Reklama

Polska

Rzecznik Episkopatu: Modlitwa to najcenniejszy dar dla naszych zmarłych

"Kwiaty i znicze, które stawiamy na grobach naszych bliskich zmarłych, są wyrazem naszej pamięci. A ta pamięć prowadzi do modlitwy, która jest najcenniejszym darem, jaki możemy im dać. Zachęcam do umieszczania zdjęć z hasztagiem #WszystkichŚwiętych i #Zaduszki, aby przypomnieć naszym znajomym, by modlili się w intencji tych, którzy odeszli – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.

[ TEMATY ]

modlitwa

Wszystkich Świętych

BP KEP

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Kwiaty i znicze, które stawiamy na grobach tych, których kochamy, są wyrazem naszej pamięci, ale nie tylko. Jest to zaproszenie do modlitwy w intencji zmarłych. Dlatego zachęcam bardzo serdecznie do umieszczania na Twitterze i Facebooku w tych dniach zdjęć z pięknych cmentarzy oznaczając je #WszystkichŚwiętych i #Zaduszki, aby w ten sposób zaprosić swoich bliskich, przyjaciół, znajomych do modlitwy w intencji naszych zmarłych, bo to jest dla nich najcenniejszy dar” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik zauważył, że 1 listopada wspominamy wszystkich świętych Kościoła, pośród których mogą być nasi krewni, dziadkowie – jak przypomina papież Franciszek – o czym my nawet nie wiemy. „Dlatego w tym dniu udajemy się na groby zmarłych, aby prosić ich o modlitwę w naszej intencji, bo wierzymy w świętych obcowanie” – podkreśla rzecznik Episkopatu.

"2 listopada udajemy się na groby zmarłych, aby modlić się za tych, którzy jeszcze nie są święci. „Przynagla nas do tego wiara w świętych obcowanie – o czym mówimy podczas Mszy Świętej w Wyznaniu Wiary. Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny jest tak uroczyście i pięknie obchodzony” – podkreślił rzecznik Episkopatu Polski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-11-01 08:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wieczernik - nieustanna 9-dniowa modlitwa w dzień i w nocy przed Zesłaniem Ducha Świętego

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na dziewięć dni przed zesłaniem Ducha Świętego odbędzie się Wieczernik, czyli nieustanna modlitwa w dzień i w nocy w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego. Wieczernik rozpoczął się w czwartek, 13 maja, Mszą św. o godz. 21.00.

Całość będzie transmitowana na kanale YouTube „Państwo Boże” oraz facebooku „Wieczernik”.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: ogłoszono dwa dekrety do beatyfikacji

2025-11-21 14:17

[ TEMATY ]

beatyfikacja

pixabay.com

Podczas audiencji udzielonej kard. Marcello Semeraro, prefektowi Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, papież Leon XIV upoważnił tę dykasterię do ogłoszenia sześciu dekretów, w tym dwóch o męczeństwie, co oznacza przyszłą beatyfikację dwóch męczenników. W pozostałych czterech przypadkach do beatyfikacji konieczny jeszcze będzie dekret o cudzie.

- męczeństwa Sługi Bożego Ubalda Marchioni, kapłana diecezjalnego, urodzonego 19 maja 1918 r. w Vimignano di Grizzana Morandi (Włochy) i zamordowanego z nienawiści do wiary 29 września 1944 r. w Casaglia/Marzabotto (Włochy);
CZYTAJ DALEJ

Trump: Zełenski musi polubić plan pokojowy. "On nie ma kart"

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski musi „polubić” przedstawiony przez niego plan pokojowy, a w przeciwnym wypadku powinien walczyć dalej. Trump dodał, że Ukraina „nie ma kart”.

Trump odpowiedział w ten sposób na piątkowe orędzie Zełenskiego, który stwierdził, że Ukraina ma do wyboru utratę kluczowego partnera, albo utratę godności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję