Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław–Ołtaszyn

Ze św. Józefem

W parafii Wniebowzięcia NMP obecna była ikona św. Józefa. Inicjatywa ta połączona jest z rekolekcjami wielkopostnymi.

2024-03-26 12:47

Niedziela wrocławska 13/2024, str. III

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Archiwum parafii

Rycerze Kolumba wraz z ikoną św. Józefa

Rycerze Kolumba wraz z ikoną św. Józefa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ćwiczenia duchowe prowadzone były przez ks. Marka Stolarza, studenta Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. – Wydarzenie związane było z działającą w parafii wspólnotą Rycerzy Kolumba. – Przeżywamy w naszej archidiecezji nawiedzenie ikony św. Józefa. Odwiedzi ona wspólnoty i parafie, gdzie działają Rycerze Zakonu Kolumba. W tym czasie jako wspólnota Rycerzy i parafian modliliśmy się o wstawiennictwo i opiekę tego wielkiego patrona. Nawiedzeniu towarzyszy również dzieło miłosierdzia, jakim jest zbiórka na rzecz domów matek samotnie wychowujących dzieci, a prowadzonych przez instytucje katolickie – zaznacza Grzegorz Szydłowski, zastępca Wielkiego Rycerza Rady Rycerzy Kolumba przy parafii na Ołtaszynie.

Zadowolenia z tej duchowej inicjatywy nie ukrywa ks. Mariusz Sobkowiak, proboszcz. – Od ub.r. przy naszej parafii zawiązała się Rada Zakonu Rycerzy Kolumba, która obrała za swojego patrona św. Józefa. Od Niedzieli Miłosierdzia kopia tej ikony będzie nawiedzać rodziny Rycerzy i parafian, aby przy niej wypraszać łaski u św. Józefa i trwać na modlitwie. W czasie kiedy ikona będzie przebywała w danym domu, my jako parafia w tym czasie w kościele, będziemy omadlali rodzinę, która będzie ją gościła, a każda z tych rodzin otrzyma pamiątkę nawiedzenia ikony.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od dekady pomagają

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

diecezja kielecka

Chmielnik

Agnieszka Dziarmaga

8 grudnia Mszy św. z tej okazji, zarazem w dniu odpustu parafialnego w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku, przewodniczył bp Andrzej Kaleta.

Rycerze zjawili się bardzo licznie, w galowych strojach, ze sztandarem.

CZYTAJ DALEJ

Rocznica imienin ks. Jerzego Popiełuszki

2024-04-23 08:06

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

ks. Mirosław Benedyk

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Na imieniny ks. Jerzego Popiełuszki 23 kwietnia 1984 r. przybyło blisko tysiąc osób. Kwiaty wypełniły cały pokój na plebanii. W rocznicę tego wydarzenia, spotkają się niektórzy jego uczestnicy oraz wiele innych osób bliskich ks. Jerzemu i takich, które chcą wyrazić mu wdzięczność.

Po Eucharystii o godz. 18.00 w kościele pw. św. Stanisław Kostki w Warszawie w parafialnym Domu Amicus odbędzie się spotkanie, podczas którego głos zabiorą uczestnicy imienin ks. Popiełuszki z 1984 r. oraz przedstawiciele związanych z nim środowisk, w tym parafii, w których posługiwał. Wszyscy zaproszeni są do tego, by przynieść kwiaty na grób ks. Popiełuszki i wpisać się do „Księgi wdzięczności”, m.in. za pośrednictwem strony: 40rocznica.popieluszko.net.pl.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Złoty jubileusz ks. kan. Stanisława Wójcika

2024-04-23 20:30

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Ignacy Dec

św. Wojciech

jubileusz kapłaństwa

ks. Stanisław Wójcik

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Mszy św. odpustowej 23 kwietnia przewodniczył świętujący złoty jubileusz ks. kan. Stanisław Wójcik

Mszy św. odpustowej 23 kwietnia przewodniczył świętujący złoty jubileusz ks. kan. Stanisław Wójcik

Tegoroczny odpust w wałbrzyskiej parafii świętego Wojciecha, był wyjątkową sposobnością do dziękczynienia za 50 lat kapłaństwa ks. kan. Stanisława Wójcika, proboszcza miejscowej wspólnoty w latach 2006-23.

Mszy świętej, w której uczestniczyli licznie kapłani, przyjaciele i parafianie, przewodniczył we wtorek 23 kwietnia sam jubilat, a homilię wygłosił biskup senior Ignacy Dec. Kaznodzieja zainspirowany czytaniami mszalnymi i życiem św. Wojciecha, podkreślił przesłanie wiary, cierpienia i świadectwa Chrystusowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję