Reklama

XII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Referat Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej
Parafia Matki Bożej Królowej Polski W Polkowicach
zapraszają na

Muzyka od zawsze była ścieżką prowadzącą do Pana Boga. Dzisiaj również spełnia ważną rolę w ewangelizacji, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Młodzi są zawsze pełni entuzjazmu i ochoty do śpiewania Panu Jezusowi. Właśnie z myślą o nich parafia Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach organizuje kolejny XII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej pod hasłem: „Zostań z nami, Panie”.
W roku Eucharystii pragniemy zaprosić do naszego miasta zespoły dziecięce i młodzieżowe, działające przy parafiach w różnych miejscowościach naszej Ojczyzny. Szczególnie zapraszamy zespoły działające na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.
Festiwal odbywa się w przestronnej auli Zespołu Szkół w Polkowicach, bogato urządzonej, z profesjonalną obsługą nagłaśniającą. Zwycięzcy otrzymują nagrody, a wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostają obiadem, przygotowanym przez miejscowych sponsorów.
W roku 2005, w Roku Eucharystii, nasz festiwal będzie sposobem na pogłębienie wiary dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach, kiedy czyha na młodych ludzi tyle różnych niebezpiecznych propozycji, pragniemy pokazać wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu. W sposób szczególny pragniemy przez ten Festiwal promować zapomnianą piosenkę patriotyczną i uczyć dzieci oraz młodzież miłości do Boga i Ojczyzny; przybliżać wiarę naszych przodków.
Zapraszamy więc do Polkowic na Wielkie Święto Muzyki i Śpiewu:
Zespoły dziecięce w sobotę 30 kwietnia 2005 r.
Zespoły młodzieżowe w niedzielę l maja 2005 r.

Z serdecznym pozdrowieniem
ks. Marian Kopko - główny organizator, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach
mgr Sławomir Laskowski - dyrektor artystyczny festiwalu

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Regulamin XII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej W Polkowicach

1. Hasło przewodnie: „Zostań z nami, Panie!”
2. Termin Festiwalu: 30 kwietnia (sobota), 1 maja 2005r. (niedziela)
3. Kategorie uczestników festiwalu:
schole dziecięce - 30 kwietnia 2005 r. (sobota),
zespoły młodzieżowe - l maja 2005 r. (niedziela).
4. Organizator: Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach, ul. kard. B. Kominka la, 59-101 Polkowice, tel./fax (076) 724-44-03.

Warunki uczestnictwa

1. Przesłanie poprawnie i kompletnie wypełnionej karty zgłoszenia (dostępnej u organizatora) wraz z nagraniem utworów wybranych i zamieszczonych na karcie zgłoszenia (kaseta magnetofonowa bądź płyta kompaktowa CD) do dnia 31 marca 2005r.
2. Przybycie do Biura Organizacyjnego (Aula Forum) w dniu i godzinie określonej według kategorii przez organizatorów, po uprzednim zakwalifikowaniu się do Festiwalu decyzją Jury po przesłuchaniu nagrania.
3. Ubezpieczenia indywidualne pozostają w gestii uczestników Festiwalu.
4. Schole dziecięce przyjeżdżają z opiekunami (15 osób - l opiekun).
5. W ramach Festiwalu grupa przedstawia 3 utwory: a) o treści maryjnej,
b) o treści patriotyczno-narodowej,
c) oraz z racji Roku Eucharystycznego utwór liturgiczny - śpiew na procesję komunijną (wybrany tylko i wyłącznie z listy podanej przez organizatorów, (patrz: INFORMACJE JURY). Czas występu nie może przekraczać 10 minut.
6. Dostosowanie się do programu ustalonego przez organizatora.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odrzucenia zgłoszenia w związku z wątpliwymi walorami chrześcijańskimi prezentowanych utworów.
Niedostosowanie się do warunków uczestnictwa uniemożliwia wzięcie udziału w sposób czynny w Festiwalu!

Organizatorzy zapewniają

1. Telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w Festiwalu do dnia 15 kwietnia 2005 r.
2. Ciepły posiłek dla grupy, opiekunów oraz kierowców.
3. Bezpłatny parking dla autobusów oraz samochodów osobowych.
4. Inspicjenta (lokalnego opiekuna) każdej grupie.
5. Profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz możliwość podłączenia każdego instrumentu muzycznego.
6. Uzgodnienie uwag technicznych z akustykiem festiwalu.
7. Możliwość uczestnictwa we Mszy św. (sobota porządek Mszy św.: 9.00, 18.00; niedziela porządek Mszy św.: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 13.45, 18.00).
30 kwietnia festiwal rozpoczyna się Mszą św. o godz. 9.00 w intencji uczestników festiwalu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.
Program przesłuchań konkursowych:
Schole dziecięce (sobota) od godz. 11.00. Prosimy przybyć najpóźniej do godz. 10.00.
Zespoły młodzieżowe (niedziela) od godz. 13.00. Prosimy przybyć najpóźniej do godz. 12.30.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat festiwalu udziela dyrektor artystyczny festiwalu mgr Sławomir Laskowski pod numerem tel. 0-600 932-883 oraz 0-609 842-115

Informacje jury:

[...] Przeżywany Rok Eucharystyczny stawia przed nami zadanie ponownego oraz właściwego odczytania roli muzyki w liturgii. Do zestawu wykonywanych utworów w ramach przesłuchań Festiwalu włączamy również repertuar liturgiczny. Ze zbioru wybranych poniżej śpiewów należy wybrać jeden śpiew. Wykonać go należy w stylistyce odpowiadającej śpiewom liturgicznym z uwzględnieniem formy (pieśń zwrotkowa, śpiew naprzemienny) oraz właściwego doboru instrumentów. Pragniemy przypomnieć, że w myśl Instrukcji Episkopatu Polski o Muzyce Liturgicznej poza organami wolno w liturgii używać innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego takie instrumenty jak: fortepian, akordeon, mandolina, gitara elektryczna, wibrafon, perkusja oraz instrumenty pochodzenia afrykańskiego typu: bongos, djembe, congo itp. (por. nr 29).
Lista wybranych utworów liturgicznych - śpiewów na procesję komunii świętej:
1. Błogosławieni, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka Ex. S. 400
2. Jam jest Chleb Życia Ex. S. 404
3. O święta uczto, uczto wspólnoty Ex. S. 413
4. Pan Wieczernik przygotował Ex. S. 415
5. Panie, pragnienia ludzkich serc Ex. S. 418
6. Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan Sied. S. 251
7. Przyjdźcie do mnie wszyscy Sied. S. 248
8. Oto święte Ciało Pana Sied. S. 239
9. Ojciec nam powierzył Słowo Sied. S. 233
10. Chwal Syjonie Zbawiciela Sied. S. 214
Powyższe śpiewy znajdują się w śpiewnikach: Exsultate Deo, śpiewnik mszalny, Kraków 2004, (Ex.) Śpiewnik Kościelny, Ks. Jan Siedlecki. Kraków 2001 (Sied.)

KRYTERIA OCENY JURY: emisja, dykcja, intonacja, interpretacja utworu, dobór repertuaru, polifoniczność wykonywanych utworów, aranżacja utworu, ogólny wyraz artystyczny. Organizatorzy

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Józef - Rzemieślnik

Niedziela Ogólnopolska 18/2004

[ TEMATY ]

Święta Rodzina

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ewangeliści określili zawód, jaki wykonywał św. Józef, słowem oznaczającym w tamtych czasach rzemieślnika, który był jednocześnie cieślą, stolarzem, bednarzem - zajmował się wszystkimi pracami związanymi z obróbką drewna: zarówno wykonywaniem domowych sprzętów, jak i pracami ciesielskimi.

Domami mieszkańców Nazaretu były zazwyczaj naturalne lub wykute w zboczu wzgórza groty, z ewentualnymi przybudówkami, częściowo kamiennymi, częściowo drewnianymi. Taki był też dom Świętej Rodziny. W obecnej Bazylice Zwiastowania w Nazarecie zachowała się grota, która była mieszkaniem Świętej Rodziny. Obok, we wzgórzu, znajdują się groty-cysterny, w których gromadzono deszczową wodę do codziennego użytku. Święta Rodzina niewątpliwie posiadała warzywny ogródek, niewielką winnicę oraz kilka oliwnych drzew. Możliwe, że miała również kilka owiec i kóz. Do dziś na skalistych zboczach pasterze wypasają ich trzody. W dolinie rozpościerającej się od strony południowej, u stóp zbocza, na którym leży Nazaret - od Jordanu po Morze Śródziemne - rozciąga się żyzna równina, ale Święta Rodzina raczej nie miała tam swego pola, nie należała bowiem do zamożnych. Tak Józef, jak i Maryja oraz Jezus mogli jako najemnicy dorabiać przy sezonowym zbiorze plonów na polach należących do zamożniejszych właścicieli.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego pod kościół św. Jana Pawła II w Villaricca

2024-05-01 15:49

[ TEMATY ]

Włochy

św. Jan Paweł II

Portret Jana Pawła II (aut. Zbigniew Kotyłło), fot. wikimedia / CC BY-SA 3.0

We Włoszech powstaje nowy kościół dedykowany św. Janowi Pawłowi II i kompleks parafialny pod wezwaniem polskiego Papieża. We wtorek 30 kwietnia w Villaricca w diecezji Neapolu poświęcono i położono kamień węgielny pod nową świątynię.

W skład nowego kompleksu parafialnego wejdą: sala liturgiczna, kaplica, muzeum poświęcone św. Janowi Pawłowi II, plac kościelny, sale katechetyczne, a także amfiteatr na świeżym powietrzu, sala wielofunkcyjna (teatr), place zabaw, tereny zielone i miejsca parkingowe, służące również miejscowej szkole. Inicjatywa jest swoistym wotum wdzięczności emerytowanego metropolity Neapolu kard. Crescenzio Sepe, wieloletniego współpracownika św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

W trosce o Ojczyznę - wdowy konsekrowane na Jasnej Górze

2024-05-02 10:49

[ TEMATY ]

Jasna Góra

wdowy konsekrowane

BP Jasnej Góry

Choć mają rodziny i normalne życie to ich zadaniem jest dawać świadectwo życia oddanego Bogu. Na Jasnej Górze trwa trzydniowe spotkanie wdów konsekrowanych. Swoją służbę realizują przede wszystkim modląc się za Ojczyznę i to ją zawierzają Królowej Polski.

- Chcemy przede wszystkim modlić się za naszą Ojczyznę, która jest w trudnej sytuacji. Bardzo bolejemy nad tym, że jest tyle zła w Polsce, że ludzie odchodzą od wiary, rodziny się rozpadają i są podejmowane ustawy przeciwko życiu. Jest to dla nas bardzo bolesne i przyjechałyśmy, żeby to Matce Bożej powierzyć - powiedziała Elżbieta Płodzień z diec. rzeszowskiej, koordynatorka stanu wdów konsekrowanych w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję