Reklama

Aspekty

Zobaczyć w ojcu bohatera

Fundacja Blisko Domu oraz parafie Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze i Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zapraszają do udziału w wakacyjnych wyprawach dla ojców i dzieci nad jeziorem w Nowogrodzie Bobrzańskim. Poniżej przedstawiamy program wypraw. A w papierowym wydaniu zamieszczamy wywiad z Lesławem Barczyńskim, który opowiada, dlaczego warto wziąć udział w takich wakacjach.

[ TEMATY ]

Fundacja Blisko Domu

fundacjabliskodomu.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wyprawa „Pierwsza pomoc” (28 – 30 czerwca)

Piątek:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

17:00 - 19:30 przyjazd, namioty i organizacja obozowiska

20:00 - kąpiel po zmroku

20:30 - ognisko, kolacja postna, wspólna modlitwa

Sobota:

8:00 - 9:00 modlitwa i śniadanie

9:15 - kurs pierwszej pomocy

11:00 - 14:00 wspólne gry i zabawy

14:15 - przygotowanie ołtarza

15:00 - msza Święta

16:00 - obiad

17:00 - wyprawa do lasu, budowa noszy z gałęzi, udzielanie pomocy w lesie itp.

19:00 - ognisko, kolacja, wspólna modlitwa, nocna piłka nożna, nocna wyprawa wokół jezior

Niedziela:

8:00 - 9:00 modlitwa i śniadanie

wspólne gry, zabawy i powrót do domu


Wyprawa „Mały kucharz” (30 sierpnia – 1 września)

Piątek:

17:00 - 19:30 przyjazd, namioty i organizacja obozowiska

20:00 - kąpiel po zmroku

20:30 - ognisko, kolacja postna, wspólna modlitwa

Sobota:

8:00 - 9:00 modlitwa i śniadanie (przygotowują dzieci)

9:30 - 11:00 wspólne gry i zabawy

11:15 - przygotowanie ołtarza

11:30 - msza święta

12:30 - 14:00 gotowanie: podpłomyki na kamieniu, warzywa grillowane, kebaby na patyku

14:30 - obiad

16:00 - 18:00 wspólne gry i zabawy

19:00 - ognisko, kolacja, wspólna modlitwa, opowiadania przy ognisku, zabawy

Niedziela:

8:00 - 9:00 modlitwa i śniadanie

wspólne gry, zabawy i powrót do domu

Reklama


Zapisy na stronie fundacjabliskodomu.pl

Więcej informacji i kontakt do organizatora: 793 379 300.

2019-05-24 17:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”

2026-02-14 11:01

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

pexels.com

Oz 6 brzmi jak modlitwa odmawiana pośród klęski północnego królestwa. Wołanie „Chodźcie, wróćmy do Pana” używa czasownika (šûb), który w Biblii oznacza zawrócenie z obranej drogi. Tekst nie pudruje rzeczywistości: Bóg „rozszarpał” i „uderzył”, a jednak ten sam Bóg „uleczy” i „opatrzy”. Wers o „dwóch dniach” i „dniu trzecim” ma w języku semickim odcień krótkiego czasu, po którym przychodzi odnowa. Hieronim czyta tu także zapowiedź trzeciego dnia zmartwychwstania Chrystusa i podniesienia człowieka do życia (Commentaria in Osee 6,1-2). Następny werset rozwija temat „poznania” Boga (daʿat ʾĕlōhîm). Chodzi o poznanie przez posłuszeństwo i wierność. Obraz „zorzy” oraz „deszczu wczesnego i późnego” (yoreh, malqôš) odwołuje się do rolniczej pamięci Palestyny. Pierwsze deszcze otwierają zasiew, późne doprowadzają kłos do dojrzałości. Kontrast pada w słowach o „miłości” (ḥesed) podobnej do porannej chmury i rosy, która szybko znika. Prorok odsłania nawrócenie krótkie, emocjonalne, bez trwałej zmiany. Wers 5 mówi o słowie prorockim, które tnie jak narzędzie chirurga. Hieronim porównuje je do opatrunków i zabiegów, które bolą, a ratują. Punkt kulminacyjny brzmi: „Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń”. Hebrajskie nazwy zebaḥ i ʿōlāh wskazują odpowiednio ofiarę krwawą i całopalenie spalone w całości. Ozeasz ustawia je niżej niż miłosierdzie i prawdę życia. Hieronim dopowiada, że Bóg nie szuka mnożenia zwierząt na ołtarzu, lecz ocalenia wierzących i przemiany grzesznika (Commentaria in Osee 6,6). Ten werset stanie się dla Jezusa kluczem w sporach o pobożność bez miłosierdzia (Mt 9,13; 12,7).
CZYTAJ DALEJ

Abp Śmigiel: oczekuję, że Komisja będzie niezależna, rzetelna, lojalna jedynie wobec prawdy

2026-03-13 21:54

[ TEMATY ]

Abp Wiesław Śmigiel

Episkopat News

Całkowitą współpracę wobec wszelkich działań Komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystania seksualnego osób małoletnich w Kościele w Polsce zadeklarował abp Wiesław Śmigiel. W słowie do wiernych metropolita szczecińsko-kamieński napisał, że czeka działania Komisji i zakłada, że będzie "niezależna, rzetelna, lojalna jedynie wobec prawdy i interdyscyplinarna". Decyzję o ustanowieniu ogólnopolskiej Komisji biskupi podjęli na zakończonym wczoraj zebraniu plenarnym w Warszawie.

"Słowo w związku z ustanowieniem Komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystania seksualnego osób małoletnich w Kościele w Polsce
CZYTAJ DALEJ

75 lat parafii NMP Matki Pocieszenia na wrocławskim Dąbiu [Zapowiedź]

2026-03-14 19:37

Marzena Cyfert

Kadr z wystawy jubileuszowej

Kadr z wystawy jubileuszowej

Główne obchody jubileuszowe odbędą się w niedzielę 15 marca. Parafia, która została erygowana 18 marca 1951 roku przy kościele redemptorystów, dziś dziękuje za dziesięciolecia duszpasterstwa, modlitwy i budowania wspólnoty.

Parafia została ustanowiona w miejscu, gdzie od 1918 r. posługiwali redemptoryści – najpierw niemieccy a od 1945 r. polscy. Jej terytorium wydzielono z parafii Świętej Rodziny na Sępolnie. Swym zasięgiem obejmowała tereny od ogrodu zoologicznego, przez część parku Szczytnickiego, aż po ul. Chełmońskiego i Kazimierską. Liczba wiernych wynosiła ok. 2800 osób. Pierwszym proboszczem został o. Stanisław Wójcik. W niedziele sprawowane były cztery Msze św., na które uczęszczało ok. 1200-1500 osób, w dni powszednie ok. 50. Katecheza dla dzieci szkolnych odbywała się w kościele. Uczęszczało na nią ok. 250 uczniów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję