Reklama

Czy Renata Granowska wprowadza opinię publiczną w błąd?

2019-05-14 12:50

Agnieszka Bugała

Agnieszka Bugała
Społeczność SOSW nr 1 na sesji miejskiej Wrocławia

Wczoraj (13 maja) Wiceprezydent Wrocławia Pani Renata Granowska i Dyrektor Departamentu Edukacji UM Pan Jarosław Delewski wyjaśniali mediom dlaczego miasto nie skorzysta z propozycji innej lokalizacji dla Ośrodka zaoferowanej przez Wicemarszałka Województwa Pana Marcina Krzyżanowskiego. Wg Społeczności zlikwidowanego SOSW nr 1 Wiceprezydent Wrocławia podała w oświadczeniu nieprawdziwe informacje.

Zamieszczamy pełny tekst sprostowania:

Wrocław, 13.05.2019

SPROSTOWANIE INFORMACJI PANI ZASTĘPCY PREZYDENTA WROCŁAWIA RENATY GRANOWSKIEJ I DYREKTORA JAROSŁAWA DELEWSKIEGO Z DNIA 13.05.2019 Z PORTALU: https://www.wroclaw.pl/miasto-nie-skorzysta-z-propozycji-zmiany-lokalizacji-sosw-nr-1

Reklama

SPOŁECZNOŚĆ SOSW NR 1 STANOWCZO PROTESTUJE PRZECIWKO SZERZENIU NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI W MEDIACH (www.wroclaw.pl)

W DNIU 13.05.2019 PRZEZ ZASTĘPCĘ PREZYDENTA WROCŁAWIA P. RENATĘ GRANOWSKĄ I DYREKTOR DEPARTAMENTU EDUKACJI P. JAROSŁAW DELEWSKI PODJĘLI PRÓBĘ WPROWADZENIA W BŁĄD OPINII PUBLICZNEJ WE WROCŁAWIU.

JAKO SPOŁECZNOŚĆ SOSW NR 1 INFORMUJEMY:

1. 8 i 9 maja 2019 roku w Ratuszu rodzice dzieci niepełnosprawnych złożyli 138 PETYCJI do Prezydenta Jacka Sutryka z prośbą o przychylne rozpatrzenie propozycji Urzędu Marszałkowskiego z dnia 6.05.2019 o przeniesieniu całego SOSW nr 1 na ul. Trzebnicką 42-44.

2. Większość nauczycieli nie deklaruje woli współpracy z Fundacją ECDiE. Wg naszych informacji jedynie kilka osób zadeklarowało chęć współpracy z Fundacją.

3. Większość rodziców dzieci niepełnosprawnych wbrew nie znajdującym żadnego oparcia w faktach twierdzeniom P. Renaty Granowskiej, nie deklaruje chęci współpracy z Fundacją ECDiE. Jedynie ok. 10 osób (na ok. 400 rodziców 191 dzieci) wzięło udział w spotkaniu w Fundacji 8.05.2019 w sprawie zapisów do nowej szkoły, mimo bezwstydnego lobbowania urzędników na rzecz Fundacji. Do dziś ani Prezydent ani nikt z jego urzędników nie wyjaśnili powodów dla których nie chcą wykonywać ciążących na nich z ustawy obowiązków i przekazania ich bez żadnych konkurencyjnych procedur Fundacji, która w porównaniu do zespołu nauczycielskiego SOSW nr 1 posiada bardzo małe doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi (Fundacja została zarejestrowana przez KRS pod nr 0000610366 w dniu 01.04.2016 r. Jak to się ma do 46 letniego doświadczenia zespołu SOSW nr1)

4. Domagamy się aby miasto jednoznacznie sprecyzowało czy jeśli mówi o deklaracji współpracy z Fundacją to ma na myśli absolwentów SOSW nr 1, czy obecnych uczniów ośrodka w oddziałach 1-7? Są to dwie odrębne informacje i doświadczeni urzędnicy z pewnością są tego świadomi. CZY RÓWNIE ŚWIADOMIE WPROWADZAJĄ OPINIĘ PUBLICZNĄ W BŁĄD?

5. 8.05.2019 odbyło się spotkanie z dyrektorem Fundacji ECDiE na którym pojawiło się ok. 10 rodziców. W czasie spotkania dyrektor Fundacji ostatecznie zniechęcił osoby niezdecydowane do oddania dzieci pod opiekę fundacji. Jawnie zadeklarował, ŻE NIE UCZY BO NIE LUBI co sprawia, że jako rodzice i nauczyciele nie mamy absolutnie ŻADNEGO ZAUFANIA DO FUNDACJI I JEJ WŁADZ. Ponadto nasze dzieci wielokrotnie nazywano tam klientami, co dodatkowo budzi nasz niesmak i niepokój. Nie możemy w związku z tym powierzyć naszych dzieci pod opiekę Fundacji kierowanej przez taką osobę. PANIE PREZYDENCIE WROCŁAWIA TO NIE JEST BIZNES TU CHODZI O COŚ DUŻO, DUŻO WIĘCEJ.

6. Podzielenie dzieci niepełnosprawnych intelektualnie na kilka placówek wbrew woli rodziców, pedagogów i samych dzieci jest „CICHĄ” LIKWIDACJĄ. Włodarze miasta deklarują, że wykorzystają całą ścieżkę prawną, aby zlikwidować SOSW nr 1. Czy tak powinna objawiać się troska o najsłabszych obywateli?

7. W wypowiedzi Pani zastępcy prezydenta Renaty Granowskiej padły słowa: ” bardzo się cieszymy, że część rodziców oraz nauczycieli zadeklarowała pozostanie w placówce prowadzonej przez Fundację przy ul. Lutra.” Na pytania dziennikarzy o liczbę osób odpowiedziano, że „dane zmieniają się z dnia na dzień.” Z całym szacunkiem, to nie jest giełda i tu żadne dane nie zmieniają się z dnia na dzień. Tych danych po prostu nie ma, a jeśli są to domagamy się ich ujawnienia. Czego obawiają się włodarze Miasta Wrocławia nie chcąc ujawnić tych liczb? PRAWDY?

8. Osoby, które na sztandarach mają wzniosłe słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek na- prawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem” powinny z wielką ostrożnością ważyć słowa, których używają, szczególnie wtedy gdy tę władzę sprawują z nadania obywateli i dotyczy ona najsłabszych, którzy nie mogą się sami bronić. Jako obywatele Wrocławia czujemy się lekceważeni i upokorzeni kłamstwami, które usłyszeliśmy. Przykro nam, że w oczach naszych włodarzy nie dorastamy do ich wizji miasta. Tym bardziej przykro nam, że co innego deklarowali w trakcie wyborów. Jako mieszkańcy i wyborcy mówimy jednak „SPRAWDZAM” i czekamy na dalszy rozwój wypadków, mając ciągle nadzieję na zachowanie SOSW nr 1 w całości, w jednej lokalizacji.

Społeczność SOSW nr 1

Zbigniew Boniek nie będzie prezesem PZPN

2019-10-18 09:51

wpolityce.pl

Temat kandydatury na moją trzecią kadencję prezesa PZPN na ten moment nie istnieje. Musimy wybrać nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, bo tak stanowi prawo polskie i przy tym zostańmy - mówi prezes PZPN Zbigniew Boniek. Właśnie trwa w Warszawie zjazd PZPN

youtube.com

Prawo polskie zabrania kandydowania trzeci raz na stanowisko prezesa związku, a Bońkowi w październiku 2020 roku kończy się druga kadencja.

Moim zdaniem, to środowisko powinno wybierać prezesów. O tym nie powinni decydować politycy, a delegaci. Jest jednak ustawa, która obowiązuje, ale uważam, że to chory punkt w tej ustawie — przyznał Boniek.

Prezes powiedział, że nie zamierza kandydować w przyszłym roku na kolejną kadencję, bo szanuje prawo.

W październiku przyszłego roku kończę prezesurę i mam nadzieję, że na tym fotelu usiądzie ktoś, kto będzie ulepszał związek — zakończył popularny Zibi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Papież do Indian amazońskich: Ewangelia musi się inkulturować

2019-10-18 19:16

Beata Zajączkowska/vaticannews / Watykan (KAI)

Ewangelia musi się inkulturować, aby „ludy przyjęły nauczanie Jezusa we własnej kulturze”. Papież Franciszek mówił o tym w czasie spotkania z grupą około 40 Indian amazońskich. Część z nich uczestniczy w synodzie, a pozostali biorą udział w innych okołosynodalnych inicjatywach, jakie odbywają się w Rzymie.

Vatican News / AFP
Papież do Indian amazońskich

Na początku spotkania dwoje przedstawicieli rdzennych ludów Amazonii podziękowało Papieżowi za zwołanie synodu i poprosiło go o pomoc w zapewnieniu spokojnego i szczęśliwego życia ich ludom, w ochronie ziemi i wody, tak aby mogli z nich korzystać także ich potomkowie.

Franciszek mówił o tym, że Ewangelia jest ziarnem, które pada w ziemię i wzrasta zgodnie z cechami danej ziemi. Mówiąc o regionie amazońskim, wskazał na niebezpieczeństwo nowych form kolonizacji. Odwołując się do początków chrześcijaństwa, które zrodziło się w świecie żydowskim, rozwijało się w świecie grecko-łacińskim, a w końcu dotarło do innych ziem, w tym słowiańskich, wschodnich i amerykańskich, Ojciec Święty podkreślił, że Ewangelia musi się inkulturować, aby „ludy przyjęły nauczanie Jezusa we własnej kulturze”.

W czasie spotkania z Papieżem przedstawicielom Indian towarzyszyli abp Roque Paloschi, metropolita Porto Velho w Brazylii, i kard. Claudio Hummes, relator generalny Synodu Biskupów. Spotkanie miało charakter bardzo spontaniczny. Franciszek otrzymał w prezencie m.in. tradycyjny łuk oraz pióropusz, w którym chętnie pozował do zdjęć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem