Reklama

Audiencje Ogólne

Papież Franciszek do Polaków o św. Stanisławie

[ TEMATY ]

papież

Watykan

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Pozdrawiając pielgrzymów polskich Ojciec Święty przypomniał, że dziś obchodzona jest uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.

Reklama

Oto słowa papieża Franciszka skierowane do Polaków:

Witam polskich pielgrzymów! Drodzy bracia i siostry, dziś Kościół w Polsce przeżywa uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Krakowa i wszystkich Polaków. Jego troska o człowieka, o zachowaniu ładu moralnego w życiu społecznym niech będzie dla was przykładem i natchnieniem w działaniu dla dobra rodaków i Ojczyzny, a jego opieka i wstawiennictwo niech stale wam towarzyszą i będą źródłem łaski. Umocnieni Duchem Świętym trwajcie w wierze i miłości. Niech Bóg wam błogosławi!

W gronie pielgrzymów polski obecni byli m.in. bp Tadeusz Pieronek oraz organizatorzy Konferencji Europejskiej w Krakowie, a także szereg grup młodzieżowych i parafialnych.

2013-05-08 11:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Parolin: mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości Franciszek będzie mógł odwiedzić Czechy

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Artur Stelmasiak

Kardynał Pietro Parolin

Kardynał Pietro Parolin

Nadzieję, że w nieodległej przyszłości papież Franciszek będzie mógł odwiedzić Republikę Czeską wyraził dziś jego najbliższy współpracownik, kard. Pietro Parolin. Spotkał się on na praskim zamku z prezydentem tego kraju, Milošem Zemanem. Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej od wczoraj przebywa w Pradze w związku z 25 rocznicą kanonizacji św. Agnieszki Praskiej, zbiegającą się z „aksamitną rewolucją”, która doprowadziła u naszych południowych sąsiadów do upadku reżimu komunistycznego.

Kard. Parolin przypomniał, że trzykrotnie – w 1990, 1995 i 1997 odwiedził Czechy św. Jan Paweł II, zaś w 2009 jego następca – Benedykt XVI. W tym kontekście wyraził nadzieję, że w nieodległej przyszłości Franciszek będzie mógł odwiedzić ten piękny kraj, o bogatym dziedzictwie duchowym i kulturowym. Równocześnie poinformował prezydenta Zemana, że Ojciec Święty z radością powita go w Watykanie. Watykański sekretarz stanu spotkał się także z przewodniczącymi obydwu izb parlamentu i przy tej okazji przypomniał o wkładzie Kościoła w odzyskanie wolności i demokracji. Podkreślił także znaczenie chrześcijańskiego dziedzictwa dla pracy dzieł charytatywnych, edukacyjnych i opieki zdrowotnej.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzimy 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Po śladach misjonarza Afryki

2021-09-19 15:08

Ks. Wojciech Kania

W Hucie Komorowskiej miała miejsce uroczystość ku czci kardynała Adama Kozłowieckiego.

Dnia 19 września odbyły się w Hucie Komorowskiej XIV Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Mszę św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza koncelebrowali w miejscowej świątyni parafialnej bp Edward Frankowski stojący na czele fundacji „Serce bez granic” zainspirowanej postacią kardynała Kozłowieckiego oraz przybyli kapłani. W modlitwie uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele fundacji „Serce Bez Granic”, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz parafianie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję