Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzymują ze św. Jadwigą Śląską

Po raz czwarty z parafii pw. NMP Królowej Polski z Brzegu Dolnego do Łososiowic wyruszyła piesza pielgrzymka. Pątnicy niosą ze sobą relikwie św. Jadwigi Śląskiej.

ks. Łukasz Romańczuk

Piesza Pielgrzymka związana jest z odpustem ku świętej Patronce Śląska, gdyż patronuje ona kościołowi w Łososiowicach.

- Wyruszamy z kościoła parafialnego. W tym roku idziemy z relikwiami św. Jadwigi, które znajdują się w relikwiarzu w kształcie figury świętej. Pozostaną one w naszym kościele filialnym - powiedział ks. Jacek Włostowski - proboszcz parafii.

Pielgrzymowanie zostało zapoczątkowane cztery lata temu.

- Pomysłodawcą pielgrzymki był ks. Tomasz Latawiec, były wikariusz, który obecnie jest w Kanadzie i przygotowuje się tam do posługi w diecezji Edmonton. Widząc, że jest to dobre dzieło postanowiliśmy je kontynuować - mówił ks. proboszcz.

Zmierzając do Łososiowic pielgrzymi będą omadlać różne intencje.

- Przez wstawiennictwo św. Jadwigi chcemy modlić się o oddalenie pandemii, aby jak najszybciej odnaleziono lekarstwo, szczepionkę. Modlimy się w intencjach Kościoła, narodu, całej parafii, ale także pamiętamy o Łososiowicach i trwających tam remontach i będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas prac. Łososiowice mają 222 mieszkańców i sami nie są w stanie udźwignąć dużych kosztów - zaznacza ks. Włostowski

Niezależnie od pokonywanych odległości, pielgrzymka zawsze ma charakter pokutny.

- Bardzo istotną rzeczą jest sam fakt pielgrzymowania. W tym roku, jeśli chodzi o pielgrzymki, jest to rok bardzo powściągliwy. Tak też było z Pieszą Pielgrzymką Wrocławską - mówi proboszcz.

Data pielgrzymki nie jest przypadkowa.

- Aby nie było konkurencji z Pieszą Pielgrzymką do Trzebnicy, nasza pielgrzymka idzie w pierwszą sobotę października - podkreśla ks. Jacek Włostowski.

Pielgrzymka do Łososiowic jest także zachętą do udziału w Pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy

W przyszłym roku Piesza Pielgrzymka do Łososiowic będzie miała swój skromny jubileusz.

- Już dziś zapraszam na pielgrzymkę, która będzie za rok. Ufam, że już wtedy wszystko będzie dobrze - zachęca proboszcz parafii.

Reklama

O godz. 12:30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Łososiowicach rozpocznie się Msza św odpustowa. Przewodniczyć jej będzie i słowo wygłosi ks. Paweł Jędrzejski, przewodnik gr. 7 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę i wikariusz parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

- Po Mszy św. odpustowej będzie skromne przyjęcie. Wszystko zgodnie z wymogami sanepidu - zaznacza ks. Jacek. 

Relacja z Mszy św. niebawem!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYJŚCIA PIELGRZYMKI

2020-10-03 10:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Bł. siostra Sancja Szymkowiak

2022-08-17 19:40

[ TEMATY ]

święci

pl.wikipedia.org

Bł. siostra Sancja Szymkowiak

Bł. siostra Sancja Szymkowiak

Bł. siostra Sancja Szymkowiak urodziła się 10 lipca 1910 r. w Możdżanowie k. Ostrowa Wielkopolskiego. Była najmłodszym dzieckiem Augustyna i Marianny z Dachalskich. Na chrzcie otrzymała imiona: Janina Ludwika. W 1919 r. Janina, po trzech latach nauki w szkole elementarnej, zaczęła uczęszczać do gimnazjum, a następnie do liceum humanistycznego w Ostrowie Wielkopolskim.

W 1922 r. przyjęła Pierwszą Komunię św., a rok później sakrament bierzmowania. Bardzo głęboko przeżyła święcenia kapłańskie swojego brata Eryka w 1927 r. Wtedy to miała wyznać od dawna pielęgnowane w swoim sercu pragnienie wstąpienia do zakonu. Rok później zdała egzamin dojrzałości. W 1929 r. rozpoczęła studia z zakresu filologii romańskiej na Uniwersytecie Poznańskim. W tym czasie dojrzewała w niej myśl, że Bóg powołuje ją do życia zakonnego. Widziało to także jej otoczenie, chociaż niektórzy, szczególnie rodzice, nie chcieli się z tą myślą pogodzić.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Lato w mieście

2022-08-18 12:33

[ TEMATY ]

Świdnica

Lato na Podwórku

Kalina Żaczek

Pamiątkowe zdjęcie aktorek występujących w przedstawieniu „Dar od narodu gór” wraz z uczestnikami spotkania.

Pamiątkowe zdjęcie aktorek występujących w przedstawieniu „Dar od narodu gór” wraz z uczestnikami spotkania.

Wakacje, a więc okres wolny od obowiązków szkolnych, powinien być dla dzieci czasem radosnym, beztroskim, wypełnionym dobrą zabawą i młodzieńczą energią.

Temu przesłaniu hołdują animatorki, wolontariusze i wolontariuszki z Fundacji Ładne Historie, która już po raz siódmy realizuje w trakcie wakacji projekt Lato na podwórku. Inicjatywa odbywa się w czterech lokalizacjach na terenie Świnicy - na Osiedlu Zarzecze, Osiedlu Zawiszów, Osiedlu Młodych oraz w parku przy ul. Gdyńskiej i skierowana jest nie tylko do samych dzieci, ale również ich rodziców, dziadków i sąsiadów. Jak podkreślają organizatorzy, „Lato na podwórku” to przestrzeń, w której każdy jest mile widziany.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję