Reklama

Serwis

Niedziela podlaska 15/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

24 marca w kościele katedralnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie, pod przewodnictwem bp. Antoniego Dydycza, z licznym udziałem duchowieństwa drohiczyńskiego, została odprawiona Msza św. Krzyżma. W trakcie liturgii został poświęcony olej, który będzie używany do sprawowania sakramentów świętych. We Mszy św. oprócz kapłanów i osób życia konsekrowanego uczestniczyli także wierni świeccy, w tym kilkusetosobowa grupa ministrantów z całej diecezji. Życzenia świąteczne Księdzu Biskupowi w imieniu prezbiterium drohiczyńskiego złożył ks. prał. Janusz Łoniewski - proboszcz parafii pw. św. Doroty w Winnie Poświętnej.

24 marca bp Antoni Dydycz, rozpoczynając Święte Triduum Paschalne, odprawił Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim. W trakcie liturgii miał miejsce obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom. Uroczystość była transmitowana przez telewizję TRWAM i Radio Maryja.

W dniach 24-27 marca grupa młodzieży i rodzin po II stopniu z Ruchu Światło-Życie przeżywała na sposób rekolekcyjny Triduum Paschalne w Drohiczynie. Centralnym punktem rekolekcji była Wigilia Paschalna i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Romuald Kosk - diecezjalny moderator Ruchu.

Bp Antoni Dydycz przewodniczył liturgii Wielkiego Piątku, liturgii Wigilii Paschalnej oraz procesji i Mszy św. rezurekcyjnej w kościele katedralnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie. Mszę św. rezurekcyjną transmitowało Katolickie Radio Podlasie.

28 marca, w drugi dzień Świąt Paschalnych, bp Antoni Dydycz odprawił Mszę św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Drohiczynie, a następnie spotkał się na śniadaniu wielkanocnym z siostrami benedyktynkami.

W dniach 29-31 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyła się I tura rekolekcji kapłańskich. Uczestniczyło w nich ok. 60 księży z naszej diecezji. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Zbigniew Pałys - saletyn z sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obiekt przypominający drona znaleziony na polu kukurydzy w powiecie działdowskim

2025-09-30 18:08

[ TEMATY ]

pole kukurydzy

obiekt przypominający drona

powiat działdowski

Adobe Stock

Obiekt przypominający drona został znaleziony na polu kukurydzy

Obiekt przypominający drona został znaleziony na polu kukurydzy

Znaleziono niezidentyfikowany obiekt powietrzny w miejscowości Wielki Łęck w powiecie działdowskim (woj. warmińsko-mazurskie) - poinformowała we wtorek Żandarmeria Wojskowa. Funkcjonariusze prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, we wtorek przed godz. 15 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zostali powiadomieni o tym, że w gm. Płośnica (pow. działdowski) na polu kukurydzy, operator kombajnu zauważył leżący wśród roślin obiekt przypominający drona.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Sarah: Społeczeństwo bez Boga – dramat letniości

2025-09-30 14:17

[ TEMATY ]

kard. Robert Sarah

ks. Marek Weresa / Vatican News

Kard. Robert Sarah

Kard. Robert Sarah

Jubileusz i pielgrzymka powinny być okazją do otrzymania nowych sił i odwagi do walki o wiarę w świecie, który dziś jawnie występuje przeciwko Bogu oraz wartościom ludzkim i chrześcijańskim - powiedział kard. Robert Sarah, który przewodniczył Eucharystii dla pielgrzymów z diecezji włocławskiej. W swojej homilii przypomniał o istocie Jubileuszu jako czasie łaski, przebaczenia i radykalnego nawrócenia serca.

Z ok. 1200 wiernymi z Polski obecnymi na Mszy św. w Bazylice św. Jana na Lateranie modlił się także bp Krzysztof Wętkowski – ordynariusz włocławski. Liturgię Mszy św. poprzedziła wspólna modlitwa różańcowa. Polskie tłumaczenie homilii podczas Eucharystii odczytał ks. Adam Zieliński, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii włocławskiej. W modlitwie uczestniczył także ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski.
CZYTAJ DALEJ

Rusza system kaucyjny - na etykiecie butelek trzeba szukać znaku kaucji

2025-10-01 07:10

[ TEMATY ]

kaucja

PAP/Zubrzycki Marian

Mimo, iż od października rusza system kaucyjny, to nie za każdą plastikową butelkę czy puszkę po napoju otrzymamy zwrot kaucji. Decydować o tym będzie specjalne oznaczenie na etykiecie. Nie we wszystkich sklepach będzie można też oddać takie opakowanie.

Po latach prac legislacyjnych od 1 października zacznie w Polsce obowiązywać system kaucyjny. Na czym będzie on polegać? W skrócie - do napojów w butelkach plastikowych, metalowych puszkach i szklanych butelkach wielorazowego użytku (choć w tym ostatnim przypadku od 2026 roku), będzie doliczana kaucja, którą będzie można odzyskać po ich oddaniu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję