Reklama

Polska

ŚDM Kraków 2016 weźmie udział w spotkaniu w Lednicy

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 szykuje się do uczestnictwa w XIX Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Ustalane są kwestie udziału członków KO oraz krakowskich wolontariuszy ŚDM w wydarzeniach, które odbędą się 6 czerwca. Będzie to okazja, żeby zachęcać młodych ludzi nie tylko do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, ale także do zaangażowania w przygotowania na poziomie swoich parafii, diecezjalnych komitetów czy wolontariatu podczas wydarzeń centralnych w Krakowie.

[ TEMATY ]

Kraków

Lednica

ŚDM w Krakowie

Magdalena Niebudek/Niedziela

Wolontariusze ŚDM włączą się w regularne służby na lednickich polach. Będą pomagać w strefie recepcji, wśród Aniołów Porządku, przy posługach liturgicznych oraz w namiocie ŚDM.

Około stu osób w charakterystycznych koszulkach z logo ŚDM będzie udzielać informacji i kierować do namiotu, w którym zorganizowane będzie m.in. studio materiałów audio i wideo. Każdy będzie mógł podzielić się doświadczeniami z uczestnictwa na spotkaniach i świadectwem wiary polskiej młodzieży. W tradycyjnych dla lednickich czuwań procesjach wolontariusze ŚDM przejdą z flagami Światowych Dni Młodzieży w różnych językach.

Reklama

Obecność na spotkaniu lednickim jest bardzo ważna dla wszystkich przygotowujących Światowe Dni Młodzieży. Jest to największe coroczne spotkanie młodych w Polsce, dlatego już tam, 6 czerwca, będzie można usłyszeć zaproszenie do Krakowa, a także prośbę o zaangażowanie w przygotowania do ŚDM. Zabrzmi też oficjalna modlitwa ŚDM, a w niej zawierzenie „ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków” Miłosiernemu Ojcu.

Spotkanie na Polach Lednickich już od 1997 roku gromadzi młodych Polaków, którzy chcą wyznawać i rozwijać swoją wiarę. Do uczestników pierwszego spotkania Jan Paweł II skierował słowa: „Stoicie na Polach Lednickich, jakby u źródeł chrzcielnych Polski. Pragniecie wziąć w swe ręce całą spuściznę chrześcijańskiej tradycji Ojców, aby nieść ją dalej w Trzecie Tysiąclecie!” Orędzie Papieża już na stałe wpisało się w program obok wspólnej Eucharystii czy przejścia przez Bramę III Tysiąclecia.

Pola Lednickie w ciągu dziewiętnastoletniej historii zgromadziły już ok. 1 780 000 uczestników, 24 000 wolontariuszy i 15 000 posługujących kapłanów. W każdym roku zmienia się temat i symbole, ale trwają charakterystyczne pieśni, tańce.

Tegoroczne spotkanie pod hasłem „W Imię Ducha Świętego” będzie przedostatnim przed międzynarodowym spotkaniem młodych katolików w Krakowie, gdzie w lipcu 2016 roku spotkają się z Ojcem Świętym rozważając temat Bożego Miłosierdzia w ewangelicznym błogosławieństwie „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt5,7).

2015-05-22 15:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rusza akcja „Gość w dom, Bóg w dom”

[ TEMATY ]

Kraków

wigilia

samotność

ubodzy

Margita Kotas

O zaproszenie do wigilijnego stołu osób samotnych i potrzebujących, apelują organizatorzy Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z Adwentem rusza akcja "Gość w dom, Bóg w dom".

Jej celem jest zachęta, by do stołu wigilijnego zaprosić osoby, które nie mają z kim spędzić świąt Bożego Narodzenia. Akcja jest kontynuacją obchodów Światowego Dnia Ubogich w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: bazylika miejscem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

2021-09-22 19:31

[ TEMATY ]

koncert

Kielce

koncert organowy

Karol Porwich/Niedziela

Od niedzieli 26 września przez cały miesiąc w bazylice katedralnej będą trwały koncerty wybitnych artystów z Polski i Europy, z wykorzystaniem katedralnych organów po ich przebudowie, której dokonała firma organmistrzowska „Zych”. Remont organów to wotum kielczan na jubileusz 850 lat bazyliki.

Po remoncie organy mają 45 głosów. Traktura, czyli sposób przenoszenia ruchu klawiszy, została przywrócona do najstarszej, mechanicznej wersji. Natomiast kontuar, czyli część instrumentu, na której gra organista – jest nowoczesny, cyfrowy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję