Reklama

Świat

Chile: rząd zgadza się na dzień wolny podczas wizyty papieża w stolicy

Rząd Chile zgodził się na ogłoszenie dniem wolnym od pracy 16 stycznia 2018 r., czyli drugiego dnia wizyty papieża Franciszka w stolicy tego kraju, Santiago de Chile. Jak poinformował we wtorek wiceminister spraw wewnętrznych Chile Mahmud Aleuy, rząd skieruje do parlamentu projekt ustawy pozwalającej na ogłoszenie 16 stycznia dniem wolnym od pracy w całej stołecznej aglomeracji. - Nie istnieje żadna przeszxkoda, aby nie przedstawić tego projektu w parlamencie – powiedział Aleuy.

[ TEMATY ]

wizyta

Franciszek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Deklaracja wiceszefa chilijskiego MSW oznacza zmianę stanowiska rządu kierowanego przez lewicową prezydent Michelle Bachelet. Wcześniej chilijska administracja odrzucała możliwość ustanowienia dnia wolnego od pracy podczas wizyty Franciszka w stolicy tego południowoamerykańskiego kraju. Rząd twierdził, że nie otrzymał w tej sprawie prośby ze strony organizatorów papieskiej wizyty.

Komentatory odnotowują, że zmiana stanowiska władz Chile ma związek z niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich w tym kraju. Wygrał w niej prawicowy kandydat Sebastian Pinera, zdobywając 54,54 proc. głosów.

Papież odwiedzi Chile pomiędzy 15 a 18 stycznia. Podczas swojej wizyty apostolskiej Franciszek odwiedzi Santiago de Chile, Temuco, a także Iquique.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-12-19 20:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pokorna miłość

Niedziela toruńska 16/2018, str. I

[ TEMATY ]

sanktuarium

wizyta

Ks. Paweł Borowski

W Święto Bożego Miłosierdzia przychodzimy do Jezusa, by zabrać Jego miłosierdzie do naszej codzienności

W Święto Bożego Miłosierdzia przychodzimy do Jezusa, by zabrać Jego miłosierdzie do naszej codzienności

W Niedzielę Miłosierdzia bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. W homilii podkreślił pokorę i szczodrość Boga, który do każdego przychodzi indywidualnie, pokonuje wszystkie bariery i mury naszego życia

Whomilii Ksiądz Biskup przypomniał, że Święto Bożego Miłosierdzia jest pragnieniem samego Jezusa, które przedstawił św. s. Faustynie, a tym, który je wprowadził, był nasz wielki rodak św. Jan Paweł II. Ojciec Święty doskonale rozumiał, czym jest miłosierdzie. Sam doświadczył w życiu wiele trudu i bólu. – Papież wiedział, że żyje dzięki Bożemu Miłosierdziu. Dzięki temu, że Bóg daje mu swoją miłość i otacza go opieką – mówił. Wskazał, że dziś papież Franciszek kontynuuje dzieło św. Jana Pawła II, ucząc nas, by miłosierdzie nie pozostawało teorią, lecz kształtowało nasze postawy, całe nasze życie. – Nie ma innej drogi, która prowadzi do zbawienia, jak droga miłosierdzia – mówił bp Wiesław.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina będzie przeprowadzać ataki w głębi Rosji? "Jest zgoda Trumpa"

2025-09-29 08:56

[ TEMATY ]

Donald Trump

ukraińskie ataki

w głębi Rosji

PAP

Donald Trump

Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zgodził się na ukraińskie ataki dalekiego zasięgu na cele w głębi terytorium Rosji – oznajmił specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy Keith Kellogg w telewizji Fox News.

Zapytany w niedzielę, czy Trump zezwolił Ukrainie na ataku dalekiego zasięgu w głębi Rosji, Kellogg odparł: - Sądząc po jego słowach, a także po wypowiedziach wiceprezydenta (USA J.D.) Vance’a i sekretarza (stanu Marca) Rubio, myślę, że odpowiedź brzmi: tak. Niech (Ukraina) korzysta ze zdolności do uderzania w głębi.
CZYTAJ DALEJ

Ziobro: w Polsce Tuska zamiata się pod dywan sprawy ludzi wpływowych i prominentnych

2025-09-29 21:23

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro, tuż po wyjściu z przesłuchania przed nielegalną komisją ds. Pegasusa, udzielił dziennikarzom wypowiedzi. W emocjonalnych słowach powiedział co myśli o komisji i całej sprawie związanej z zarzutami związanymi ze sprawą.

Były minister sprawiedliwości przesłuchiwany był ponad osiem godzin i widać było po nim ewidentne wyczerpanie. Przypomnijmy, że Zbigniew Ziobro cały czas zmaga się z powikłaniami choroby nowotworowej, którą niedawno przeszedł.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję