Reklama

Niedziela Częstochowska

Modlimy się za Ojców Paulinów zakażonych COVID - 19

Jak poinformowało Biuro Prasowe Jasnej Góry w dniu 7 października, u 25 paulinów z Jasnej Góry wykryto wirus COVID-19. Niniejsza wiadomość uświadomiła nam, że w tak trudnej chwili, stróżów miejsca, o którym św. Jan Paweł II: "Tutaj zawsze byliśmy wolni", trzeba otoczyć modlitwą.

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Akcja Katolicka

◾Każdy z nas zawsze przychodzi na Jasną Górę niosąc w swych sercach wiele trudnych spraw. Dziś trudne sprawy dotknęły Paulinów, więc pora zawierzyć Ich zdrowie, życie i posługę Królowej Polski. Dokładnie od dziś, 7 października, do 31 października, mamy 25 dni, czyli liczbę odpowiadającą zarażonych koronawiruswm Paulinów. W związku z tym, Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, zachęca wszystkich, których stopy przekroczyły próg Jasnej Góry o modlitwę w intencji zarażonych Paulinów.

Reklama

◾Zachęcamy do tego, aby przez 25 dni podjąć modlitwę w intencji zarażonych COVID - 19 Paulinów. Przypomnijmy sobie o tym, że papież Franciszek zwrócił nam uwagę na to, że troska o drugiego człowieka zaczyna się od najmniejszych rzeczy.

◾W związku z tym, Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, zachęca do podjęcia modlitwy w intencji Paulinów z Jasnej Góry. Takiej prostej, zwykłej - dziesięciu "Zdrowaś Mario". Oczywiście dziesiątka różańca to minimum, jakie w intencji każdego zakażonego COVID - 19 mnicha z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, przez 25 dni należy odmówić.

◾Każdego dnia, od 7 października, przez wstawiennictwo Królowej Polski polecać będziemy jednego z zarażonych koronawirusem Paulinów, którego imię Panu Bogu jest wiadome. Dołącz do nas i przez 25 dni włącz się w modlitwę w intencji 25 mnichów, którzy każdego dnia stając przed Obliczem Królowej Polski, są, pamiętają i czuwają, by wiara, nadzieja i miłość, wypełniały nasze relacje i przyczyniały się do kształtowania ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

2020-10-08 07:35

Ocena: +5 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

20 lat minęło...

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 42/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Kamil Krasowski

Prezes diecezjalnej AK odsłania pamiątkowa tablicę

Prezes diecezjalnej AK odsłania pamiątkowa tablicę

11 października jubileusz 20-lecia istnienia obchodziła Akcja Katolicka naszej diecezji. Eucharystii w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze przewodniczył bp Stefan Regmunt, a homilię wygłosił bp Marek Solarczyk, asystent Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Obchody jubileuszu połączone były z 14. Dniem Papieskim. Podczas Eucharystii ogłoszono św. Jana Pawła II patronem diecezjalnej AK. Wśród współcelebransów był biskup senior Adam Dyczkowski. To właśnie jego dekretem z 27 listopada 1994 r. powołano Akcję Katolicką w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jako pierwszą w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej. Zobacz wykaz

2021-06-23 15:42

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Monika Jaworska

Biskup ordynariusz Roman Pindel skierował poszczególnych księży diecezji bielsko-żywieckiej do posługi w nowych parafiach. Poniżej prezentujemy zmiany personalne księży proboszczów i wikariuszy w naszej diecezji.

Proboszczowie i Administratorzy

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w Diecezji Radomskiej

2021-06-25 11:19

[ TEMATY ]

Radom

zmiany księży

zmiany personalne

ks. S. Piekielnik/www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk przyjął rezygnacje od księży przechodzących na emerytury i przekazał dekrety nominacyjne kilkudziesięciu księżom Diecezji Radomskiej. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca br.

O godz. 11.00 w seminaryjnej Auli Jana Pawła II bp Marek Solarczyk spotkał się z pozostałymi księżmi, którzy zmieniają miejsca duszpasterskiej posługi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję