Partnerami wydarzenia byli Gmina Wolin i gminna Biblioteka Publiczna.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego tego roku Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do Polaków: „Ogarniam też moim błogosławieństwem uczestników wielkiego Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w Warszawie i wielu miastach Polski”. Te słowa były skierowane także do wolinian.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Orszak rozpoczął się w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na uczczenie Objawienia Pańskiego przybyło kilkaset osób m.in. poczet sztandarowy Bractwa Kurkowego oraz poczet wolińskich harcerzy. Następnie przy dźwiękach kolęd, dzięki towarzyszeniu Orkiestry Dętej im. br. Edmunda Sobisia, ulicami naszego miasta, zabezpieczeni przez wolińską Policję oraz Ochotniczą Straż Pożarną, wszyscy przeszli do kolegiaty św. Mikołaja. Tam uczniowie wolińskiej podstawówki wystawili jasełka, w których głównym przesłaniem były słowa o Nowonarodzonym: „Tak, to On, to On jest Królem!”. Na zakończenie orszaku podczas Eucharystii jak Mędrcy ze Wschodu wszyscy zgromadzeni złożyli na ołtarzu dar troisty: „Modły, pracę niosąc w dani. I żar serca czysty”.
Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki wielu osobom, jednak szczególną koordynacją przedsięwzięcia zajęli się państwo Iwona i Andrzej Wojdowie. Niech świadectwo wiary w to, co się wydarzyło w Betlejem i objawiło światu będzie orędziem zbawienia dla wszystkich.
Wieczór uroczystości Objawienia Pańskiego wierni spędzili natomiast w zadumie przy żłóbku, do którego przybyli Mędrcy ze Wschodu. Skąd byli, jakimi językami rozmawiali? Na pewno obcymi. Dlatego kolędowanie przy żłóbku w tym roku postanowiono poprowadzić w różnych językach. Panie: Katarzyna Grochowczak, Paulina Socka, Paulina Serokos, Martyna Zelek i Agatka Wojtysiak zabrały nas w swoistą podróż do żłóbków na całym świecie. Podczas spotkania można było usłyszeć piękne kolędy w językach: polskim, niemieckim, włoskim, czeskim, litewskim, hiszpańskim i po łacinie i dowiedzieć się o miejscowych świątecznych zwyczajach poszczególnych krajów, a całą podróż zakończyła się austriacką wersją kolędy Cicha noc w wykonaniu w różnych językach. Na zakończenie słowa podziękowań złożyła burmistrz Wolina Ewa Grzybowska. – Serdecznie dziękujemy wspaniałym artystkom za gotowość dzielenia się swoimi zdolnościami ze wspólnotą! Serdecznie dziękujemy również Bibliotece Publicznej Gminy Wolin za przygotowanie ciepłego posiłku na zakończenie naszej muzycznej podróży. Serdecznie dziękujemy również Bibliotece Publicznej Gminy Wolin za przygotowanie ciepłego posiłku na zakończenie naszej muzycznej podróży.