Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

52 szkoły w żonkilowej akcji

Czujecie odpowiedzialność za tych, którzy są naznaczeni krzyżem bólu i cierpienia. Jest w was nieocenione pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują jej najbardziej ze wszystkich – zwrócił się do uczniów i nauczycieli bp Piotr Greger na zakończenie edycji akcji Pola Nadziei.

Niedziela bielsko-żywiecka 27/2023, str. I

[ TEMATY ]

żonkile

PB

Podziękowania za wrażliwą miłość

Podziękowania za wrażliwą miłość

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczyste podsumowanie działań, których symbolem jest żółty żonkil, odbyło się w salwatoriańskim kościele NMP Królowej Polski 19 czerwca. Pod przewodnictwem pasterza diecezji odbyło się dziękczynne nabożeństwo Słowa Bożego. Razem z biskupem modlił się również prowincjał salwatorianów ks. Józef Figiel, proboszcz parafii ks. Michał Pastuszka oraz kapelan bielskiego hospicjum ks. Piotr Schora. W świątyni obecni byli uczniowie wraz z nauczycielami i katechetami, przedstawiciele włodarzy miasta i powiatu bielskiego.

Po celebracji podsumowano tegoroczną edycję akcji. Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży poinformowała, że w edycji 2022/2023 w Polach Nadziei wzięły udział 52 placówki oświatowe z Bielska-Białej, gminy Jasienica, Porąbka, Czechowic-Dziedzic, Skoczowa. Na skutek szkolnych inicjatyw udało się zebrać kwotę ponad 223 tys. oraz środki higieniczne i pielęgnacyjne dla pacjentów Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Otrzymane od was, kochani uczniowie i nauczyciele, wsparcie finansowe ma dla nas i dla naszych podopiecznych bardzo duże znaczenie. Wasza postawa utwierdza nas w przekonaniu, że w trudnych chwilach zawsze można liczyć na solidarną i bezinteresowną pomoc. Jesteście dla nas świadectwem otwartości na drugiego człowieka – powiedziała G. Chorąży, informując przy tym o działaniach podjętych w minionym roku przez stowarzyszenie.

Podczas spotkania wiceprezydent Bielska-Białej ogłosił, że G. Chorąży na wniosek prezydenta Jarosława Klimaszewskiego została przez radę miasta wpisana do księgi zasłużonych Bielska-Białej.

Ogólnopolski program Pola Nadziei w Stolicy Podbeskidzia prowadzony jest od roku szkolnego 2004/2005. Celem „żonkilowej akcji” jest zwrócenie uwagi na los osób nieuleczalnie chorych będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymanie i działalność hospicjum. W minionym roku miesięczne utrzymanie jednego pacjenta kosztowało 14700 zł. 60% tej kwoty pokrywa NFZ, resztę stowarzyszenie pozyskuje od sponsorów i ludzi dobrej woli.

2023-06-27 09:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Żółty Marsz Nadziei

[ TEMATY ]

Świdnica

domowe hospocjum

Gabriela Kaczkowska

żonkile

ks. Mirosław Benedyk

Wśród uczestników marszu, najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki

Wśród uczestników marszu, najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki

Już po raz piąty przez świdnicki Rynek przeszedł barwny korowód, w czasie którego promowano ideę wolontariatu, jednocześnie wspierając działania miejscowego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.

Mimo deszczowej aury, licznie stawiły się dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli, młodzież licealna, a także przedstawiciele władz samorządowych, członkowie stowarzyszeń, harcerze i mieszkańcy Świdnicy. - Chcemy zaakcentować naszym marszem, jak ważna jest nadzieja i idea pomagania – mówiła 13 kwietnia prezeska Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Gabriela Kaczkowska.
CZYTAJ DALEJ

Jeśli będziemy blisko Chrystusa, On będzie się troszczył o nas

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a

Sobota, 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych.
CZYTAJ DALEJ

Nauczyciele życia Chrystusem

2025-11-01 16:43

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy osiągnęli już chwałę nieba. Tego dnia na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu sprawowana była Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. W koncelebrze uczestniczyli kapłani z okolicznych parafii oraz wychowawcy z Wyższego Seminarium Duchownego. Wspólna modlitwa zgromadziła siostry zakonne, alumnów seminarium oraz licznych wiernych, którzy w duchu wiary i nadziei na zmartwychwstanie polecali Bogu swoich bliskich zmarłych.

W homilii bp Krzysztof Nitkiewicz podkreślił, że pomiędzy światem żyjących a tymi, którzy odeszli do wieczności istnieją głębokie więzi duchowe. Zaznaczył, że podczas Eucharystii Kościół modli się zarówno za żywych, jak i za zmarłych, wierząc w ponowne spotkanie w domu Ojca. Biskup przypomniał także, że święci i błogosławieni, będący już blisko Boga wspierają wiernych swoim wstawiennictwem. Zachęcił, aby pielęgnować więź z nimi poprzez modlitwę do świętych patronów, poznawanie ich życia oraz nadawanie imion świętych nowonarodzonym dzieciom przy okazji sakramentu chrztu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję