Reklama

Książki

książka

Na granicy

Daliśmy radę, chłopaku. Wspomnienia
Anthony Hopkins

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sir Anthony, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych brytyjskich aktorów, który zasłynął z ról w filmach Okruchy dnia, Milczenie owiec, Thor czy Ojciec, ma co wspominać. Wielokrotnie wyróżniany, m.in. dwoma Oscarami i czterema BAFTA-mi, mimo kończonych właśnie 88 lat (z czego ponad 60 na scenie i w filmie) wciąż jest aktywny zawodowo – ostatnio zagrał w filmie Maserati: The Brothers Roberta Moresca. Wspomnienia napisał do bólu szczere, obok wzlotów – kolejnych etapów kariery i genezy swoich najbardziej znanych ról – pokazał także swoje upadki. Uzależnienie zniszczyło jego dwa małżeństwa i relacje z jedyną córką. Alkohol doprowadził go na granicę śmierci. To doświadczenie sprowadziło go ostatecznie na drogę trzeźwości. Od 50 lat jest zadeklarowanym trzeźwym alkoholikiem. /w.d.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-12-15 13:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polsko, uwierz w swoją wielkość! – wołają biskupi

Do perfidnych sposobów uciekają się różni niecni politycy oraz służalcze wobec nich media, by dyskredytować Kościół, umniejszać jego wpływ na życie polskiego społeczeństwa, a także pojedynczych obywateli. Jakikolwiek – mniej lub bardziej donośny – głos niezadowolenia bądź sprzeciwu wobec karygodnych przypadków łamania ludzkich sumień, co obecnie dokonuje się nagminnie, i to na wszelkich możliwych obszarach, zagłuszany jest przez jazgotliwą maszynerię mediów, która bębni wówczas zgodnym głosem: „Kościół nie ma prawa mieszać się do polityki!”.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Dom Życia i Okno Życia potrzebują pomocy! Woda zalewa budynek. Siostry proszą o pomoc

2026-07-04 18:41

[ TEMATY ]

apel o pomoc

Archiwum Siostr

Dom, który od lat daje schronienie, miłość i bezpieczeństwo najmniejszym oraz najbardziej bezbronnym, dziś sam potrzebuje ratunku. Siostry Służebniczki Starowiejskie z Częstochowy zwróciły się z dramatycznym apelem o pomoc w remoncie dachu, który po prostu zaczął przeciekać.

Większość częstochowian doskonale zna ten adres i dzieła, które tam powstają. Przy ul. Kazimierza 1 w Częstochowie bije serce ogromnego dobra. To właśnie tutaj Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej (starowiejskie) prowadzą Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny „Dom Życia” im. Leonii Marii Jabłoneckiej, a w budynku znajduje się także częstochowskie Okno Życia. To miejsce, w którym ratuje się noworodki i niemowlęta porzucone lub z różnych przyczyn pozbawione opieki rodzicielskiej, otaczając je profesjonalną i pełną miłości opieką do czasu uregulowania ich sytuacji prawnej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję