Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Małe Stópki – Ukrainie

W ogromną pomoc dla Ukrainy od pierwszych godzin wojny włączyły się wszystkie organizacje humanitarne, charytatywne, społeczne i kościelne. Jedną z nich jest szczecińska Fundacja Małych Stópek.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 14/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Fundacja Małych Stópek

pomoc dla Ukrainy

Archiwum Fundacji Małych Stópek

Medykamenty wyruszyły do Lwowa do szpitala św. Mikołaja

Medykamenty wyruszyły do Lwowa do szpitala św. Mikołaja

Dramat cierpiącej Ukrainy poruszył serca całego świata, a Polaków w szczególny sposób. Od chwili wybuchu wojny na Ukrainie Fundacja Małych Stópek rozpoczęła zbiórkę zróżnicowanych darów.

Na front wojny

Do tej pory w kilku transportach niemal na wojenny front zostały wysłane palety pieluch, kosmetyków dla dzieci i dorosłych, środków chemicznych itp., które dotarły w większości na Ukrainę, jak również do miejsc, w których przybywa najwięcej uchodźców np. do Przemyśla, Zamościa i mniejszych miejscowości znajdujących się wokół Lublina. Już 8 marca wyruszył transport dziesięciu palet artykułów medycznych i środków opatrunkowych tak niezbędnych dla potrzebujących. Transport różnorodnych medykamentów, które dotarły na Ukrainę, oceniany jest na wartość 100 tys. zł.

Całością prac związanych z koordynacją zbiórek, organizacją transportów i ich dostarczaniem zajmuje się ks. Tomasz Kancelarczyk – prezes Fundacji, który podzielił się pierwszymi wrażeniami i doświadczeniami organizowania pomocy. – Przede wszystkim pragnę z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom. Było to wspaniałe świadectwo wiary i człowieczeństwa. W cztery dni udało się nam zebrać potrzebne pieniądze i zakupić niezbędne artykuły. Wobec ogromu pytań napływających do nas z całej Polski, o organizowaną z ramienia Fundacji Małych Stópek pomoc dla uchodźców ukraińskich przebywających w naszym kraju, kierujemy cały czas prośbę o zbiórkę następujących rzeczy, ale tylko tych konkretnych, z poniższej listy: chemia do prania, artykuły kosmetyczne dla dzieci i dorosłych, pieluchy (większe rozmiary tj. 4, 5, 6), środki higieny osobistej dla kobiet. To nie jest koniec naszej pomocy – mówi ks. Kancelarczyk – bo nie ma jeszcze końca wojny.

Kto może, niech wesprze

Rozmawiałem z dr. Wiktorem z oddziału neonatologii ze szpitala im. św. Mikołaja we Lwowie, który błagał o pomoc w dostarczeniu lekarstw. U niego są maleńkie dzieci nie tylko ze Lwowa, ale i z całej Ukrainy. Nie wiem, ile będą te lekarstwa kosztować, ale na pewno nie mniej niż pierwszy transport. Prosił, abym każdemu Polakowi podziękował w imieniu wszystkich Ukraińców za pomoc, którą im okazujemy, a mówił to z wielkim wzruszeniem. Kto może niech wesprze nas przesyłając pieniądze na konto fundacji.

Reklama

Za nami jest także kolejny transport darów dla ofiar wojny na Ukrainie. Rzeczy pojechały w kilka miejsc m.in. do Przemyśla, a także na Lubelszczyznę. Mocno pragnę zaakcentować, że zapotrzebowanie np. na pieluchy w rozmiarach 5 i 6 nie maleje, podobnie jak na kosmetyki i kobiece środki higieniczne.

Niech przyjeżdżają

Zanim usłyszałem z mediów o tym co się stało na Ukrainie, przeczytałem SMS od Włodzimierza, młodego Ukraińca, który nie tak dawno pomagał naszej Fundacji. Po południu podczas rozmowy z nim usłyszałem nieśmiałą prośbę, abym dał schronienie kobietom. Bez zastanowienia powiedziałem, że tak – niech przyjeżdżają. Będzie to jego babcia, mama, dwie siostry i narzeczona. Przecież mamy nasz fundacyjny dom dla kobiet, więc będą kobiety, które uciekają przed wojną. Na moje pytanie: „A co z Tobą?” usłyszałem: „Ja z ojcem idziemy na wojnę...”. Raz jeszcze więc dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i jeśli ktoś pragnie włączyć się w pomoc, to potrzebne artykuły można przynosić do siedziby Fundacji przez cały tydzień od godz. 8 do 16. w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9. Można także przekazywać darowizny na konto fundacji, na hurtowy zakup tych rzeczy – szczegóły na stronie Fundacji.

2022-03-29 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielki sukces "Paczuszki dla Maluszka"

[ TEMATY ]

Fundacja Małych Stópek

Paczuszka dla maluszka

Archiwum Fundacji Małych Stópek

Wielki sukces tegorocznej akcji charytatywnej "Paczuszka dla Maluszka". Hojność darczyńców przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, czyli szczecińskiej Fundacji Małych Stópek.

- Szacujemy, że wartość zebranych artykułów kosmetycznych w tej edycji przewyższyła 10 mln złotych - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

BBC: zakonnica z Watykanu na liście najbardziej wpływowych kobiet 2022 roku

2022-12-09 17:08

[ TEMATY ]

Watykan

zakonnica

BBC

en.wikipedia.org

Podsekretarz Synodu Biskupów s. Nathalie Becquart znalazła się na liście stu najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2022 roku. Światowy ranking przygotowała po raz dziesiąty BBC.

O siostrze Nathalie Becquart napisano, że jest pierwszą w historii kobietą zajmującą stanowisko podsekretarza Synodu Biskupów. Tym samym stała się jednym z głównych doradców papieża w ważnych dla Kościoła katolickiego sprawach i jedyną kobietą mogącą brać udział w głosowaniach na Synodzie. Przypomniano, że wcześniej ta zakonnica ksaweriańska była pierwszą kobietą-dyrektorem Krajowej Służby Ewangelizacji Młodzieży i Powołań we Francji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję