„Jak wiele potrafisz Boże zdziałać przez tak niegodne jak ja stworzenie” - te słowa z Zapisków ks. Jerzego stanowią hasło całych obchodów. Podczas sympozjum 10 października (o godz.
16.00) można będzie wysłuchać wykładów i konferencji poświęconych życiu i działalności ks. Popiełuszki. Ks. prof. Józef Warzeszak będzie mówić o ks. Jerzym jako świadku wiary, nadziei i miłości, ks. prof.
Marian Szczęsny wygłosi konferencję poświęconą aktualności nauczania społecznego ks. Popiełuszki, zaś Marian Krzaklewski wygłosi wykład: Ks. Jerzy był i jest wśród nas.
W niedzielę 17 października o godz. 13.00 w żoliborskim kościele zostanie odprawiona Msza św. (transmitowana przez Telewizję Polonia) w intencji służb przez 20 lat czuwających przy grobie ks. Popiełuszki.
Homilię wygłosi bp Marian Duś. Dzień później, 18 października o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty koncert. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna „Varsovia” pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Wystąpi
też chór Filharmonii Narodowej.
Główne uroczystości będą miały miejsce 19 października, w rocznicę porwania i śmierci ks. Jerzego. Po południu, o godz. 17.00 odbędzie się program słowno-muzyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich.
O godz. 18.00 Prymas Polski, kard. Józef Glemp odprawi Mszę św. i wygłosi homilię. Będzie to główna celebra z tej okazji. Potem odbędzie się modlitwa przy grobie ks. Popiełuszki.
Ponadto, 3 października o godz. 11.00 w „Amicusie” odbędzie się prezentacja książki Jana Korcza
Mój krzyk jest Ojczyzny krzykiem z udziałem abp. Bronisława Dembowskiego.
Pomóż w rozwoju naszego portalu