Reklama

Niedziela Sandomierska

Docenieni w mieście

Prezydent Dariusz Bożek w trakcie uroczystej sesji Rady Miejskiej nadał tytuły honorowego obywatela oraz zasłużonego dla Tarnobrzega.

Niedziela sandomierska 26/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

honorowy obywatel

Tarnobrzeg

Ks. Wojciech Kania/ Niedziela

Nagrodzeni od lat angażują się w sprawy miasta i mieszkańców

Nagrodzeni od lat angażują się w sprawy miasta i mieszkańców

Posiedzenie radnych miejskich odbyło się w Tarnobrzeskim Domu Kultury, w trakcie którego prezydent miasta odniósł się do rocznicy powstania Tarnobrzega i wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pracują dla jego dobra. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy staną dzisiaj na tej scenie. To dzięki państwu Tarnobrzeg jest tu, gdzie jest. Dzięki państwu rozwija się i dzięki waszemu wsparciu, którego nie odmówicie zapewne dalej, będziemy mogli pokonać wszystkie trudne rafy. Chciałbym bardzo, aby w tym trudnym czasie istniała wspólnota pragnąca budować i by pamiętała, co mówili starożytni Rzymianie, że „zgoda buduje, a niezgoda rujnuje” – zwracał się do osób nagrodzonych prezydent Bożek. W tym roku tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega” został nadany Władysławowi Ortylowi – marszałkowi podkarpackiemu, Zofii Trochimowicz-Wardze – wieloletniej przewodniczącej Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i założycielce Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu, którego od lat jest kierownikiem, Eugeniuszowi Gutmanowi – zasłużonemu pracownikowi przemysłu siarkowego w Polsce, byłemu dyrektorowi naczelnego Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol” oraz Włodzimierzowi Papiernikowi – członkowi konspiracji antykomunistycznej, współtwórcy struktury i prezesa Związku Sybiraków. W gronie „Zasłużonych dla Tarnobrzega” znaleźli się: Marian Antończyk – współzałożyciel Solidarności w Siarkopolu w 1980 r. i wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KiZPS Siarkopol, długoletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Stare Miasto” w Tarnobrzegu, pasjonat rzeźbiarstwa, Jan Kwaśnik – emerytowany nauczyciel geografii i wychowania fizycznego, wieloletni dyrektor SP w Sobowie, z zamiłowania historyk, regionalista i rolnik, Teresa Małek-Konieczna – wieloletnia dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnobrzegu, wraz z Zarządem Koła PSONI w Tarnobrzegu tworzyła placówki rehabilitacyjno-edukacyjne, Jan Woynarowski – społecznik, pasjonat rzeźbiarstwa, od lat zaangażowany w sprawy miasta i mieszkańców, współpracujący z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega, działacz tzw. pierwszej Solidarności i przewodniczący jej struktur w Kopalni Siarki Jeziórko.

2022-06-21 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Projekt dron

Niedziela sandomierska 24/2022, str. V

[ TEMATY ]

szkoła

Tarnobrzeg

UM Tarnobrzeg

Tegorocznej edycji towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego

Tegorocznej edycji towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego

W Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu będą się szkolić przyszli inżynierowie bezzałogowych statków powietrznych.

W trakcie Konferencji Obrony i Bezpieczeństwa Defence24Day, która w dniach 24-25 maja odbywała się w Warszawie, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podpisał list intencyjny dotyczący Edukacyjnego Projektu Dronowego. Patronatem naukowym przedsięwzięcie objęła Wojskowa Akademia Techniczna. Efektem oficjalnie zadeklarowanej współpracy będzie stworzenie i realizacja Edukacyjnego Projektu Dronowego, który ma służyć na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagować wiedzę z zakresu wojskowości oraz bezpieczeństwa państwa, jak również ma na celu przygotowanie kadr w ramach potrzeb polskiej myśli technicznej, polskiej nauki i gospodarki oraz polskiego społeczeństwa. Słowem, główną ideą projektu jest utworzenie w Zespole Szkół nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu klasy wojskowej: Technik Informatyk z innowacją, budowa i eksploatacja bezzałogowych statków powietrznych. Patronat medialny nad projektem sprawuje portal Defence24, patronat naukowy Wojskowa Akademia Techniczna, merytoryczny WB Electronics. – Nawet laik w dziedzinie wojskowego uzbrojenia, obserwujący co dzieje się za naszą wschodnią granicą, wie, jakim skutecznym narzędziem w tej wojnie są bezzałogowe statki powietrzne. O tureckich bezzałogowcach, dronach Bayraktar, słyszał każdy. Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są przede wszystkim przez siły zbrojne, ale sprzęt ten ma również zastosowanie cywilne, między innymi do przeprowadzania badań naukowych. Nasz kraj większość specjalistycznych dronów, w tym na potrzeby Sił Zbrojnych RP, kupuje za granicą. To pokazuje, jak olbrzymie jest zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę, która będzie umieć projektować i budować bezzałogowe statki powietrzne. Uruchamiając taki kierunek w naszej szkole, objęty naukowym patronatem Wojskowej Akademii Technicznej, stajemy się bardzo konkurencyjni na rynku edukacyjnym. Już dziś zapraszam młodzież do podjęcia nauki w Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu – mówił Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Francja: jutro rozpoczyna pracę Kanoniczny Trybunał Karny

2022-12-04 14:59

[ TEMATY ]

Francja

nadużycia seksualne

Trybunał Karny

Kaspars Grinvalds/fotolia.com

Jutro rozpoczyna pracę Krajowy Kanoniczny Trybunał Karny Konferencji Biskupów Francji. Będzie to wewnątrzkościelny sąd zajmujący się przestępstwami kanonicznymi, popełnionymi przez duchownych lub świeckich, m.in. przypadkami pedofilii.

Zastąpi on w sprawach karnych wszystkie istniejące we Francji sądy diecezjalne i międzydiecezjalne. Jego jurysdykcja obejmie całe terytorium kraju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję