Reklama

Niedziela Wrocławska

II Dolnośląskie Święto Rodzin w Gniechowicach

24 czerwca br. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Chrzciciela abp Józef Kupny metropolita wrocławski wydał dekret ustanawiający Sanktuarium św. Filomeny w kościele parafialnym pw. św. Filomeny w Gniechowicach.

[ TEMATY ]

Dolnośląskie Święto Rodzin

Anna Majowicz

Spektakl „Wierna i Niezłomna"

Spektakl  „Wierna i Niezłomna

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość nadania kościołowi tytułu odbyła się 10 sierpnia i połączona została z dniem parafialnego odpustu.

Po Eucharystii proboszcz parafii, ks. Jarosław Wawak zaprosił pod bramę kultury na uroczyste otwarcie drugiego Dolnośląskiego Święta Rodzin w Gniechowicach. Na uczestników czekało sporo atrakcji: rodzinne warsztaty, wspólne gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz spektakl o życiu św. Filomeny ,,Wierna i niezłomna”. W dowód wdzięczności za otwarcie Sanktuarium św. Filomeny odbył się również koncert Joszko Brody z rodziną. Na tym jednak nie koniec, dzień później, 11 sierpnia odbył się pierwszy Gniechowicki Bieg św. Filomeny. – Obydwa wydarzenia na stałe wpisane są w kalendarz imprez Dolnego Śląska jako te, które promują wartości związane z małżeństwem i rodziną, aktywnym stylem życia oraz szeroko rozumianą aktywnością społeczną, której celem jest kreowanie zmian społecznych dla dobra wspólnego, lokalnego Kościoła jak i dobra społeczności lokalnej. Serdecznie dziękuję za liczne uczestnictwo w wydarzeniach i zachęcam do odwiedzin naszego Sanktuarium św. Filomeny – zaprasza ks. Jarosław Wawak.

Szerzej o tym, co działo się w ostatni weekend w Gniechowicach w papierowym wydaniu Niedzieli wrocławskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-08-12 11:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dolnośląskie Święto Rodzin

Stowarzyszenie Przyjaciół Gniechowic oraz parafia pw. św. Filomeny w Gniechowicach zapraszają na Dolnośląskie Święto Rodzin, które zaplanowane jest na najbliższą sobotę, tj. 11 sierpnia 2018 r. Wydarzenie rozpocznie Msza św. odpustowa o godz. 10.30.

Na uczestników Dolnośląskiego Święta Rodzin czeka sporo atrakcji: rodzinne warsztaty, wspólne gry i zabawy, konkursy z nagrodami, recital ks. Jakuba Bartczaka ,,złap rap”, występ chóru ,,Filomena” oraz scholi ,,Dzieci Filomenki”. O godz. 13.30 w gniechowickiej świątyni będzie można obejrzeć spektakl o życiu św. Filomeny ,,Wierna i niezłomna”, w reżyserii p. Elżbiety Gajda. O godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Filomeny, z możliwością ucałowania relikwii świętej.
CZYTAJ DALEJ

Raport: ideologia gender narusza prawo międzynarodowe i szkodzi kobietom

2025-07-05 09:38

[ TEMATY ]

ideologia gender

szkodzi kobietom

Reem Alsalem

specjalna sprawozdawczyni ONZ

Adobe Stock

Ideologia gender szkodzi kobietom - podkreśla specjalna sprawozdawczyni ONZ

Ideologia gender szkodzi kobietom - podkreśla specjalna sprawozdawczyni ONZ

Reem Alsalem, specjalna sprawozdawczyni ONZ ds. przemocy wobec kobiet i dziewcząt, stanowczo sprzeciwiła się ideologii gender. W nowym raporcie wzywa rządy do ochrony kobiet na podstawie ich płci biologicznej i ostrzega przed zgubnymi skutkami wymazywania języka odnoszącego się do kobiet.

Podczas trwającej 59. sesji Rady Praw Człowieka ONZ Reem Alsalem przedstawiła raport, który określono jako „największy cios w ideologię gender” od czasu jej wprowadzenia do polityki ONZ.
CZYTAJ DALEJ

Rzymskie pielgrzymowanie ministrantów z Brzegu

2025-07-05 23:17

Archiwum parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu

Uczestnicy pielgrzymki do Włoch

Uczestnicy pielgrzymki do Włoch

Ksiądz Mateusz Smaza wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu oraz ich rodzicami i rodzeństwem wybrali się na wakacyjne pielgrzymowanie do Włoch. Głównym celem był Rzym wraz z bazylikami jubileuszowymi, ale nie zabrakło innych pięknych miejsc jak Asyż, Padwa, Wenecja czy Florencja.

- Łącznie nasz wyjazd trwa 9 dni. Włochy przemierzamy autobusem. W drodze do Rzymu odwiedziliśmy Florencję. Mieliśmy tam dłuższy postój, była okazja na spacer - opowiada ks. Mateusz Smaza, dodając: - W Rzymie spędziliśmy trzy dni. Przede wszystkim pielgrzymowaliśmy do 4 bazylik papieskich i tam przeszliśmy przez drzwi święte: [Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika Matki Bożej Śnieżnej i Bazylika Św. Jana na Lateranie]
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję