Reklama

Niedziela Legnicka

Dzieci z Męcinki na 100 urodziny Papieża

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

dzieci

konkurs plastyczny

Męcinka

arch. szkoły

Nawet trudna sytuacja, w jakiej obecnie jesteśmy, nie przeszkodziła w zorganizowaniu etapu szkolnego - Diecezjalnego Konkursu Plastycznego, dotyczącego dwóch Wielkich Polaków, Ojca Świętego Jana Pawła II , którego 100-lecie urodzin będziemy obchodzili 18 maja i Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się w tym roku. Nasze dzieci okazały się niezwykle pomysłowe i zdolne. Wspaniałe prace naszych uczniów zostały ocenione a rysunki, które spełniały wymogi etapu diecezjalnego, zostały przesłane do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Wyniki etapu diecezjalnego zostaną ogłoszone 11 maja 2020 roku na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.


Wyniki etapu szkolnego:

Reklama

Temat: „Ojciec Święty Jan Paweł II widziany oczami dziecka XXI wieku.- kl. I-III

Miejsce I - Filip Lipicki

Miejsce II - Dominik Reczuch

Reklama

Miejsce III - Lena Lipicka

Wyróżnienie - Aleksander Kłosiński

Temat: „Ojciec Święty Jan Paweł II widziany oczami dziecka XXI wieku.- kl. IV-VIII

Miejsce I - Stanisław Wojnarowicz

Miejsce II - Monika Kuliś

Miejsce III - Dominik Dudek i Antonina Jarecka

Wyróżnienia - Kacper Skorupski, Magdalena Górka, Jakub Duda, Gabriela Kłosińska, Marcel Malinowski, Antoni Hasiuk, Karolina Pawlaczek i Amelia Budziszyn

Temat: „Polak dla całego świata –ważne wydarzenie z życia św. Jana Pawła II” – kl. I-III

Miejsce I - Aleksandra Pokrywka i Szymon Pawlaczek

Miejsce II - Roksana Niedzielska

Miejsce III - Julia Jarocha

Temat: „Polak dla całego świata –ważne wydarzenie z życia św. Jana Pawła II” – kl. IV-VIII

Miejsce I - Nikola Kubik

Miejsce II - Michał Kopeć

Miejsce III - Julia Olech

Wyróżnienia Filip Bobowski, Łucja Fitrzyk, Jagoda Jarecka, Jagoda Sobotkiewicz, Piotr Olejnik

Temat: „Kardynał Stefan Wyszyński widziany oczami dziecka XXI wieku”

Wyróżnienie - Wiktoria Boczula (kat. I-III) i Szymon Siemborski (kat. IV-VIII)

Prace zakwalifikowane do etapu diecezjalnego: Dominik Reczuch, Lena Lipicka, Szymon Pawlaczek, Stanisław Wojnarowicz, Monika Kuliś, Antonina Jarecka, Nikola Kubik, Michał Kopeć, Julia Olech, Filip Bobowski.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy. Ogrom pracy, pomysł i zaangażowanie na najwyższym poziomie. Brawo! Na koniec roku szkolnego zostaną wręczone nagrody dla wszystkich wyżej wymienionych osób, które wzięły udział w etapie szkolnym. Gratulujemy!

Galeria prac konkursowych

Zobacz zdjęcia: prace dzieci z Męcinki


2020-05-05 12:51

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwaga uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Drogi do Niepodległości”!

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych odbędzie się w dniu 11. listopada 2018 roku., o godz. 13.00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie (tradycyjnie przy tarasie muzeum).

Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac z całego województwa, m.in.: z Zielonej Góry i okolic, ze Szprotawy, Sulęcina, Ośna Lubuskiego. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń ekspozycyjną tylko wybrane prace prezentowane będą na pokonkursowej wystawie w Lubuskim Muzeum Wojskowym.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

2021-07-19 13:43

[ TEMATY ]

trydencka

Msza trydencka

Karol Porwich

Co ceniony benedyktyn o. Leon Knabit sądzi o dwóch formach odprawiania Mszy św. tzw. trydenckiej, czyli przedsoborowej i nowej, czyli posoborowej?

Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd.

CZYTAJ DALEJ

Tokio 2020 [NA ŻYWO]

2021-07-23 22:19

[ TEMATY ]

Tokio 2020

PAP

Polska remisuje z Iranem 2:2

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję