Reklama

Niedziela Wrocławska

Relikwie męczenników w Głębowicach

W pierwszą niedzielę marca w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Głębowicach dokonano instalacji relikwii błogosławionych męczenników franciszkańskich - bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka.

br. Jan Hruszowiec OFM

Relikwie przekazał wspólnocie o. Zdzisław Gogola oraz br. Jan Hruszowiec z Krakowa, którzy podczas Eucharystii przybliżyli postaci pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy. Franciszkanie nie tylko wskazali na ich życiorys i drogę powołania, ale mówili także o tym, jak odczytywać ich działalność i męczeńską śmierć. Po Mszy św. wierni mieli możliwość ucałowania relikwii pierwszego stopnia, czyli fragmentów kości męczenników. Natomiast przy wyjściu z kościoła każdy otrzymał obrazek z relikwiami drugiego stopnia – fragmenty ubrań. Można było także nabyć różańce oraz książki poświęcone męczennikom, z których dochód przeznaczony został na wsparcie franciszkańskich misji. – To wspaniałe świadectwo heroicznej wiary i drogowskaz dla nas, w przededniu Wielkiego Postu. Przykład nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci i młodzieży, dla których święci i błogosławieni, to już nie tylko historyczne, odległe i mało znane postaci, ale osoby, które żyły w latach 90 XX wieku, które żyły wśród nas – mówi parafianka Anna Lis.

Parafia pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach jest kolejną w Polsce, a 325 na świecie, w której zainstalowano relikwie błogosławionych męczenników franciszkańskich.

2019-03-07 10:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

70 lat służb konserwatorskich na Ziemi Lubuskiej

2023-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Służby konserwatorskie

Ziemia Lubuska

Karolina Krasowska

Najwyższe diecezjalne wyróżnienie z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego za opiekę nad zabytkami sakralnymi w diecezji otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć

Najwyższe diecezjalne wyróżnienie z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego za opiekę nad zabytkami sakralnymi w diecezji otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć

Służby konserwatorskie na Ziemi Lubuskiej obchodzą w tym roku 70-lecie istnienia.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się dziś w dawnym klasztorze kanoników regularnych reguły św. Augustyna w Żaganiu. Najpierw była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a później był czas na wręczenie medali i odznaczeń za opiekę nad zabytkami oraz konferencję. Najwyższe diecezjalne odznaczenie "Zasłużony dla Diecezji ZIelonogórsko-Gorzowskiej" z rąk bp. Lityńskiego otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć.

CZYTAJ DALEJ

Jezusowi bardziej zależy na każdym człowieku niż komukolwiek z ludzi

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 1, 47-51.

Piątek, 29 września. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto

CZYTAJ DALEJ

Włochy: Papież z niezapowiedzianą wizytą w trudnej dzielnicy Rzymu

2023-09-28 19:52

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Papież Franciszek udał się w czwartek po południu z niezapowiedzianą wizytą do parafii w tzw. trudnej, peryferyjnej dzielnicy Rzymu - Primavalle.

Spotkał się tam na prywatnej rozmowie z grupą około 35 księży z całej okolicy. Jej mieszkańcy zmagają się z bezrobociem, handlem narkotykami i przemocą. Ostatnio zamordowane tam zostały dwie kobiety; jedna z nich to 17-latka zabita przez rówieśnika.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję