Reklama

Niedziela Wrocławska

Wakacyjny kurs Alpha

6 lipca rozpoczyna się kolejna edycja ewangelizacyjnego Kursu Alpha, który organizuje wrocławska wspólnota Dom Boży. Jesteśmy zaproszeni do pogłębienia swojej relacji z Jezusem, rozwiania wątpliwości i podzielenia się z innymi swoim doświadczeniem wiary.

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Słowo Alpha to pierwsza litera greckiego alfabetu – coś na początku. - Kurs może być dla każdej osoby takim początkiem, bez względu na to czy zaczyna swoją przygodę z Panem Bogiem, czy w niej już trwa. Ta nazwa jest w punkt – mówi Agnieszka Kensicka ze wspólnoty Dom Boży i dodaje, że Alpha jest dla każdego, jest tam atmosfera radości.

- Spotkanie zaczynamy od… jedzenia. Posiłek, wykład, dyskusja – wiemy, że stół buduje relacje i pomaga zacieśnić nam więzi. Na tym kursie nie wszyscy są wierzący i zaangażowani w życie Kościoła. Dlatego posiłek niszczy wszystkie bariery i uprzedzenia dodaje Adam Eisler ze wspólnoty Dom Boży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W połowie poprzedniego kursu Alpha wybuchła pandemia koronawirusa, dlatego trzeba było przenieść wszystko do internetu. -Te trzy elementy, które charakteryzują kurs Alpha, są zachowane. Po prostu posiłek przygotowujemy sobie sami dla siebie i jemy go przed kamerą komputera – dodaje Adam.

Agnieszka i Adam przyznają, że przejście na platformę było ciekawe. - Byliśmy zniechęceni do tego typu rozwiązania i mieliśmy wewnętrzną blokadę. Jedna z naszych koleżanek powiedziała, że i tak Pan Bóg będzie działać i nie martwmy się niczym. Dzisiaj już wiemy, że Alpha online pozwala nam spojrzeć na moc Bożą z innej perspektywy. Że Chrystus działa poprzez to medium, z którego wielu z nas korzysta – podkreśla Adam Eisler.

Podczas ostatniego kursu Agnieszka była animatorem i otrzymał wiele głosów mówiących o tym, że przejście na internetową platformę było strzałem w dziesiątkę. Jeden z uczestników pochwalił się, że dzięki takiemu rozwiązaniu mógł w ogóle w kursie uczestniczyć. Normalnie nie wchodziłoby to w grę, przy tak zorganizowanej pracy zawodowej.

Osoby, które kończą kurs Alpha nie są pozostawieni bez opieki. - Mamy zawsze propozycje wzrostu, w miejscach gdzie funkcjonuje nasza wspólnota Dom Boży. W tej chwili działamy w 5 miejscach, m.in. we Wrocławiu, Żarowie, Wałbrzychu i Nowogrodźcu. Osoby, które wezmą udział w kursie 6 lipca będą mieli później przygotowane miejsce w małych grupach tam gdzie funkcjonuje wspólnota – zapewnia Adam.

Reklama

- Piękną zachęta jest pozostanie po naszym kursie we wspólnocie. Często pojawia się takie przeświadczenie, że to co było dotychczas, okazało się niewystarczające, że istnieje potrzeba głębszej relacji z Bogiem.

- Kurs Alpha jest też przestrzenią do pięknych spotkań, poznawania nowych i wartościowych ludzi. Ja poznałam wielu młodych, z którymi poruszałam ważne tematy, nie tylko te młodzieżowe i „na luzie”. Odkryłam ich punkt widzenia, co było wartościowym doświadczeniem – daje świadectwo Agnieszka.

- Największym owocem tego kursu jest dla mnie odświeżenie relacji z Bogiem poprzez Pismo Święte. W czasach kiedy mieszkałam w domu, w parafii zawsze czytałam czytania mszalne. Było to dla mnie naturalne i któregoś dnia spowszedniało. A teraz jak przyjeżdżam do domu w chwilach wolnych od nauki, to jestem Panu Bogu wdzięczna za ten dar rozumienia Słowa.

Adam podkreśla z całą stanowczością, że Jezus Chrystus zmienia życie każdego z nas, również uczestników kursu Alpha. - Mamy wiele świadectw mówiących o tym, jak nasi kursanci angażują się później w życie swoich parafii i wspólnot. Często zdarza się tak, że ludzie głośno modlą się o zmianę pracy, po to, aby być bardziej obecnym w Kościele i móc częściej i więcej posługiwać. Ludzie młodzi przychodzą na kurs Alpha żeby poznać swoją przyszłą żonę czy męża. Ja nie planowałem tego, ale właśnie dzięki tym spotkaniom jestem szczęśliwym małżonkiem i ojcem czwórki dzieci. To jest miejsce, gdzie można odkryć swoją tożsamość w Kościele – kończy Adam.

Zapisy na Kurs Alpha są możliwe poprzez specjalny formularz internetowy.

2020-06-16 15:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: papież przekazał złotą różę Matce Bożej Śnieżnej

2023-12-08 16:22

[ TEMATY ]

Maryja

papież Franciszek

róża

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Franciszek podarował złotą różę Maryi czczonej jako Opiekunka Ludu Rzymskiego. Uczynił to Bazylice Matki Bożej Większej, gdzie przechowywana jest słynąca łaskami ikona Salus Populi Romani, do której Franciszek ma szczególne nabożeństwo.

Powitaniu Ojca Świętego towarzyszył śpiew antyfony: „Tota pulchra es, Maria - Całaś piękna jest, Maryjo, i zmazy pierworodnej nie ma w Tobie”. Ojciec Święty został powitany przez archiprezbitera bazyliki Matki Bożej Większej kard. Stanisława Ryłko oraz nadzwyczajnego komisarza, abp Rolandasa Makrickasa. Z bukietem kwiatów został przewieziony przed ikonę Salus Populi Romani, pozostając dłuższą chwilę w milczącej modlitwie. Następnie przy śpiewie antyfony Salve Regina przekazał złotą różę, pozdrowił szczególnie osoby chore i niepełnosprawne, aby udać się z tradycyjną wizytą Papieża na Placu Hiszpańskim, gdzie znajduje się figura Niepokalanej.

CZYTAJ DALEJ

Odpust zupełny przed żłóbkiem w świątyni franciszkańskiej

2023-12-06 18:26

[ TEMATY ]

odpust

szopka

szopka

Archiwum redakcji

Narodzenie Pańskie jest ważnym etapem historii zbawienia

Narodzenie Pańskie jest ważnym etapem historii zbawienia

Od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. będzie można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem. O dar ten i przywilej zabiegała rodzina franciszkańska u Ojca Świętego z okazji przypadającej w tym roku 800. rocznicy żywej szopki, wystawionej przez św. Franciszka w Greccio.

Aby uzyskać odpust wierni muszą ponadto wypełnić zwykłe warunki: być w stanie łaski uświęcającej, nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną w intencjach papieża.

CZYTAJ DALEJ

Organiści po godzinach: “Przedstawiamy się”

2023-12-08 18:02

Archiwum organistów

Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński

Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński

Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński wrocławscy organiści prowadzą kanał "Organiści po godzinach". W najnowszym filmiku przedstawiają się bliżej swoim widzom

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję