Reklama

Wiadomości z diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Władze i mieszkańcy Łęczycy nie zastanawiają się, czy Ojciec Święty odwiedzi ponownie nasz kraj, ale czy na trasie następnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski znajdzie się królewski gród Łęczyca? „Prowadzimy rozmowy z władzami Kościoła” - powiedział Radiu Victoria starosta łęczycki Zbigniew Wojtera. „Wszyscy mamy nadzieję, że Ojciec Święty odwiedzi nasze miasto” - dodaje. Aktualnie pomiędzy samorządem Łęczycy, a władzami Kościoła trwa wymiana korespondencji na temat ewentualnego uwzględnienia miasta na trasie pielgrzymki Ojca Świętego.

Trwają wakacje Ruchu Światło-Życie. Już 26 czerwca br. rozpoczęły się rekolekcje oazowe II stopnia w Jeziorsku. Prowadził je ks. Grzegorz Ząbski. Również 26 czerwca młodzież wyjechała do Stronia koło Limanowej, gdzie „zerówkę” prowadzili ks. Krzysztof Antczak, ks. Zbigniew Pilichowski i ks. Jarosław Łękarski. Od 14 do 30 lipca trwały rekolekcje I stopnia w Stroniu, prowadzone przez ks. Grzegorza Ziąbskiego, ks. Tomasza Cierpikowskiego i ks. Marcina Dyśko. Od 1 do 15 sierpnia potrwają wakacje „O” stopnia w Spale, prowadzone przez ks. Grzegorza Gołąba i ks. Radosława Czarniaka.

W niedzielę 25 lipca w Żdżarach odbył się odpust parafialny ku czci św. Anny - patronki kościoła. Polowej Mszy św. odpustowej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Tego dnia jubileusz 65-lecia swoich święceń kapłańskich świętował także pochodzący z Żdżar o. Michał, kapucyn (Zdzisław Skorupiński). Ojciec Jubilat był jednym z koncelebransów podczas Sumy odpustowej.

W miejscowości Walew w Gminie Czerniewice w powiecie tomaszowskim powstanie pierwsze w Polsce Centrum Medycyny Paliatywnej, Leczenia Bólu i Rehabilitacji. Obiekt stanie na 6-hektartowym gruncie, już zakupionym. „Trudno zliczyć ból, który odczuwają ludzie. Tego się nie da zmierzyć!” - mówi Małgorzata Walendziak, prezes hospicjum w Rawie Mazowieckiej. 30 i 31 lipca rawskie hospicjum i Fundacja „Obudźmy nadzieję” zorganizowali nad zalewem w Rawie Mazowieckiej festyn. Podczas dwudniowej imprezy prowadzona była sprzedaż cegiełek na rzecz budowy centrum w Czerniewicach. Koszt jednej cegiełki wynosił 10 zł.

Międzynarodowe Warsztaty Plastyczno-Muzyczne, które odbędą się na początku sierpnia w Skierniewicach, mogą zaowocować utworzeniem Ośrodka Edukacji i Zajęć Praktycznych dla Osób Niepełnosprawnych, a także schroniska młodzieżowego w skierniewickiej Parowozowni. Warsztaty zaczną się w Skierniewicach, a zakończą wyjazdem do Szwajcarii. W pierwszym etapie przedsięwzięcia weźmie udział około 30 osób niepełnosprawnych ze Skierniewic i 40 spoza miasta. Na warsztaty przyjedzie grupa niewidomych dzieci z Zakładu w Laskach oraz podopieczni organizacji „Dzieci ulicy” z rosyjskiej Samary.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sosnowiec: mężczyzna trzymający noże wtargnął na uroczystości Bożego Ciała

2026-06-04 15:50

[ TEMATY ]

Boże Ciało

nóż

diecezja sosonwiecka

Adobe Stock

Podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu doszło do zdarzenia, w którym mężczyzna trzymający noże wtargnął w okolice ołtarza polowego. Interweniujący funkcjonariusze Policji niezwłocznie opanowali sytuację i zatrzymali mężczyznę.

W wyniku zdarzenia żaden z uczestników uroczystości nie odniósł obrażeń fizycznych.
CZYTAJ DALEJ

Abp Depo w Boże Ciało: nie można być obojętnym wobec Eucharystii

2026-06-04 16:19

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Boże Ciało

Karol Porwich/Niedziela

Wytrwanie przy Chrystusie i Eucharystii, godność człowieka i pracy ludzkiej, konieczność zaangażowania społecznego, a także sztuczna inteligencja, to tematy, na które wskazał abp Wacław Depo, który przewodniczył w czwartek uroczystości Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przeszła ulicami Częstochowy z archikatedry Świętej Rodziny na Jasną Górę, a poprzedziła ją Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego odprawiona w archikatedrze częstochowskiej.

– Przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa to jest nasze dziś i nasze jutro w Chrystusie, który jest dla nas drogą, prawdą i życiem – mówił na początku Mszy św. abp Depo.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: dwa postępowania ws. wpisów znieważających córkę prezydenta Karola Nawrockiego

2026-06-05 15:14

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Kasia Nawrocka

Karol Porwich/Niedziela

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi dwa postępowania dotyczące wpisów znieważających córkę prezydenta Karola Nawrockiego, Kasię Nawrocką - przekazał w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba.

Mokotowska prokuratura pierwotnie, w 2025 r., wszczęła sześć postępowań w sprawie znieważania córki prezydenta. Każde postępowanie dotyczyło wpisów na osobnej platformie internetowej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję