Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław-Muchobór Mały

Nowi parafianie

Parafia NMP Nieustającej Pomocy otrzymała niezwykły dar.

Niedziela wrocławska 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Uroczyste wprowadzenie relikwii

Uroczyste wprowadzenie relikwii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nazakończenie rekolekcji wielkopostnych uroczyście wprowadzono do kościoła relikwie bł. rodziny Ulmów. – Mamy nowych „parafian”, którzy w sposób szczególny będą wspierali nasze rodziny – podkreślał proboszcz ks. Zbigniew Orda i dodał: – To nie przypadek, że relikwie błogosławionych niosła rodzina wielodzietna. To nie przypadek, że ich obraz niosła rodzina wielopokoleniowa od lat obecna w życiu parafii. To wielki dar zostać powołanym do życia w rodzinie, do dzielenia się miłością. Prośmy za wstawiennictwem naszych nowych „parafian”, aby nigdy nie zabrakło nam siły, wiary i miłości do troski o rodziny.

Rekolekcje wielkopostne poprowadził ks. dr Bartosz Rakoczy. – Bardzo się cieszę, że na zakończenie rekolekcji, które mają być początkiem nowego życia, rodzina Ulmów znalazła w waszej świątyni nowy dom i stała się nowymi parafianami – mówił ks. Rakoczy. W homilii podczas uroczystości św. Józefa podkreślał jego niezłomną wiarę i ogromną miłość do Jezusa i Maryi: – Św. Józef pokazuje nam dzisiaj niezwykłą drogę trzech serc. Prowadzi nas przede wszystkim do Najświętszego Serca Jezusa. Serca, które tak bardzo ukochało każdego człowieka, że oddało za nas życie na krzyżu. Wskazuje też na Niepokalane Serce NMP i prosi byśmy nie wypuszczali z ręki różańca. A trzecie serce to Przeczyste Serce Świętego Józefa.

Na zakończenie Eucharystii każdy miał możliwość osobiście ucałować relikwie bł. rodziny Ulmów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-26 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Duka podarował relikwie św. Wacława

[ TEMATY ]

relikwie

Wrocław

abp Józef Kupny

kard. Dominik Duka

Tomasz Lewandowski

Prymas Czech, kard. Dominik Duka, podarował wrocławskiemu kościołowi pw. świętych Stanisława, Wacława i Doroty relikwie czeskiego władcy i męczennika. 22 marca, razem z abp. Józefem Kupnym, dokonał uroczystej instalacji relikwii.

– Wrocław nigdy nie wstydził się czeskich korzeni. To od sąsiadów, Czechów, otrzymaliśmy wiarę w Chrystusa – mówił witając ks. Andrzej Brodawka, proboszcz parafii. I przypomniał, że kościół świętych Stanisława, Wacława i Doroty został ufundowany przez króla czeskiego Karola IV po tym, jak podpisał traktat pokojowy z polskim królem Kazimierzem Wielkim. – Troje patronów to święci czczeni zwłaszcza przez Polaków, Czechów i Niemców. A nasza świątynia nazywana jest kościołem trzech narodów – podkreślał.

CZYTAJ DALEJ

Czy w piątek po Bożym Ciele obowiązuje wstrzęmięźliwość od pokarmów mięsnych?

2024-05-29 16:25

pixabay.com

30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, a następny dzień jest ustawowo wolny od pracy. Jest to piątek. Katolików obowiązuje wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy udzielona zostanie dyspensa przez biskupa diecezjalnego. Jak to wygląda w archidiecezji wrocławskiej?

„Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje tylko w piątki, w które wypada uroczystość (por. Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 1251). Zgodnie z „Tabelą pierwszeństwa dni liturgicznych”, zawartą w „Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza” w Mszale Rzymskim (str. [84]), w roku liturgicznym występują dwie oktawy, które mają różną rangę: oktawa Wielkanocy w randze uroczystości (grupa I - znosi “post piątkowy”) oraz oktawa Narodzenia Pańskiego w randze święta (grupa II - nie znosi “postu piątkowego”)

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Weekendowe spotkanie z folklorem

2024-05-29 18:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego „Kujon” zaprezentował znane tańce ludowe podczas występu w Parku im. Adama Mickiewicza w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję