Reklama

Niedziela plus

Płock

Obudź się!

Po raz szósty w Ciechanowie odbyło się spotkanie młodzieży „Wake up”, animowane przez wspólnotę Wojsko Gedeona. Z młodzieżą spotkał się także bp Szymon Stułkowski.

Niedziela Plus 49/2024, str. VII

[ TEMATY ]

Płock

wake up

obudź się

Archiwum organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wojsko Gedeona wyrosło w diecezji płockiej z doświadczeń Odnowy w Duchu Świętym i Ruchu Światło-Życie, by dziś we własnej formacji przybliżać młodych ludzi do Boga. Powstało w 2002 r. z inicjatywy ks. Lecha Piórkowskiego i ks. Bogdana Pawłowskiego jako wspólnota młodzieżowa. Obok elementów zaczerpniętych z wyżej wymienionych wspólnot, w Wojsku Gedeona można odnaleźć elementy skautingu. Tradycyjną formą formacji jest wyjazd wakacyjny w góry, łączący rekolekcje z górskimi wędrówkami. Obecnie spotkania wspólnoty odbywają się w kilku mazowieckich miastach.

Od 6 lat członkowie wspólnoty organizują spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży pod nazwą „Wake up”. Centralnym punktem tegorocznego wydarzenia była Eucharystia, której przewodniczył i słowo wygłosił biskup płocki Szymon Stułkowski. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali również świadectwa Mileny Adamczewskiej, znanej na TikToku jako „Boża Tancerka”. Od najmłodszych lat musiała stawiać czoła trudnym doświadczeniom osobistym i rodzinnym. Przełomem stała się dla niej lektura Psalmu 30: „Panie, zamieniłeś moją żałobę w taniec, rozwiązałeś wór pokutny, a przepasałeś radością”. Trafiła na diakonię modlitwy tańca, obecnie wielbi Boga, tańcząc. Gościem spotkania w Ciechanowie był również Maciej Kalisiak – twórca Fundacji „Służąc Życiu”, która prowadzi działania na rzecz ewangelizacji i formacji nastolatków. Ważnymi punktami były adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Spotkanie zakończyło się koncertem zespołu Wyrwani z Niewoli.

Oprac. za: diecezjaplocka.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-12-03 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Polsce odnaleziono szczątki kolejnych obiektów przypominających części dronów

2025-09-21 18:54

[ TEMATY ]

naruszenie polskiej przestrzeni

PAP/Tomasz Waszczuk

W niedzielę odnaleziono szczątki czterech obiektów przypominających części dronów. Dwa z nich zlokalizowano na Mazowszu w miejscowości Wodynie oraz w miejscowości Biała Góra, a jeden w miejscowości Sulmice w woj. lubelskim. W miejscowości Goszcza w woj. małopolskim także znaleziono element obiektu przypominającego drona.

Mazowiecka policja przekazała na platformie X, że w niedzielę około godz. 9 w miejscowości Wodynie w pow. siedleckim w lesie na odcinku kilkudziesięciu metrów, około 1 km od zabudowań, grzybiarze ujawnili części obiektu przypominającego drona. „Policjanci zabezpieczyli elementy oraz miejsce ich odnalezienia” - podała policja.
CZYTAJ DALEJ

Religia wraca do głosu. Obywatelski projekt ustawy w Sejmie RP

2025-09-17 21:37

[ TEMATY ]

katecheza

religia w szkole

Adobe Stock

Już 26 września w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy przywracającej należne miejsce lekcjom religii i etyki w polskiej szkole. To inicjatywa Stowarzyszenia Katechetów Świeckich, które zebrało ponad pół miliona podpisów, pokazując, że rodzice i uczniowie chcą wychowania opartego na wartościach.

Projekt jest odpowiedzią na zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od września religia odbywa się tylko raz w tygodniu, na początku lub końcu dnia, a jej ocena nie jest wpisywana na świadectwo. Zdaniem inicjatorów takie rozwiązania spychają wychowanie moralne na margines i uderzają w prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.
CZYTAJ DALEJ

Chełm. Dar serc dla Matki

2025-09-22 06:56

Tadeusz Boniecki

Na zakończenie uroczystości odpustowych w Chełmie bp Józef Wróbel pobłogosławił berło, które przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej zawiesił ks. Andrzej Sternik.

Jubileuszowa pielgrzymka grup duszpasterskich, ewangelizacyjnych, apostolskich i modlitewnych, połączona z Archidiecezjalną Pielgrzymką Margaretek – osób modlących się za kapłanów, oraz uroczyste zawieszenie berła przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej. Tak wyglądał ostatni dzień oktawy odpustowej w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję