Reklama

Kościół

Bp Jeż: W tej skomplikowanej rzeczywistości przyjmijmy z ufnością dar Bożego Miłosierdzia

„Bardzo konieczne jest, byśmy i w tej obecnej skomplikowanej rzeczywistości przyjęli z ufnością dar Bożego Miłosierdzia, które ma moc przemieniać nasze serca i wnosić w nie Boży pokój” - napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż w liście pasterskim na Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Jeż stwierdza, że pandemia to nędza, która nas obecnie dotyka. „Bądźmy jednak pewni, że ani ona, ani też żadna inna ludzka nędza nie mogą się mierzyć z mocą Boga bogatego w miłosierdzie, który sam troszczy się o wszystkich, którzy Mu ufają” - dodaje.

Reklama

Pasterz Kościoła tarnowskiego zachęca, aby obecną sytuację starać się wykorzystać pozytywnie, jako czas intensywnego wydobywania dobra z myślą o potrzebujących a także najbliższych.

Podziel się cytatem

„Bieżąca sytuacja, pomimo wielu obciążeń, daje też możliwość wydobywania pokładów dobra w relacjach małżeńskich i rodzinnych. Faktem jest, że dla wielu rodziców bardzo trudne stało się teraz godzenie pracy zawodowej z przejęciem całkowitej odpowiedzialności za różne poziomy funkcjonowania ich dzieci, łącznie z przejęciem wielu zadań szkoły. Patrząc jednak na to od strony pozytywnej, pojawia się również w tej sytuacji możliwość zbudowania jeszcze silniejszych więzów pomiędzy rodzicami a dziećmi, okazja do dłuższej rozmowy, wzajemnego posłuchania się, odnalezienia się na nowo w darze wspólnie spędzanego czasu. Taka sama możliwość jawi się w perspektywie umacniania więzi i miłości pomiędzy małżonkami” - dodaje biskup tarnowski.

Bp Jeż mówi w liście, że opustoszałe obecnie podczas sprawowania liturgii kościoły napełniają smutkiem zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

„Fizyczne oddzielenie i ograniczony kontakt z wiernymi budzi w nas kapłanach tęsknotę za Wami. Pozbawieni wspólnoty czujemy jakbyśmy zostali zawieszeni w próżni, w której nasza praca duszpasterska nie ma odbiorców. Z drugiej jednak strony, ta sytuacja pozwala nam odkryć na nowo nieocenioną wartość wspólnot, zwłaszcza parafialnych, które razem z Wami współtworzymy. Wy zaś, jako wierni świeccy, możecie doświadczyć, czym jest brak dostępu do kapłańskiej posługi i jak może wyglądać sytuacja, gdyby zabrakło kapłanów sprawujących sakramenty święte, jak to ma już miejsce w wielu regionach świata” - napisał biskup.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż życzy diecezjom, aby z tej sytuacji wyszli duchowo mocniejsi, odbudowani, utwierdzeni w wierze, nadziei i miłości, które rozpala w nas ogień Bożego Miłosierdzia.

2020-04-19 10:17

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#OBożymMiłosierdziu

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

davideucaristia/pixabay.com

„Bogaty w miłosierdziu swoim Bóg" jest Tym, którego objawił nam Jezus Chrystus jako Ojca. Objawił nam Go zaś i ukazał w sobie — Jego Synu– te słowa rozpoczynają encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia”, którą Jan Paweł II podpisał w Rzymie, u Św. Piotra, dnia 30 listopada 1980 roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, w trzecim roku swojego pontyfikatu.

W tym roku mija 40 lat od tego wydarzenia i z tej okazji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zachęca do lektury tego dokumentu. W pierwszą niedzielę Adwentu – 29 listopada – w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy wspominać to wydarzenie. Ale pragniemy się do niego wcześniej przygotować.
CZYTAJ DALEJ

Tylko prawdziwa miłość ma moc aby zmienić moje serce

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 15, 1-10

Czwartek, 6 listopada. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Wielka Nowenna Wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu

2025-11-05 15:13

[ TEMATY ]

Wielka Nowenna Wynagradzająca

za grzechy przeciwko życiu

Adobe Stock

Od pielgrzymki przez adorację do Wielkiej Nowenny Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu. 25 listopada rozpocznie się czwarty rok Wielkiej Nowenny Wynagradzającej, o czym opowiada inicjatorka tego dzieła Anna Dudziak.

Jaka jest historia inicjatyw wynagradzających za grzechy przeciwko życiu?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję