Reklama

Solidarni z Ukrainą

Niedziela legnicka 51/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z inicjatywy Związku Ukraińców w Polsce odbyła się w Legnicy manifestacja solidarności z narodem ukraińskim. Na manifestację przyszli przedstawiciele mniejszości ukraińskiej, młodzież oraz członkowie NSZZ „Solidarność”, którzy w ten sposób chcieli poprzeć dążenia Ukraińców do życia w demokratycznym państwie. Kiedyś takie manifestacje odbywały się w wolnym świecie, gdy komunistyczny reżim zdelegalizował w stanie wojennym „Solidarność”. Teraz my mogliśmy okazać swoją solidarność z narodem ukraińskim, gdzie dławi się demokrację. W wiecu uczestniczyło ponad 200 osób. Obecni byli przedstawiciele prawicy i lewicy. Wiec rozpoczął się od odśpiewania hymnu Ukrainy. Przemówienia wygłosili przedstawiciele Ukraińców w Legnicy, prezydent miasta, przewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodniczący Zarządy Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” Bogdan Orłowski. Podczas manifestacji przedstawiciele „Solidarności” rozdawali ulotki zawierające stanowisko prezydium Komisji Krajowej w sprawie sytuacji na Ukrainie. Skandowano: „Solidarność z Ukrainą”, „Ukraina bez Putina”, „Juszczenko”. Na zakończenie odśpiewano hymn Polski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wybory 405. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski [PEŁNA LISTA]

2026-06-10 12:04

[ TEMATY ]

KEP

BP KEP

Bp Krzysztof Wętkowski został wybrany przewodniczącym Rady Prawnej KEP, a abp Andrzej Przybylski – członkiem Rady Stałej KEP. To niektóre z decyzji 405. Zebrania Plenarnego KEP. W środę, 10 czerwca, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

bp Andrzej Czaja – koniec 2. pięcioletniej kadencji
CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Bądźmy razem!

2026-06-10 23:09

plakat organizatorów

W sobotę13 czerwca przy Krzyżu nad Zakopianką w Krzeczowie (woj. małopolskie) odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Pamięci Ofiar i Sprawców Wypadków Drogowych Trasy Zakopiańskiej S7 pod hasłem: „Przekażcie sobie znak pokoju!”.

O godz.: 13:00 spotkają się rodziny ofiar i sprawców wypadków drogowych na Zakopiance. W programie przewidziano m. in. świadectwa sprawców wypadków drogowych, przemówienia przedstawicieli służb zabezpieczających (Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, LPR, GOPR) oraz Mszę św.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję