Reklama

Sport

Mistrzostwa Polski KSM w Siedlcach

[ TEMATY ]

sport

KSM

www.seminarium.czest.pl

Uroczysta Eucharystia w katedrze siedleckiej pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Kiernikowskiego rozpoczęła 3 lutego drugi dzień IV Mistrzostw Polski w Piłkę Siatkową oraz III Mistrzostw Polski Tenisa Stołowego. Impreza organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży co roku odbywa się w innej części kraju. W tegorocznych mistrzostwach uczestniczy młodzież z dwunastu diecezji. 3 lutego od rana rozgrywane są mecze finałowe a po południu zaplanowano wręczenie nagród zwycięzcom.

- Aby osiągnąć dobre wyniki w sporcie, potrzebne są treningi, odpowiednia siła i predyspozycje. Nie jest to jednak równoznaczne z osiągnięciem właściwej pozycji w życiu – mówił w homilii biskup siedlecki. Przypomniał, że Bóg pragnie, by człowiek był na swoim miejscu, tzn. żył zgodnie z Bożym zamysłem. Nie wszyscy sportowcy mogą zająć pierwsze miejsce i wygrać mistrzostwa, dlatego dobrze ukształtowani, potrafią też przegrywać. Jest to ważna cecha, gdyż w życiu jest wiele momentów, gdy czujemy się przegrani. Wskazując na analogię zauważył także, że tak jak do zwycięstwa w sporcie potrzeba treningu, tak w dziedzinie miłości potrzebne jest oddanie siebie Bogu i drugiemu człowiekowi. - Jezus przyszedł na świat, by objawić nam miłość Boga Ojca. Głosił ludziom prawdę, ale został przez nich odrzucony i ukrzyżowany. Jako zmartwychwstały Pan stał się i jest dla nas w każdej chwili „twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem spiżowym”. Ilekroć jesteśmy o Niego oparci, potrafimy kochać i zwyciężać nawet gdy po ludzku przegrywamy – nauczał bp Kiernikowski.

Reklama

Młodzi sportowcy przyjechali do Siedlec w piątek po południu. W sobotę 2 lutego mistrzostwa zainaugurował mecz piłki siatkowej dziewcząt reprezentacji archidiecezji katowickiej z diecezją ełcką. Zawody w kategorii open kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej oraz w trzech kategoriach wiekowych w tenisie stołowym są rozgrywane na największych obiektach sportowych miasta. Udział w mistrzostwach bierze 12 diecezji z terenu całego kraju, w tym ponad 200 sportowców.

Dla uczestników imprezy, udział w rozgrywkach to nie tylko rywalizacja sportowa. - Gra jest okazją do sprawdzenia swojej postawy chrześcijańskiej, do wspólnej rozmowy i modlitwy – mówią młodzi sportowcy KSM. - Wiemy jak wielką rolę sport odgrywa w życiu człowieka, szczególnie młodego, może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości, takich jak lojalność, wytrwałość, przyjaźń, wspólnota czy solidarność – dodaje ks. Sławek Bylina – koordynator mistrzostw w diecezji siedleckiej.

Diecezję siedlecką na mistrzostwach w kategorii żeńskiej reprezentują drużyny z Gończyc i Trzebieszowa, zaś w kategorii męskiej z Okrzei oraz Uczniowski Klub Sportowy Barka. Dla gości zostały przygotowane dodatkowe atrakcje: spacer po mieście, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego i obejrzenie jedynego w Polsce obrazu El Greco „Ekstaza św. Franciszka”, wejściówki na basen, wieczór kulturalny z aktorami Teatru Es i koncertem „Śpiewnik Papieski” oraz wejście na mecz I Ligi Siatkówki KPS Jadar Siedlce – Radom Czarni.

Organizatorami spotkania są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej oraz Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy „BARKA” Siedlce. Patronat nad impreza objął biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski i prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

2013-02-03 12:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polak z sercem – miłosierdzie w praktyce

[ TEMATY ]

pomoc

KSM

lordn/Fotolia.com

Poruszona trudną sytuacją rodaków na Wschodzie, odzewem i rezultatem pierwszej edycji akcji młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zdecydowała się kontynuować akcję „Polak z sercem”.

W ubiegłoroczną zbiórkę żywności i produktów chemicznych włączyło się 584 wolontariuszy z 16 diecezji. Zgromadzono ponad 11 ton produktów, które zostały przekazane potrzebującym mieszkańcom w obwodach grodzieńskim i lwowskim. Ponadto dary trafiły również m.in.: do Domu Polskiego w Barze, schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez Braci Albertynów we Lwowie i Ośrodka Duszpasterstwa Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Lekcja historii. Festiwal "Śladami Singera" w Łęcznej

2021-07-28 05:35

Grzegorz Jacek Pelica

Przed łęczyńską synagogą

Przed łęczyńską synagogą

Festiwal „Śladami Singera” w Łęcznej wraz z jednodniówką „Sztukmistrz łęczyński” to tegoroczne ożywienie pamięci o społeczności wyznania Mojżeszowego, która dominowała w miasteczku do II wojny światowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję