Reklama

Kultura

Weekend w C-dur

Tradycją lednickich muzyków stało się, że każdego roku rezerwują sobie jesienny weekend by wspólnie muzykować całe ranki, dnie i noce! Warsztaty, które prowadzą Siewcy Lednicy i Schola Lednicka na stałe wpisały się w rytm całorocznych przygotowań do XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Zapraszamy do uczestniczenia, a pozostałych – na Mszę Muzyków i koncert finałowy, które odbędą się 26 listopada o godzinie 19:00 w ośrodku na Polach Lednickich. Przyjechać może każdy!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koszt warsztatów (nocleg, wyżywienie, zajęcia, potrzebne materiały): - 60 zł (prosimy przywieźć śpiwór) - 75 zł (z pościelą)

PLAN WARSZTATÓW:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

PIĄTEK 17.00 Rejestracja uczestników 18.00 Kolacja 19.00 Msza Święta 20.00 „Bogu dźwięki!” - Tworzenie muzycznych zespołów parafialnych w praktyce.

SOBOTA 8:00 Jutrznia 9:00 Rejestracja dla osób przyjeżdżających w sobotę 9:00 Śniadanie 10:00 - 14:00 WARSZTAT GŁÓWNY (z przerwą kawową) 14:00 Obiad 15:00 Lednicka Koronka do Bożego Miłosierdzia 16:00 - 18:00 WARSZTAT TOWARZYSZĄCY 18:00 Kolacja 19:00 MSZA MUZYKÓW 20:00 Koncert Finałowy

NIEDZIELA 8.00 Msza Święta (dla chętnych) 9.00 Lednicka Jutrznia adwentowa 9.45 Śniadanie 10.45 „Wszyscy stajemy się Pieśnią” - warsztaty z aranżacji i improwizacji muzycznej. 12.00 Zakończenie warsztatów

2016-10-30 00:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niemena „Sen o Warszawie”

Czesław Niemen, wybitny polski muzyk – wokalista i kompozytor – urodził się w 1939 r. na Kresach Wschodnich, w Starych Wasiliszkach w województwie nowogródzkim. 16 lutego 2018 r. mija 79. rocznica jego urodzin

Luty to piękny zimowy miesiąc, ale dla milionów Kresowian okazał się miesiącem bardzo mrocznym. W dniach 4-11 lutego 1945 r. na konferencji jałtańskiej, znanej też pod nazwą konferencji krymskiej, przedstawiciele państw sprzymierzonych – tzw. Wielka Trójka – bez udziału strony polskiej podjęli polityczną decyzję o przekazaniu Kresów Wschodnich na rzecz Związku Radzieckiego (lekcja historii dla następnych na warcie pamięci). Zamieszkali na Kresach Polacy nagle utracili swoją małą ojczyznę. Po wysiedleniu do Polski w nowych granicach bardzo tęsknili, szukali zapachu dzieciństwa, bo ono głęboko pozostaje w pamięci. W sercach Kresowian tamte tereny na zawsze pozostały bardzo bliskie duchowo, tożsamościowo i kulturowo.
CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP: Wyrok TK potwierdza zarzuty formułowane przez Kościół

2025-07-03 13:32

[ TEMATY ]

wyrok

Trybunał Konstytucyjny

Rzecznik KEP

lekcje religii

BP KEP

Ks. Leszek Gęsiak

Ks. Leszek Gęsiak

Wydany dziś wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący rozporządzenia MEN z 17 stycznia 2025 roku w sprawie lekcji religii jest potwierdzeniem zarzutów, jakie wobec tego aktu formułowali przedstawiciele Kościoła katolickiego – zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

3 lipca br. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rozporządzenie Ministra Edukacji z 17 stycznia 2025 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz.U. 2025 poz. 66) jest w całości niezgodne z art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty w związku z art. 92 ust. 1, art. 25 ust. 3 oraz art. 2 i 7 Konstytucji RP.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Wojtyła był na spływie kajakowym. Wtedy nadeszła informacja, że będzie biskupem

2025-07-04 10:02

[ TEMATY ]

biskup

nominacja

św. Jan Paweł II

Ks. Karol Wojtyła

Papież Polak

Archidiecezja Krakowska

Ks. Karol Wojtyła na spływie kajakowym

Ks. Karol Wojtyła na spływie kajakowym

Wakacje to czas, kiedy nie tylko świeccy, ale i kapłani wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek. Nie inaczej było z przyszłym świętym Janem Pawłem II. Łączył on często przyjemne z pożytecznym, by nie tylko wypoczywać z młodzieżą, ale także towarzyszyć jej we wzrastaniu. Te wakacje dla ks. Karola Wojtyły zapewne były inne niż wszystkie.

Podziel się cytatem - czytamy na profilu Facebook Archidiecezji Krakowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję