Reklama

Czy Renata Granowska wprowadza opinię publiczną w błąd?

2019-05-14 12:50

Agnieszka Bugała

Agnieszka Bugała
Społeczność SOSW nr 1 na sesji miejskiej Wrocławia

Wczoraj (13 maja) Wiceprezydent Wrocławia Pani Renata Granowska i Dyrektor Departamentu Edukacji UM Pan Jarosław Delewski wyjaśniali mediom dlaczego miasto nie skorzysta z propozycji innej lokalizacji dla Ośrodka zaoferowanej przez Wicemarszałka Województwa Pana Marcina Krzyżanowskiego. Wg Społeczności zlikwidowanego SOSW nr 1 Wiceprezydent Wrocławia podała w oświadczeniu nieprawdziwe informacje.

Zamieszczamy pełny tekst sprostowania:

Wrocław, 13.05.2019

SPROSTOWANIE INFORMACJI PANI ZASTĘPCY PREZYDENTA WROCŁAWIA RENATY GRANOWSKIEJ I DYREKTORA JAROSŁAWA DELEWSKIEGO Z DNIA 13.05.2019 Z PORTALU: https://www.wroclaw.pl/miasto-nie-skorzysta-z-propozycji-zmiany-lokalizacji-sosw-nr-1

Reklama

SPOŁECZNOŚĆ SOSW NR 1 STANOWCZO PROTESTUJE PRZECIWKO SZERZENIU NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI W MEDIACH (www.wroclaw.pl)

W DNIU 13.05.2019 PRZEZ ZASTĘPCĘ PREZYDENTA WROCŁAWIA P. RENATĘ GRANOWSKĄ I DYREKTOR DEPARTAMENTU EDUKACJI P. JAROSŁAW DELEWSKI PODJĘLI PRÓBĘ WPROWADZENIA W BŁĄD OPINII PUBLICZNEJ WE WROCŁAWIU.

JAKO SPOŁECZNOŚĆ SOSW NR 1 INFORMUJEMY:

1. 8 i 9 maja 2019 roku w Ratuszu rodzice dzieci niepełnosprawnych złożyli 138 PETYCJI do Prezydenta Jacka Sutryka z prośbą o przychylne rozpatrzenie propozycji Urzędu Marszałkowskiego z dnia 6.05.2019 o przeniesieniu całego SOSW nr 1 na ul. Trzebnicką 42-44.

2. Większość nauczycieli nie deklaruje woli współpracy z Fundacją ECDiE. Wg naszych informacji jedynie kilka osób zadeklarowało chęć współpracy z Fundacją.

3. Większość rodziców dzieci niepełnosprawnych wbrew nie znajdującym żadnego oparcia w faktach twierdzeniom P. Renaty Granowskiej, nie deklaruje chęci współpracy z Fundacją ECDiE. Jedynie ok. 10 osób (na ok. 400 rodziców 191 dzieci) wzięło udział w spotkaniu w Fundacji 8.05.2019 w sprawie zapisów do nowej szkoły, mimo bezwstydnego lobbowania urzędników na rzecz Fundacji. Do dziś ani Prezydent ani nikt z jego urzędników nie wyjaśnili powodów dla których nie chcą wykonywać ciążących na nich z ustawy obowiązków i przekazania ich bez żadnych konkurencyjnych procedur Fundacji, która w porównaniu do zespołu nauczycielskiego SOSW nr 1 posiada bardzo małe doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi (Fundacja została zarejestrowana przez KRS pod nr 0000610366 w dniu 01.04.2016 r. Jak to się ma do 46 letniego doświadczenia zespołu SOSW nr1)

4. Domagamy się aby miasto jednoznacznie sprecyzowało czy jeśli mówi o deklaracji współpracy z Fundacją to ma na myśli absolwentów SOSW nr 1, czy obecnych uczniów ośrodka w oddziałach 1-7? Są to dwie odrębne informacje i doświadczeni urzędnicy z pewnością są tego świadomi. CZY RÓWNIE ŚWIADOMIE WPROWADZAJĄ OPINIĘ PUBLICZNĄ W BŁĄD?

5. 8.05.2019 odbyło się spotkanie z dyrektorem Fundacji ECDiE na którym pojawiło się ok. 10 rodziców. W czasie spotkania dyrektor Fundacji ostatecznie zniechęcił osoby niezdecydowane do oddania dzieci pod opiekę fundacji. Jawnie zadeklarował, ŻE NIE UCZY BO NIE LUBI co sprawia, że jako rodzice i nauczyciele nie mamy absolutnie ŻADNEGO ZAUFANIA DO FUNDACJI I JEJ WŁADZ. Ponadto nasze dzieci wielokrotnie nazywano tam klientami, co dodatkowo budzi nasz niesmak i niepokój. Nie możemy w związku z tym powierzyć naszych dzieci pod opiekę Fundacji kierowanej przez taką osobę. PANIE PREZYDENCIE WROCŁAWIA TO NIE JEST BIZNES TU CHODZI O COŚ DUŻO, DUŻO WIĘCEJ.

6. Podzielenie dzieci niepełnosprawnych intelektualnie na kilka placówek wbrew woli rodziców, pedagogów i samych dzieci jest „CICHĄ” LIKWIDACJĄ. Włodarze miasta deklarują, że wykorzystają całą ścieżkę prawną, aby zlikwidować SOSW nr 1. Czy tak powinna objawiać się troska o najsłabszych obywateli?

7. W wypowiedzi Pani zastępcy prezydenta Renaty Granowskiej padły słowa: ” bardzo się cieszymy, że część rodziców oraz nauczycieli zadeklarowała pozostanie w placówce prowadzonej przez Fundację przy ul. Lutra.” Na pytania dziennikarzy o liczbę osób odpowiedziano, że „dane zmieniają się z dnia na dzień.” Z całym szacunkiem, to nie jest giełda i tu żadne dane nie zmieniają się z dnia na dzień. Tych danych po prostu nie ma, a jeśli są to domagamy się ich ujawnienia. Czego obawiają się włodarze Miasta Wrocławia nie chcąc ujawnić tych liczb? PRAWDY?

8. Osoby, które na sztandarach mają wzniosłe słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek na- prawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem” powinny z wielką ostrożnością ważyć słowa, których używają, szczególnie wtedy gdy tę władzę sprawują z nadania obywateli i dotyczy ona najsłabszych, którzy nie mogą się sami bronić. Jako obywatele Wrocławia czujemy się lekceważeni i upokorzeni kłamstwami, które usłyszeliśmy. Przykro nam, że w oczach naszych włodarzy nie dorastamy do ich wizji miasta. Tym bardziej przykro nam, że co innego deklarowali w trakcie wyborów. Jako mieszkańcy i wyborcy mówimy jednak „SPRAWDZAM” i czekamy na dalszy rozwój wypadków, mając ciągle nadzieję na zachowanie SOSW nr 1 w całości, w jednej lokalizacji.

Społeczność SOSW nr 1

Włoski stygmatyk Elia Cataldo odwiedzi Polskę

2019-05-23 07:45

Od 28 maja do 3 czerwca w kościołach w Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Mierzynie, Dębnie i Jedlni k. Radomia oraz w diecezji łódzkiej w Łagiewnikach k. Łodzi i Justynowie odbędą się spotkania modlitewne z włoskim stygmatykiem Elią Cataldo. Spotkania rozpoczną się Mszą św. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy chętni.


BR. ELIA CATALDO

Elia Cataldo jest konsekrowaną osobą świecką. Od 1990 roku nosi widoczne stygmaty, a co piątek na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany. W Wielkim Tygodniu, przeżywa mękę Chrystusa. W tym roku po raz pierwszy przeżywał ten czas publicznie, co znaczy, że osoby spoza wspólnoty mogły być obecne w jego pokoju w tym czasie.

Urodził się 20 lutego 1962 roku we Francavilla Fontana (Brindisi, Włochy). W 1985 roku wstąpił do zgromadzenia ojców kapucynów, gdzie został do jesieni 1994 roku. Po latach rozeznawania w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. Trzy lata później przeniósł się do Calvi w Umbrii, gdzie w dawnym klasztorze franciszkańskim mieszka z współbraćmi od Apostołów Bożych. Pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni, na którego ręce złożył prywatne śluby oraz pod duchową opieką księdza Marco Belladelli wyznaczonego do tej posługi przez biskupa diecezji Terni, bp Giuseppe Piemontese i Kongregację Nauki i Wiary, który towarzyszy mu zawsze w jego zagranicznych podróżach.

Będzie to piąta wizyta włoskiego stygmatyka w Polsce.

Zgodę na spotkania z bratem Elią wyrazili biskupi miejsca metropolita warszawski Kazimierz kard. Nycz, metropolita szczeciński abp Andrzej Dzięga, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup włocławski Wiesław Mering, biskup radomski Henryk Tomasik.

Spotkania w Polsce odbędą się w następujących miejscach i terminach:

28 maja 2019 - DĘBNO
godz. 16.00
Parafia Matki Bożej Fatimskiej, ul. Pułaskiego 22, 74-400 Dębno

29 maja 2019 - GORZÓW WIELKOPOLSKI
godz. 10.00
Parafia św. Józefa, ul. Bracka 7, 66-400 Gorzów Wielkopolski

29 maja 2019 - MIERZYN
godz. 18.00
Parafia Matki Bożej Bolesnej, ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn

31 maja 2019 - ŁÓDŹ (Łagiewniki)
godz. 18.00
Parafia św. Antoniego Padewskiego, ul. Okólna 185, 91-520 Łagiewniki

01 czerwca 2019 - JUSTYNÓW
godz. 11.00
Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Łódzka 35, 95-200 Justynów

02 czerwca 2019 - WARSZAWA
godz. 15.00
Parafia Zesłania Ducha Świętego, ul. Broniewskiego 44, 01-770 Warszawa

03 czerwca 2019 JEDLNIA (Radom)
godz. 15.00
Parafia św. Mikołaja w Jedlni, Poświętne 21, 26-670 Pionki

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Pierwsza Komunia Święta i Biały Tydzień w Parafii św. Barbary w Wieluniu

2019-05-25 20:33

Zofia Białas

Miesiąc maj jest miesiącem Pierwszych Komunii Świętych. W całej Polsce w kościołach grupy dzieci – mniejsze lub większe- przystępują do swoich kolejnych sakramentów. Klękają przy kratkach konfesjonałów i odbywają swoją pierwszą spowiedź, potem w sposób uroczysty przyjmują po raz pierwszy do serca Chrystusa Eucharystycznego.

Zofia Bialas/Niedziela

Potem był „biały tydzień” - czas utrwalenia wszystkich zdobytych wiadomości o przyjętych dotychczas przez dzieci sakramentach, o Dekalogu, o Matce Bożej z Jasnej Góry oraz o świętej Ricie, której nabożeństwo przypadło w dniu 22 maja. Wspólnie z dziećmi modlił się ks. Andrzej Kornacki.

W ostatnim dniu ks. Jarosław Boral poświęcił pamiątkowe obrazki i krzyżyki przywiezione prosto z Rzymu. Ostatnim akordem „białego tygodnia” było poświęcenie jeżdżących prezentów i zapowiedź pielgrzymki.

Zofia Białas

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem