Reklama

Niedziela Sandomierska

Eucharystia w centrum życia

Diecezjalny dzień skupienia Grup Modlitwy św. o. Pio odbył się w parafii p. w. św. Maksymiliana Kolbe w Rytwianach. Udział w nim wzięło blisko 20 grup parafialnych z całej diecezji.

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Grupa Modlitewna św. o. Pio

ks. Wojciech Kania

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie rozpoczęła konferencja pt. „Eucharystia w życiu i duchowości św. o. Pio”, którą wygłosił o. Robert Kozłowski, kapucyn. O. Robert podkreślał, że Msza św. była w centrum życia św. o. Pio. – Eucharystia była centrum życia o. Pio, była dla niego szczególnym czasem łączenia własnego życia i cierpienia z ofiarą Jezusa. Z osobistych przekazów św. o. Pio wiemy, że podczas sprawowania Mszy św. stawał się świadkiem cierpienia Jezusa: biczowania, ukoronowania cierniem czy agonii na krzyżu. Czerpiąc z duchowości świętego o. Pio powinniśmy nieustannie dbać o nasze przygotowanie i przeżywanie Mszy św. Eucharystia nie może stać się dla nas rutyną, ale czasem wejścia w głębię męki i ofiary Jezusa – mówił prelegent.

Kolejnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, w trakcie której członkowie Grup Modlitwy polecali intencje osobiste i wspólnotowe. Centralnym wydarzeniem była Msza św., której przewodniczył o. Robert Kozłowski. Koncelebrowali kapłani sprawujący w parafiach opiekę duchową nad grupami. W trakcie Eucharystii modlono się w intencji dobrych owoców rozpoczynającego się w diecezji Kongresu Eucharystycznego. W homilii o. Robert wskazał na wartość owocnego przeżywania Eucharystii jako spotkania z Bogiem, który pozwala nam złączyć się z Nim w Komunii świętej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Druga część dnia skupienia odbyła się w Pustelni Złotego Lasu, gdzie przybyli mogli się zapoznać z historią i duchowością pokamedulskiej pustelni. Wspólne spotkanie zakończyła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Jak powiedział ks. Leszek Biłas, diecezjalny asystent Grup Modlitwy św. o. Pio: – Dzisiejszy dzień skupienia jest spotkaniem wspólnot z całej diecezji. Chcemy uwrażliwić naszą duchowość na przeżywanie Eucharystii i zwrócić uwagę na adorację Najświętszego Sakramentu, które były bardzo ważne w duchowości o. Pio. Jego pragnieniem było coraz większe poznanie Chrystusa i służba Chrystusowi w drugim człowieku. Nasze działania w parafiach właśnie mają być ukierunkowane na te dwa aspekty: głębsze poznanie Chrystusa, umocnienie z Nim osobistej więzi i służba potrzebującym. Głównym naszym celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących. Jednym z naszych zadań w diecezji jest modlitwa w intencji małżeństw sakramentalnych i wspieranie Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie. W ciągu roku spotykamy się kilkakrotnie na zjazdach formacyjnych, rekolekcyjnych czy spotkaniach wspólnotowych oraz uczestniczymy w zlotach ogólnokrajowych.

2019-11-30 20:01

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sympozjum: Kierownictwo duchowe w Biblii, w posłudze św. Ojca Pio i w naszym życiu

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Wydawnictwo Serafin

Zapraszamy na sympozjum w Krakowie, 21 X 2023 r.

Plan sympozjum:
CZYTAJ DALEJ

Abp Gänswein broni nagrywania kazań Benedykta XVI

2026-02-21 18:09

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Arcybiskup Georg Gänswein broni nagrywania prywatnych kazań Benedykta XVI. „Kazania nie były nagrywane potajemnie, lecz dyskretnie” - podkreślił wieloletni sekretarz Benedykta w wywiadzie opublikowanym w niemieckim dzienniku „Schwäbische Zeitung”.

W wywiadzie abp Gänswein, obecnie nuncjusz apostolski w krajach bałtyckich skomentował niedawno wydany tom „Pan trzyma nas za rękę” wydawnictwa Herder. Tom ten zawiera niepublikowane wcześniej kazania Benedykta XVI, które wygłaszał zarówno podczas swojego pontyfikatu, jak i w pierwszych latach po rezygnacji.
CZYTAJ DALEJ

Na pustyni ze Słowem Bożym – list pasterski metropolity warszawskiego na I niedzielę Wielkiego Postu

2026-02-22 11:27

[ TEMATY ]

Wielki Post

List Pasterski

Abp Adrian Galbas

archwwa.pl

Do wyjścia w czasie Wielkiego Postu na wewnętrzną pustynię - w większym skupieniu, milczeniu, na modlitwie i otwartości na Słowo Boże zachęca wiernych w czytanym dzisiaj w kościołach Archidiecezji Warszawskiej liście pasterskim abp Adrian Galbas.

Metropolita warszawski podkreśla, że aby stanąć na pustyni nie trzeba opuszczać swojego miejsca zamieszkania i donikąd wyjeżdżać. „Chodzi tu o pustynię wewnętrzną, na którą można się udać bez pakowania walizek i kupowania biletu”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję