Reklama

Niedziela Świdnicka

Światełko nadziei

Uczniowie i kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu wzruszyli lokalną społeczność charytatywnym koncertem, potwierdzając, jak cenna jest miłość do drugiego człowieka.

Niedziela świdnicka 7/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Ryszard Wyszyński

Zebranych powitał ks. Sebastian Makuch

Zebranych powitał ks. Sebastian Makuch

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zmagająca się z chorobą nowotworową absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki Malwina Krawczyk może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół i znajomych. Ludzie dobrej woli zorganizowali pod koniec stycznia muzyczne wydarzenia połączone z kwestą na rzecz kosztownego leczenia dziewczynki.

Otwartość

Jeden z dwóch charytatywnych koncertów odbył się 31 stycznia w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Piaskowej Górze. Spotkanie otworzył proboszcz parafii ks. prał. Krzysztof Moszumański, wyrażając radość z długoletniej współpracy szkoły muzycznej z parafią i zapewniając o otwartości kościoła na dalsze inicjatywy. Następnie ks. Sebastian Makuch, nauczyciel religii w ZSM, przybliżył zebranym cel koncertu – wsparcie dla Malwinki, byłej uczennicy szkoły, ciężko chorej i potrzebującej zarówno duchowego jak i materialnego wsparcia. – Módlmy się o cud uzdrowienia dla naszej koleżanki. Szturmujmy z naszymi modlitwami w jej sprawie – do nieba i do patronki naszego kościoła, która jest też patronką chorych – zachęcał miejscowy wikariusz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Wypełniony najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami program koncertu został przestawiony przez połączone chóry szkolne z akompaniamentem zespołu muzycznego. Program przygotowali i w nim, razem z uczniami, wystąpili: Bogusława Bednarczyk, Małgorzata Sapiecha-Muzioł, Stella Wesołowska, Marlena Janik – solistka oraz zespół akompaniujący pod kierunkiem Pawła Stuczyńskiego.

Nie tylko muzyka

Wśród barwnych dekoracji rozbrzmiewały religijne utwory w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach, niosąc przesłanie nadziei i miłości. Zakończenie koncertu z długotrwałymi owacjami i bisami podkreśliło, jak wielkie emocje i wsparcie może wywołać wspólnie przeżywana muzyka. Ksiądz Sebastian w imieniu duchownych i lokalnej społeczności pogratulował młodym artystom, ich nauczycielom oraz dyrekcji szkoły, przypominając słowa św. Jana Pawła II o prawdziwej wielkości człowieka, mierzonej nie posiadanym dobrem, ale gotowością do dzielenia się z innymi. W ten sposób koncert stał się nie tylko wyrazem artystycznych aspiracji, ale przede wszystkim gestem solidarności i pomocy dla Malwinki. Podobny koncert odbył się dzień wcześniej w teatrze zdrojowym w Szczawnie-Zdroju.

Nie tylko inicjatywny muzyczne, ale także modlitewne zostały podjęte w celu wsparcia walczącej o zdrowie dziewczynki. Ksiądz Daniel Kołodziejczyk, katecheta i opiekun samorządu szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych, podkreślił znaczenie wsparcia duchowego. – W intencji Malwiny prowadziłem modlitwy w całym tygodniu przed feriami i założyłem dwie Róże Różańcowe, składające się z uczniów i nauczycieli – powiedział redakcji Niedzieli Świdnickiej, podkreślając zaangażowanie społeczności szkolnej.

Koncerty charytatywne oraz inicjatywy modlitewne na rzecz Malwiny, organizowane przez społeczność szkolną, podkreślają siłę wspólnoty i solidarności w obliczu choroby, przypominając o nieocenionej wartości empatii i gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

2024-02-13 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Harcerze w służbie ubogim

Niedziela świdnicka 49/2019, str. III

[ TEMATY ]

harcerze

Wałbrzych

ubodzy

harcerstwo

Adrian Ziątek

Harcerze przygotowujący posiłek dla ubogich w parafii pw. św. Barbary w Wałbrzychu

Harcerze przygotowujący posiłek dla ubogich w parafii pw. św. Barbary w Wałbrzychu

Niełatwą rzeczą jest nieść pomoc ubogim. Stereotypy, odrzucenie, strach, niechęć – to niektóre z uczuć, jakie wpływają na ograniczenie przy pomocy ludziom ubogim. Kościół poprzez swoją naukę, ale przede wszystkim przez konkretne działania, uczynki miłosierdzia, wychodzi naprzeciw ludziom ubogim. Nie tylko ubogim duchem, ale także tym materialnie ubogim

Od kilku miesięcy na wałbrzyskim Starym Zdroju swoją siedzibę przy parafii pw. św. Barbary ma diecezjalny oddział Caritas. W domu parafialnym od poniedziałku do piątku wydawane są posiłki dla osób potrzebujących. Jak się okazuje, w XXI wieku, gdzie wszystko się dynamicznie rozwija, problem ubóstwa pozostaje nadal na znaczącej pozycji. Świadczy o tym fakt dużej liczby osób korzystających z pomocy Caritas. Jak wcześniej zostało wspomniane, osoby korzystające z pomocy, dostają ciepły posiłek od poniedziałku do piątku. Co natomiast w sobotę i niedzielę? No właśnie, dobre pytanie.
CZYTAJ DALEJ

Częstochowa przygotowuje zabezpieczenie szczytu pielgrzymkowego; do soboty dotrze tam kilkadziesiąt tys. osób

2026-08-11 20:25

[ TEMATY ]

pielgrzymki

Karol Porwich/Niedziela

Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego w rejonie Jasnej Góry i na trasach pielgrzymkowych, specjalna organizacja ruchu w Strefie Podjasnogórskiej, zapasowe punkty czerpania wody pitnej - to niektóre z zabezpieczeń przygotowanych przez władze Częstochowy. Do soboty dotrze tam kilkadziesiąt tys. pielgrzymów.

Połowa sierpnia to tradycyjnie okres wzmożonego ruchu pielgrzymkowego w Częstochowie, związanego z uroczystościami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejny szczyt pielgrzymkowy przypada na koniec sierpnia, kiedy obchodzone jest święto Matki Bożej Jasnogórskiej.
CZYTAJ DALEJ

Bp Lityński do pielgrzymów: Zawieźcie to świadectwo modlitwy, zasłuchania w Słowo Boże i apostolskiej miłości do waszych rodzin i parafii

2026-08-12 12:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Zielona Góra

Monika Książek/niedziela.pl

44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej dotarła na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów powitał ich pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński, który w południe sprawował dla nich Msze św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Do jasnogórskiego sanktuarium 12 sierpnia dotarli pielgrzymi z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wędrowali w trzech grupach: głogowskiej, gorzowskiej i zielonogórskiej. Tego samego dnia do Częstochowy dotarła także grupa tworząca 34. Ogólnopolską Pieszą Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w drodze”, która wędrowała z Zielonej Góry.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję