Rajdy odbywają się bez względu na pogodę. 13 czerwca powitał nas pochmurny poranek, a po Mszy św., krótkiej modlitwie i błogosławieństwie proboszcza ks. kan. Marka Linowieckiego grupa parafian – dorosłych, dzieci i młodzieży – wyruszyła ścieżką rowerową. Także nasz proboszcz wyruszył z nami.
W czasie wyprawy rowerowej pośród lasów i pól zatrzymaliśmy się w raciniewskim lesie przy Mogile Zbiorowej Cywilnych Ofiar Polaków zamordowanych przez niemieckiego okupanta jesienią 1939 r. Zwykle na przełomie września i października odbywają się tu uroczystości patriotyczno-religijne, w których też biorą udział członkowie Akcji Katolickiej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
