak zwykle delegacja Stolicy Apostolskiej. Pragnę wyrazić moją szczególną miłość mojemu drogiemu bratu, Patriarsze Bartłomiejowi I, i całemu Kościołowi Konstantynopola. Niech wstawiennictwo świętych braci apostołów Piotra i Andrzeja, pozwoli wkrótce całemu Kościołowi cieszyć się pełną jednością i pokojem na całym świecie, zwłaszcza w tym czasie na naszej umiłowanej udręczonej Ukrainie, zawsze obecnej w naszych sercach i w naszych modlitwach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję