Reklama

Obchody 25. Rocznicy Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II

W Kamieńcu Ząbkowickim

Niedziela legnicka 44/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Każdy z nas chciałby doświadczyć cudu. Takim wydarzeniem w historii naszego narodu był 16 października 1978 r. Wiadomość podana przed godz. 18.00 wstrząsnęła światem, a w szczególności Polską. To co niemożliwe stało się realne, nasz rodak, kard. Karol Wojtyła, został przez Opatrzność Bożą powołany na urząd Następcy świętego Piotra. „Habemus Papa” - znamy wszyscy treść tych łacińskich słów.
Minęło 25 lat od tamtych pamiętnych wydarzeń. Jako wspólnota lokalna, inspirowana przez grono pedagogiczne i uczniów miejscowej Szkoły, która przyjęła imię Jana Pawła II, w sposób szczególny dziękujemy Bogu za ten trwający już ćwierć wieku cud i prosimy, by ciągle umacniał naszą wiarę.
Uroczystości rozpoczęły się 10 października na Błoniach w Kamieńcu Ząbkowickim modlitwą Anioł Pański w intencji Ojca Świętego, po której młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawiła program słowno-muzyczny poświęcony osobie Papieża. Wyśpiewaliśmy szanownemu Jubilatowi Plurimos Annos, czyli tradycyjne 100 lat, a Maria Nastała przeczytała swój wiersz poświęcony Ojcu Świętemu. Nie zabrakło również życzeń, które zostały przesłane do Watykanu wraz z pamiątkową fotografią wszystkich zgromadzonych na Błoniach.
Następnego dnia odbyła się pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. W czasie uroczystej Mszy św., dziękowaliśmy Bogu za 25 lat Pontyfikatu Jana Pawła II i prosiliśmy o zdrowie i jak najdłuższe lata posługi.
Kontynuacją uroczystości były Msze św. w naszych kościołach w ramach Dnia Papieskiego. Występ dzieci i młodzieży, wzbogacił przeżycia duchowe, skłonił do refleksji i zadumy.
Staramy się ustawicznie wspierać Ojca Świętego modlitwą, ale w tych dniach podjęliśmy inicjatywę, która pozwoliła nam w sposób głębszy i pełniejszy doświadczyć duchowej łączności z Jubilatem.
- Pragnę przypomnieć - powiedziała dyrektor Szkoły Joanna Grzesik - że uroczyste otwarcie Szkoły i nadanie jej imienia Jana Pawła II - 18 grudnia 2000 r., przekazania sztandaru 18 maja 2002 r., a nade wszystko osobiste błogosławieństwo Papieża pozwala nam w szczególny sposób czuć się związanym z osobą Patrona. Od tego momentu uczniowie i pedagodzy żywo interesują się sprawami Stolicy Apostolskiej i stają się inicjatorami okolicznościowych uroczystości.
Ważne jest, by pamięć o naszym wielkim Rodaku, nie kończyła się wraz z upływem świątecznego tridum, dlatego chcemy zachęcić wszystkich do modlitwy różańcowej - tak bliskiej Papieżowi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe sanktuarium inauguruje działalność. To najdalej wysunięty na północ kościół w Polsce

2026-02-01 09:46

[ TEMATY ]

Kościół

inauguracja

nowe sanktuarium

najdalej wysunięty

Parafia pw. św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli

Nowe sanktuarium zainaugurowało działalność

Nowe sanktuarium zainaugurowało działalność

Kościół pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze, prowadzony przez oo. jezuitów, 4 stycznia został ustanowiony sanktuarium przez metropolitę gdańskiego abp. Tadeusza Wojdę. W sobotę, 31 stycznia nastąpiła oficjalna inauguracja działalności sanktuarium.

Podziel się cytatem - zauważył w homilii o. Bogusław Steczek SJ, który przewodniczył Mszy św. inaugurującej działalność sanktuarium św. Ignacego w Jastrzębiej Górze. Imię zakonne, które przyjął Inigo Lopez de Loyola, czyli Ignacy, pochodzi od słowa „płomień”. Okazało się ono prorocze, bo ten święty był dla wielu osób jak ogień, który rozjaśnia, ogrzewa, pociesza i prowadzi. Bycie „płomieniem” dla ludzi pogrążonych w ciemnościach, błędach i smutku to także zadanie wszystkich nas, wierzących w Chrystusa - zauważył kaznodzieja.
CZYTAJ DALEJ

Dzisiejsze święto nazywa się ofiarowaniem. Jak to rozumieć?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-40.

Poniedziałek, 2 luty. Święto Ofiarowania Pańskiego.
CZYTAJ DALEJ

Nadzwyczajna konserwacja fresku "Sąd Ostateczny" Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej

2026-02-02 16:58

[ TEMATY ]

Sąd Ostateczny

Kaplica Sykstyńska

Vatican Media

Od 1 lutego w Kaplicy Sykstyńskiej prowadzona jest nadzwyczajna konserwacja „Sądu Ostatecznego” Michała Anioła – pierwsza od zakończonej w 1994 roku wielkiej renowacji fresku. Przez około trzy miesiące arcydzieło zostanie poddane delikatnemu oczyszczaniu, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej dostępności kaplicy dla wiernych i zwiedzających.

Prace rozpoczęły się od montażu rusztowania na całej powierzchni ściany ołtarzowej. Konserwatorzy będą operować za specjalnym ekranem z wysokiej rozdzielczości reprodukcją fresku, co pozwala na sprawowanie liturgii oraz dalsze udostępnianie Kaplicy Sykstyńskiej zwiedzającym. Jak podkreśla dyrektor Muzeów Watykańskich Barbara Jatta, jest to nadzwyczajna konserwacja arcydzieła dojrzałego okresu twórczości Michała Anioła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję