Reklama

Mięsa

Schab ze śliwką

[ TEMATY ]

kuchnia

Fotolia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:


1 kg schabu bez kości
15 dag suszonej śliwki (najlepiej kalifornijskiej)
oliwa
czosnek granulowany
sól
pieprz
papryka ostra
gałka muszkatołowa

Wykonanie:

Mięso umyć, naciąć przez środek otwór. Mięso natrzeć czosnkiem granulowanym, posypać przyprawami. Środek wypełnić śliwkami. Następnie mięso nasmarować oliwą, owinąć folią aluminiową i wstawić do lodówki na 12 godzin. Po tym czasie mięso przełożyć do naczynia żaroodpornego i piec pod przykryciem 1,5 godziny, od czasu do czasu obracając.15 minut przed końcem pieczenia zdjąć pokrywę, by mięso się przyrumieniło.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-12-15 11:44

Oceń: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jabłka w kruchym cieście

Niedziela Ogólnopolska 7/2019, str. 58

[ TEMATY ]

kuchnia

Graziako/Niedziela

Jabłka w sosie szodonowym

Jabłka w sosie szodonowym

Przepyszny deser na zimowe wieczory. Możemy go podawać na ciepło z bitą śmietaną lub na zimno z lodami. Zachwyci każdego!

• 20 dag mąki • 10 dag cukru pudru • 10 dag margaryny • 1 jajko • szczypta soli • 6 jabłek (miękkich) • garść rodzynek • 3 łyżeczki miodu • cukier puder • cynamon
CZYTAJ DALEJ

Nagły zwrot w sprawie ks. Piotra Glasa. Będzie ponowny proces?

2026-01-26 13:16

[ TEMATY ]

nagły zwrot

ks. Piotr Glas

ponowny proces

youtube.com / DobreMedia

Pochodzący z Polski ks. Piotr Antoni Glas z angielskiej diecezji Portsmouth został skazany na pięć lat więzienia. Jak podaje portal bbc.com, teraz uzyskał możliwość ponownego procesu po pomyślnym odwołaniu.

W kwietniu 2025 roku Sąd Królewski Jersey uznał Piotra Antoniego Glasa winnym trzech zarzutów "rażącej nieprzyzwoitości" wobec dziecka.
CZYTAJ DALEJ

Gołoledź - kolizje, opóźnione pociągi i odwołane lekcje

Oblodzone drogi, śliskie chodniki, opóźnione pociągi oraz odwołane zajęcia w szkołach - to efekt gołoledzi w Polsce. W 13 województwach obowiązują ostrzeżenia IMGW przed marznącymi opadami deszczu, a w dziewięciu - alert RCB. Mrozy i śnieżyce paraliżują też m.in. Niemcy, USA i Japonię.

W Wielkopolsce i Zachodniopomorskiem w wielu szkołach odwołano lekcje.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję