Stowarzyszenie Przyjaciół Gniechowic oraz parafia pw. św. Filomeny w Gniechowicach zapraszają na Dolnośląskie Święto Rodzin, które zaplanowane jest na najbliższą sobotę, tj. 11 sierpnia 2018 r. Wydarzenie rozpocznie Msza św. odpustowa o godz. 10.30.
Na uczestników Dolnośląskiego Święta Rodzin czeka sporo atrakcji: rodzinne warsztaty, wspólne gry i zabawy, konkursy z nagrodami, recital ks. Jakuba Bartczaka ,,złap rap”, występ chóru ,,Filomena” oraz scholi ,,Dzieci Filomenki”. O godz. 13.30 w gniechowickiej świątyni będzie można obejrzeć spektakl o życiu św. Filomeny ,,Wierna i niezłomna”, w reżyserii p. Elżbiety Gajda. O godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Filomeny, z możliwością ucałowania relikwii świętej.
Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie na rodzinne ciasto – wspólne pieczenie wzmacnia rodzinne i międzypokoleniowe więzi, to doskonała okazja do rozmów i snucia rodzinnych opowieści. Zabierzcie wypieki do Gniechowic, a być może to właśnie wasze ciasto zostanie nagrodzone :)
Tradycją jest już procesja z orszakiem św. Filomeny
Czy my oddamy życie dla Pana Jezusa jako Jego świadkowie? Święta Filomeno, (...) wstawiaj się za nami, mięczakami, zanim będzie za późno! – apelował ks. Aleksander Radecki.
Mszy św. odpustowej w parafii św. Filomeny w Gniechowicach przewodniczył ks. Mariusz Sajdak. Zebranych parafian i licznie przybyłych pielgrzymów przywitał ks. Jarosław Wawak, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Filomeny. – Chcemy podziękować tej małej wielkiej świętej za opiekę nad nami, naszymi rodzinami i wszystkimi, których jej powierzamy. (...) Ona duchowo czeka na swoich czcicieli, którzy do niej tutaj przybywają – powiedział ks. Wawak.
Hilary (ur. na Sardynii, zm. 29 lutego 468 w Rzymie) – teolog, ojciec Kościoła, święty Kościoła katolickiego, 46. papież w okresie od 19 listopada 461 do 29 lutego 468.
Hilary pochodził z Sardynii i był synem Krispinusa. Za pontyfikatu Leona I Wielkiego był archidiakonem, i legatem papieskim na „synodzie zbójeckim” w Efezie w sierpniu 449.
W sobotę rano Stany Zjednoczone i Izrael rozpoczęły ataki na Iran. Prezydent USA Donald Trump potwierdził, że armia amerykańska rozpoczęła „dużą operację bojową” i wezwał naród irański do przejęcia władzy w kraju. Teheran odpowiedział atakami na państwa w regionie, w tym na amerykańskie bazy wojskowe.
Jak poinformował w sobotę rano izraelski minister obrony Israel Kac, Izrael przypuścił „prewencyjny atak” na Iran. Do wybuchów doszło w stolicy Iranu – Teheranie, a także w kilku innych miastach, w tym w Isfahanie w środkowej części kraju oraz w Tebrizie na północnym zachodzie. Agencja Reutera podała, że w atakach zginęło kilku wysokich rangą dowódców Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC).
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.